Yosemite & Sequioa NP I California

Ahoooj!

Tak trošku koukám, že se z mého blogu o módě a cvičení pomalu, ale jistě stává blog o outdooru. Což úplně nevím, jestli je dobře nebo špatně. Po naprosto vyčerpávajícím článku z Finska budou tyhle o něco kratší, snad mi to prominete.

Nějakým záhadným způsobem jsem se po roce a půl zase objevila v KALIFORNII. Po páté. Mám pocit, že jsem se v Kalifornii zasekla a je to můj soul-state (o první místo se dělí se Skandinávií). Zní to jako klišé, já vím. Je to jako Bali. S tím rozdílem, že všichni už několik desítek let víme, že Kalifornie je pro turisty ráj na zemi. O Bali si to lidi myslí jen pár let.

I tentokrát to byla cesta snů. Během 14 dní jsem se ocitla v pěti různých částech Kalifornie, a proto i články z téhle cesty budou rozděleny do pěti.

Ta první část je z Yosemit a Sequioa NP.

Vzhledem k tomu, že byl začátek dubna, většina hiků v Yosemitech je zavřená. Well…Duh, když je všude dva metry sněhu. Dvoudenní exploration začal na treku k Upper Yosemite Fall. Je to asi čtyřhodinová cesta nahoru a dvouhodinová cesta dolů, nicméně když se trochu sklouznete po zadku na sněhu, jste dole za hodinu a půl.

Následoval západ slunce někde po cestě ven z parku. Ráno vstávačky na východ slunce na Tunnel View a dopoledne rychlý průzkum Lower Yosemite Fall. Odpoledne odjezd do Sequoia. Tam ale nastal problém v tom smyslu, že byl prostředek NP z důvodu přílišného množství sněhu na silnici uzavřen, takže se nedalo národním parkem projet skrz na skrz a vidět General Sherman Tree. Musela jsem se spokojit s General Grant Tree.

Dotazy?

E.

Hey English-speaking travellers! 

So I noticed that my blog about fashion and fitness is slowly becoming a blog about outdoor. Which I don’t know if it’s a good thing or a bad thing. After the exhausting article from Finland, these will be a little shorter, so I hope you don’t mind.

In some mysterious way, I found myself in CALIFORNIA after a year and a half. My fifth time to my beloved Cali. I feel like it’s my soul-state (together with Scandinavia). Sounds like a cliché, I know. It’s like Bali. With the difference that we all have known for decades that California is a paradise on Earth. Bali has been popular for a few years only. 

It was a dream trip, as always. I found myself in five different parts of California within two weeks, and therefore the articles from this trip will be divided into five.

The first part is from Yosemite and Sequioa NP.

Since it was early April, most Yosemite hikes were closed. Well … Duh, when there were two meters of snow everywhere. A two-day exploration began on a hike to Upper Yosemite Fall. It’s about a four-hour hike up and a two-hour hike down, but when you use the snow for sliding, you can be down at the parking lot in an hour and a half.

That day’s sunset was spent somewhere along the way out of the park. The best sunrise can be viewed at Tunnel View. The next day morning I came back to the valley and explored Lower Yosemite Fall for a bit. In the afternoon I hit the road and headed to Sequoia. Unfortunately, the main road was closed due to too much snow, so it was impossible to pass through and see the General Sherman, so I had to choose option two, which was General Grant Tree. 

Questions?

E.

 

 

Spread The Love!Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on StumbleUponShare on Reddit

  11 comments for “Yosemite & Sequioa NP I California

 1. Tomáš
  June 2, 2019 at 15:11

  S outdoor články nejvíc fandím! Víc jich prosím tě. Chtěl bych se zeptat, jak kde v US spáváš? Jedeš na punk a spíš někde pod širákem/ve stanu mimo NP na tajňačku nebo po kempech? Rezervuješ dopředu? Díky

  • June 2, 2019 at 17:29

   Jééj to jsem ráda! Děkuju za podporu! :))) V USA většinou přespávám v levných motelích, kde se cena pohybuje kolem 60-80$ za noc. Není to nic moc, ale švábi tam taky nelezou :)) Jsou často podel hlavní silnice, ve velkých i malých městech. Je to třeba Motel 6, Super 8, Traveloge, Econolodge. Dopředu rezervace není vůbec nutná, většinou mají volno.

   V národních parcích bych si rozhodně s amíkama ve stanu na divoko nezahrávala, ale všimla jsem si, že nějaký lidi spí na parkovištích v NP v autě, takže to je taky možnost. V kempu jsem nespala nikdy a ani nehodlám, to není úplně můj styl O:-)

 2. Natalie
  April 22, 2019 at 11:44

  Ahoj Elisko,
  Je to krasa. Moc diky za inspiraci. Už si tam byla několikrát, my jedeme na roadtrip tohle léto do Kalifornie poprvé.
  Jaký treky/místa v Yosemitu nejvíc doporučuješ prosím? Plus jestli tam je někde vstup a třeba rezervace dopředu?
  Už jsem četla, že pak v Zionu je potřeba rezervace dopředu, tak se raději ptám i tady. Díky moc předem za odpověď:)

  • April 22, 2019 at 16:54

   Ahoj Naty, v Yosemitech rezervace žádná potřeba není, kromě výstupu na Half Dome. Je to asi osmihodinový hike, kde posledních pár výškových metrů je na žebříku a lanech. Já se tam nedostala nikdy, takže neporadím, jak ten permit dostat:( A stoprocentně se vydejte na Upper Yosemite Fall, okoukněte Lower Yosemite Fall, Bridal Fall je taky nádherný. Pokud jedete v létě, tak si stopro zajeďte i na Glacier Point :) Jak jsem psala v článku, super je východ slunce na Tunnel View. Všechno je perfektně značené, takže se neztratíte. Uživejte! <3

  • April 25, 2019 at 13:41

   Ahoj Natalie,
   omlouvám se, že Ti zasahuju do otázky, která měla směřovat asi především Elišce, ale určitě si v Yosemitech zarezervujte kemp, pokud byste v nich chtěli přespávat. Ty přímo v “centru” NP jsou obsazeny několik měsíců předem, takže rezervaci je určitě lepší udělat.
   A kdyby bylo náhodou už plno, tak se každý den uvolňují místa za lidi, kteří nedorazili, takže kdyžtak není třeba věšet hlavu. Jedinou nevýhodu to má, že člověk musí být v sedm ráno a ve tři odpoledne u místní budky hlídače kempu, aby se nahlásil (ale jednodenní túry jsme zvládli vyběhnout a seběhnout i tomhle časovém okně) :)
   A já ze všeho nejvíc doporučuju trek na Nevada Falls, za mě jedna z nejkrásnějších věcí, co jsem kdy viděla, a člověk je u těch vodopádů po cestě nahoru opravdu blízko.
   K.

   • April 25, 2019 at 23:13

    To je pravda, na ubytování jsem zapomněla, to je skoro bez šance. Já jsem taky spala mimo NP, protože bylo všechno obsazený i teď mimo sezónu v dubnu. Jo a s Nevada Falls posoudit nemůžu, tam jsem bohužel nebyla:(

 3. Viki
  April 18, 2019 at 11:46

  wooow nádhera :) tiež sme plánovali navštíviť tieto národné parky, ale práve kvôli snehu sme si to odložili na inokedy

  WHEN PIGS FLY

 4. April 17, 2019 at 11:43

  To je krásný. Za mě je to super, že se Ti blog posunul od módy k outdooru, baví mě to mnohem víc.

  Na tůře k Upper Yosemite Fall jsme byli předloni a i v létě to byla paráda, ale v zimě to má koukám mnohem větší atmosféru :)

  • April 17, 2019 at 14:38

   Haha, tak jsem ráda, že to baví aspoň někoho O:-)))) V létě je to úplně o něčem jiném, to je fakt. Šla jsem jí v létě asi před sedmi lety. Jen ty lidi no… :D

 5. Lucie
  April 17, 2019 at 08:31

  Krasa! Elisko, nemohla bys prosim psat co mas za vybaveni, napr. batoh, bunda? To by bylo super!

Leave a Reply

Or

Your email address will not be published.