Wendelstein & Schliersee

Ahooj!

Slíbila jsem pár fotek z Mnichova, tak tady jsou. V Mnichově samotném jsem teda nevyfotila ani jednu, nicméně jsem podnikla výlet na malou horu, asi hodinu od Mnichova, která nesla jméno Wendelstein (1838 m.n.m.) a nacházela se v Bayerských Alpách. Upřímně jsem doufala v něco takového, ale i když sněhu nebylo tolik, docela jsem si výlet užila a zase poznala nové místo!:)

Nahoru jezdí lanovka za šílených 22 euro, ale výhled za to rozhodně stojí. Na úplném vrcholku je totiž malý kostelík a restaurace, kde prodávají tradiční německé preclíky (hahaha, zase to jídlo:D). Když je jasno, je odsud vidět až několik stovek kilometrů daleko.

Druhá alternativa byla ještě Zugspitze, která je od Mnichova asi dvě hodiny autem, ale sněhu tam bylo stejně, lanovka stála přes 40 euro a je to spíš lyžařský areál, než vyhlídky & chill, takže jsme tuhle variantu zavrhli. Stejně bych se na Zugspitze někdy ráda podívala, ale možná asi spíš v létě.

Po ceste zpátky do Mnichova jsme se ještě zastavili u jezera Schliersee, které je jen asi 15 minut od úpatí Wendelsteinu. Bylo celé zamrzlé a plné bruslících lidí. Dokonce po něm lidi jezdili na kole a čtyřkolkách!

Takže pokud budete mít cestu do Mnichova a volné cca tři hodinky času, určitě sem zajeďte, vrcholek vypadá podle fotek pěkně i v létě!:)

A kam se chystáte vy? Nebo naopak máte nějaké tipy, kam bych se měla vydat já a prozkoumat to tam a potom o tom napsat článek? :) Budu ráda za jakýkoliv tip!

Krásný čtvrtek!
E.

Hey guyssss! 

As I promised, here are some photos from Munich! Well, I didn’t take any photos there, but I went to a trip to a mountain, which is about an hour away from Munich, and which is called Wendelstein (1838 m.n.m.) and located in the Bayer Alps. Actually, I was hoping for something like this, but even though there was not so much snow up there, I really enjoyed the trip and exploring new places is always fun!:) 

There is a cablecar for €22, that takes you up there. At the very top there is a small church and a restaurant where they sell the traditional German pretzels (hahaha, again it’s all about food). When the weather is nice, it’s possible to see several hundred kilometers far from there. 

The alternative was Zugspitze, which is about two hours away by car, but there was just the same amount of snow, the cablecar costs over 40 euros, and it’s more of a ski resort than view & chill place, so we decided for Wendelstein. I still wanna visit the Zugspitze sometimes, but maybe it would be better in summer, because there is a lot of hikes. 

On the way back to Munich we stopped by Lake Schliersee, which is only about 15 minutes from Wendelstein. It was all frozen and full of people skating. The ice was so thick, that people were riding bikes and quads on it!

So if you went to Munich and had about three hours of free time, be sure to make a trip there, the peak looks pretty even in summer! :)

And where are you guys planning on going? Or do you have any tips about where I would go and I explore it there and then write an article about it? :) I will be grateful for any tips!

Have a great Thursday, guys!
E.


Spread The Love!Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on StumbleUponShare on Reddit

Leave a Reply

Or

Your email address will not be published.