Vintage Garden


 

Ahoooooj!

Tak já jsem asi objevila tu nejkrásnější a zároveň nejkýčovitější restauraci/kavárnu na světě. Teda spíš mi byla doporučena, než že bych jí objevila, ale každopádně pokud jste v Budapešti, nenechte si ujít snídani nebo oběd v tomhle podniku!:)

Já dneska budu stručná, protože jsem právě dorazila z Brna zpátky do Prahy a jsem totálně vyčerpaná, hihi:) Už připravuju článek z Mt Blancu, video mám skoro hotové a ještě určitě bude článek ze Slovinska, kde jsem minulý týden objevovala ne tak typická turistická místa, takže se teď máte určitě na co těšit! Pozítří vyrážím na roadtrip po Česku s Coca-Colou, tak to bude taky sranda!

Pěknou středu!
E.

Hey guys! :) 

So I’ve probably discovered the most beautiful and the most kitsch restaurant / café in the world. Well, to be honest, someone recommended it to me, however, if you happen to be in Budapest, do not miss breakfast or lunch at this place! :)

Today I’ll be super-brief because I just arrived back to Prague from Brno and I’m totally exhausted, haha:) I’m already preparing an article from Mt Blanc, the video is almost finished and there will certainly be an article from Slovenia where I was exploring some not so typical tourist places last week, so now you have a lot to look forward to! The day after tomorrow I’m starting a roadtrip around the Czech Republic with Coca-Cola, so that will be fun too! Can’t wait! 

Have a wonderful Wednesday guys!
E.

Spread The Love!Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on StumbleUponShare on Reddit

  2 comments for “Vintage Garden

 1. Samama Khan
  November 7, 2018 at 16:00

  I like it!
  Regards.
  Promoswithin.com
  Couponsvolcano.com

 2. Etan Matt
  July 18, 2018 at 09:54

  This dress is pretty classy and it looks great on you!
  Regards.
  Codesarrival.com

Leave a Reply

Or

Your email address will not be published.