What I Eat In a Day

Ahoooooj!

Slíbila jsem článek o mém jídle, tak tady je! :)

Musím se přiznat, že žádnou speciální dietu nedržím. Jen se snažím jíst zdavě a dostatečně. Každý den jím úplně něco jiného, ale jídla jsem nafotila během jediného dne, který jsem celý trávila doma, takže si můžete udělat obrázek hlavně o kvantitě a surovinách.

Dopoledne se snažím tělo víc zásobovat sacharidy a odpoledne jich už v mé stravě ubývá.

Snídaně

… je základ dne, ale…. Pokud jdu ráno cvičit, tak NIKDY nesnídám. V článku o mém aktuálním tréninkovém plánu jsem psala, že kardio je nejlepší ráno a na lačno, takže pokud vím, že ten den mám kardio den, tak ráno snídani přeskočím a začínám až dopolední svačinou, nebo občas i rovnou obědem. Ale vzhledem k tomu, že se mi angličáky dělají se třemi vajíčky v břiše dost špatně, rozhodla jsem se nesnídat v žádný RANNÍ tréninkový den a nahradit snídani BCAA, abych nespalovala při tréninku svaly.
Když cvičit nejdu vůbec, nebo až odpoledne, tak si podle chuti dávám vajíčka nebo i sladkou snídani ve formě ovesných vloček s bílým jogurtem a proteinem (neplést s müsli!!). Energie získaná ze snídaně tvoří cca 350 kcal.

Hey guys! 

I’ve promised an article about what I eat these days, so here it is! :)

I have to admit that I’m not on any special diet. I’m just trying to eat healthy and enough. My meals are completely different every day, but I shot all the food I ate in one day, which I spent at home so you can see the quantity and ingredients I use. 

In the morning, I try to provide my body with more carbs and in the afternoon I eat more protein and vegetables. 

Breakfast

…is the most important meals of the day, but…. If I plan to workout in the morning, I NEVER eat breakfast. In the article about my current training program, I stated that cardio is most effective when it’s done in the morning and without any food in the stomach, so when I know it’s my cardio day, I skip breakfast and start my day with a morning snack or sometimes even lunch. Also, when it’s a regular workout day, I’m having a hard time doing burpees with three eggs in my stomach, so I decided to skip food even before a regular training and replace it with BCAA, so wouldn’t burn muscles.
When it’s a rest day, or I workout in the afternoon, I usually eat eggs or sometimes sweet breakfast in the form of oatmeal with white yogurt and protein (don’t mix up oatmeals and muesli!!). The energy obtained from breakfast is about 350 kcal.

Dopolední svačina 

… by zpravidla měla mít o něco více sacharidů, než ta odpolední. Já většinou kolem jedenácté umírám hlady, takže spíš než “dopolední svačina” a “oběd” by se tahle jídla měla jmenovat “první oběd” a “druhý oběd”. V den, kdy cvičím ráno, tímhle jídlem začínám.

Samozřejmě porce prvního oběda je poloviční od porce druhého oběda, takže se jedná o cca 200-300 kcal. Já jsem si udělala pár udon nudlí s flank steakem, sezamem a trochou barbecue omáčky.

Morning snack

… should generally have a bit more carbs than that afternoon one. I usually starve around 11AM, so rather than “morning snack” and “lunch”, these meals should be called “first lunch” and “second lunch”. I start with this meal on a morning-workout day. 

Of course, the first lunch is half the portion of the second lunch, so it’s about 200-300 kcal. This time, I made udon noodles with flank steak, sesame and a little bit of barbecue sauce.

Oběd

Za mě jednoznačně největší jídlo, které ten den mám. Obědvám až kolem druhé. Tady je třeba tělo zásobit dostatečným množstvím sacharidů, aby odpoledne nekolabovalo z nedostatku energie. Jako zdroj sacharidů jsem si oblíbila basmati rýži, kterou bych mohla jíst od rána do večera suchou. Úplně jí totiž miluju.

Tentokrát jsem vytvořila buddha bowl s kuřecím masem, rýží, avokádem, rajčaty, mrkví, polníčkem a mozzarelou. Omáčka je smíchaná z tvarohu, tzaziki koření a trochy vody na zředění. Kaloricky se pohybujeme na nějakých 500 kcal.

Lunch

For me, lunch is the biggest meal I have every day. I usually have lunch around 2PM. At this time, the body needs to be fed with enough carbs to be kept from falling short of energy in the afternoon. As a source of carbs, I usually use basmati rice, which I love to the Moon and back and could eat it all day long.

This time I created a buddha bowl with chicken, rice, avocado, tomatoes, carrots, a some greens and mozzarella. The sauce is made from white yoghurt, tzaziki seasoning and a bit of water. Calorically we’re speaking about 500 kcal.

Odpolední svačina

Já jsem doma vytvořila dýňovou polévku s pár kapkami smetany, olivového oleje a dýňovými semínky. Nic jiného můj recept neobsahuje:)) Odpoledne svačím kolem páté a odpolední svačina u mě tvoří cca 200 kcal.

Afternoon snack

I made a pumpkin soup at home with a few drops of cream, olive oil and some pumpkin seeds. My recipe doesn’t contain anything else :)) I eat my afternoon snack around 5PM and this meals adds about 200 kcal to the total. 


Večeře

Večeřím kolem osmé a ani k večeři se většinou neochudím.

Tentokrát jsem vytvořila další buddha bowl s mořskými plody, hrstkou rýže, vařenou brokolicí a mrkví a kukuřicí. Kalorie získané z takového jídla se pohybují kolem 400-500 kcal.

Dinner

I usually eat dinner around 8PM and it’s never a salad, as many diets suggest. 

This time I created another Buddha bowl with mixed seafood, a handful of rice, boiled broccoli and carrots and corn. Calories from such a meal gives the body another 400-500 kcal.

Večerní svačina

Chodím spát mezi 1 a 2 ranní (ale o to později většinou vstávám), takže mě večer logicky honí mlsná a vypravuju se na pravidelnou návštěvu ledničky v domnění, že tam najdu třeba cheesecake. Za poslední měsíc jsem ho tam nenašla ani jednou, takže se musím spokojit se zeleninou a hummusem, která není kaloricky nijak náročná (cca 100 kcal) a zaměstná metabolismus na dalších pár hodin.

Tahle svačina se koná kolem desáté/jedenácté a je to moje poslední jídlo.

Evening snack

I usually go to bed between 1 and 2 in the morning (I get up later than most of the people), so I have cravings for something to eat. I pay my refrigerator a visit several times an evening, hoping to find a raspberry cheesecake there. I haven’t found it in the last month yet, so I usually have to settle for some vegetables and hummus, which is pretty low-cal (about 100 kcal), and it gives the metabolism something to do for the next few hours.

This evening snack takes place around 10/11PM, and it’s my last meal.

Ještě do celého dne musím započítat pár kafíček. Bohužel jsem si ještě pořád nezvykla na černou kávu, takže piju cappuccino (100 kcal).

Dohromady jsem na nějakých 2000 kcal. Bazální metabolismus se mi pohybuje kolem 1200 kcal a když při tréninku spálím nějakých 1000 kcal, jsem na -200 kcal, což je hubnutí ideální.

Bohužel ne každý má stejný režim jako já, takže každému vyhovuje něco jiného, ale tenhle článek berte jednak jako inspiraci na jídla a druhak jako ponaučení, že hladovka není ta správná cesta.

E.

The last thing not mentioned yet is a couple of cups of coffee. Unfortunately, I still can’t get used to black coffee, so I drink cappuccino (100 kcal).

In total, all these meals give me about 2000 kcal. My basal metabolism is around 1200 kcal, and when I exercise I burn about 1000 kcal, so that means I’m at -200 kcal, which is the ideal for weight loss.

Unfortunately, not everybody has the same day routine as me, so for someone work something completely different, but this article should be taken as an inspiration for healthy meals and also as a lesson that starvation is not the right way to loose weight.

E.

Spread The Love!Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on StumbleUponShare on Reddit

  8 comments for “What I Eat In a Day

 1. April 19, 2018 at 14:40

  Super článek. Děkuji, že jsem si mohla udělat představu a teď vím, že jím dost málo a potřebuji více ovoce a zeleniny. Hodně cvičím ráno, ale bez menší snídaně bych to nedala. V práci bych asi usnula. :/ Takže na jídle více zapracuji a snad se posunu zase dále. :) :)

 2. April 12, 2018 at 11:51

  Já si zase lámu hlavu s tím, co jíst, když si dám odpolední svačinu (cca v 15:00), trénink mám od 17:30, domů se dostanu před 20:00 (v tuhle dobu teda můžu jíst) a za 2-3 hodiny jdu spát. Měla bys nějakou radu, doporučení pro můj případ? A jde mi také o redukci váhy (tuku) :)

  • April 12, 2018 at 15:17

   No to je úplně ideální přeci:) dvě hodiny před tréninkem sváča (spíše ale sacharidová a proteinová, s tukami opatrně) a hodinu po tréninku večeře, ke které si můžeš dát prakticky cokoliv, protože jí tělo stejně všechny spálí, protože potřebuje doplnit energii po tréninku:)

 3. Blanka
  April 11, 2018 at 23:10

  Super článek, čekala jsem na něj :)
  kolik kg takovým tempem hubneš za týden/měsíc? :)
  A jak můžeš při jednom tréninku spálit tolik kalorií? :D já se sotva dostanu na 500kcal za den :D
  myslím si že i ten bazální metabolismus máš vyšší :)

  • April 12, 2018 at 15:14

   Bohužel teď bazální metabolismus vyšší nemám, protože celý den kromě tréninku jenom sedím na zadku :D
   A hubnu cca 3 kila za měsíc, takže zdravě:) nic drastického. A tréninky mám opravdu náročné, na konci můžu ždímat vlasyO:-)

 4. Veronika
  April 11, 2018 at 18:51

  Ahoj Eliško, díky za článek! Mě by zajímalo, když půjdu běhat ráno na lačno a pak si teprve budu chtít dát snídani, co je nejlepší sníst? Nebo je to obecně, jak si psala výše, to, co normálně snídám? (vločky s jogurtem) Díky za odpověď!

  • April 11, 2018 at 20:51

   Ahoj Veru, po tréninku je dobré doplnit proteiny a komplexní sacharidy, tedy vločky s (řeckým!) jogurtem jsou super!:))

 5. April 11, 2018 at 09:42

  Jé, to vypadá fakt skvěle. Máš můj obdiv za to, že si takhle vyvařuješ! :D

Leave a Reply

Or

Your email address will not be published.