Wroclaw to Oslo

IMG_4169

 Ahoj cestovatelé!

Tak mám tu report prvního dne naší krátké cesty do Norska!
Letěli jsme z polské Wroclawi, takže nám zabralo asi tři hodinky, než jsme se tam dostali. Vzhledem k tomu, že jsme koupili letenky u nízkonákladovky Wizzair, vzali jsme si každý jen malý batůžek s ponožkama a sváčou s tím, že to nějak zvládneme (to je pro ty, kteří by se divili, kde mám těch několik desítek kufrů s oblečením).

Let byl fajn, celý jsem ho prospala (mám takovou úchylku, že jakmile sednu do letadla, ještě před vzlétnutím spím jako zabítá).  Do Osla jsme dorazili okolo páté odpoledne, byla už úplná tma, spoustu sněhu a místní teplota se pohybovala okolo -10°C. Ubytování máme přes Airbnb, takže spíme skoro v centru za pár korun. Hned ráno vyrážíme vyhlídkovým panoramatickým vlakem do Bergenu, cesta trvá asi 7 hodin, takže se budeme spíš kochat:))
V Bergenu nás čekají dvě noci, ale o tom až příště :))

Mějte se,
E.
___________________________________________________

Hey travellers!

So I got a report here from our first day of our short trip to Norway!
We flew here from Wroclaw, so we had to first get there from Prague. Since we got our plane tickets from the low-cost airline Wizzair, we had to pack only couple pairs of socks and snacks into our tiny little backpacks – in case you were wondering where all the bags are.

The flight was good – I slept the whole time (I have got this thing where I fall asleep right when I get comfortable on the plane). We arrived in Oslo around 5 pm, it was already dark outside, lots of snow and the temperature about -10°C! We found our accommodation via  so we are staying in the centre of the city for quite a good price. We are getting on a train to Bergen in the morning, which is supposed to be one of the MOST BEAUTIFUL train rides in the world! It takes about 7 hours, so we will have plenty of time to see the most of Norway.

We will stay two nights before coming back to Oslo. 

Love,
E.

IMG_4167

IMG_4174

IMG_4178

IMG_4190

IMG_4204

IMG_4232

IMG_4252

Spread The Love!Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on StumbleUponShare on Reddit

  9 comments for “Wroclaw to Oslo

 1. February 20, 2015 at 20:51

  I saw this post on other site. It had identical meaning but in a
  completely different words, they use advanced article rewriter,
  you should read about it, just type in gogle:
  Rynildhat’s Rewriter

 2. February 12, 2015 at 14:06

  Ahoj Eliško,

  taky máme s přítelem objednané letenky u Wizzairu a ubytování bereme přes Airbnb… Letím za 14 dní přesně z Katovic :)) A v létě se tam vracíme na velkou výpravu minimálně na 14 dní :3

  Zuzana (Polární vlk)

  • February 12, 2015 at 22:21

   Tak to máte naplánované skoro stejně jako my:)) Třeba se tam v létě někde potkáme :)))

 3. Petra
  February 6, 2015 at 21:03

  Eliško, pořádně si tu cestu užijte!!! Nás Oslo čeká za pár měsíců :) …. Já bych to v tvém na pohled lehkém oblečení nedala (cestovala bych nejspíš v lyžařské kombinéze) :-D … Ale ty si blázen do módy :)

  • February 7, 2015 at 19:15

   Děkujem, užijem!:) Já mám právě několik desítek termo vrstev a ještě kožich, takže jsem v pohodě:))))

 4. February 5, 2015 at 16:51

  Brrr, mně je zima, jen se na vás dívám :D
  Tak si to hezky užijte :)

  • February 5, 2015 at 19:52

   Jo, je to docela síla. Pár minut se venku vydržet dá, ale po víc než třech hodinách mi začíná všechno mrznout, a to mám šest vrstev oblečení! :D

 5. February 5, 2015 at 11:50

  Úžasný článok! strašne ti závidím to neustále cestovanie! a užite si výlet Dijoun&Klaudi

Leave a Reply

Or

Your email address will not be published.