Víkend u Maminky

Ahooooj!

Tak tenhle víkend byl naprosto boží!

Nechtělo se mi smrdět doma v bytě, když bylo tak krásně, tak jsem vyrazila za mamkou, která bydlí kousek za Prahou v domku se zahradou. Vzala jsem si s sebou notebook s tím, že budu pracovat na diplomce na zahradě a budu se přitom opalovat, protože jsem po zimě bílá jak sejr. Dva v jednom. Poplácala jsem se po rameni, jak jsem to skvěle vymyslela a po ranním tréninku vyrazila.

Vytáhla jsem deku, rozplácla se na zahradě jen v podprsence a v kalhotkách a otevřela notebook.

PŘEDSTAVA

Budu vleže vesele psát, usrkávat ledový kafe, poslouchat mojí oblíbenou hudbu a opalovat se. Napíšu takovejch 10 stránek a v poledne si dám pauzu na oběd. Pak napíšu dalších 10 stránek a až zapadne sluníčko, vyrazim krásně hnědá, jako od moře, domu.

REALITA

Díky sluníčku jsem na počítači absolutně nic neviděla. Po pěti minutách jsem zjistila, že na zahradu nedošáhne wifi, tak jsem se připojila na svoje chabý mobilní data, který taky úplně nefungovaly. Neustále na mě sedal nějakej hmyz a večer jsem zjistila, že se na mě dokonce přisálo jedno klíště. Taky mi nedošlo, že stromy ještě nejsou úplně košatý a že na mě všichni kolemjdoucí-na-sobotní-procházku budou zírat.

Po dvou hodinách a půl stránce se mi vybil notebook. Šla jsem si ho dovnitř nabít a při tý příležitosti pomohla mamce s obědem. Vytáhly jsme ven stůl a židle a obědvaly venku.

Po obědě jsem napsala další půlstránku a přestalo mě to bavit. Navíc se mi znovu vybil notebook, kterej se mi během oběda stačil nabít jenom na 20%. Vzala jsem foťák a šla něco fotit. Vybil se mi foťák. Zalehla jsem zpátky a napsala další dvě věty. Začala mi bejt zima, takže jsem to sbalila. Sečteno podtrženo, napsala jsem jednu stránku a dvě věty. Spálila jsem si zadek, sežrala z deprese bonboniéru, co mamka dostala od babičky k narozeninám, vyčerpala všechny mobilní data a přinesla klíště a sto padestát kousanců od komárů a mravenců.

Příště si asi sednu do kavárny.

E.

Hey everyone! 

So this weekend was totally awesome!

I didn’t want to sit in my apartment when the weather was so nice, so I set out for my mom’s place She lives outside of Prague and has a garden. I took my laptop with my theses and thought I’d work on it on the garden and get some tan at the same time. Two in one. I was really happy with my idea and after my morning workout, I set off.

I pulled out a blanket, lied down only in my bra and panties and opened the laptop.

IDEA

I’ll be lying on the blanket, sipping ice coffee, listening to my favorite music and sunbathing. I’ll write about 10 pages and take a lunch break at noon. Then I’ll write another 10 pages and when the sun sets, I’ll be tanned as if I just returned from Maldives. 

REALITY

Thanks to the sun, I didn’t see a thing on my computer. After five minutes, I found out that the wifi doesn’t reach the garden, so I connected to my poor mobile data, which didn’t really work either. Different kinds of insect was constantly sitting down on me, and in the evening I found out that I got a tick. I didn’t realize that the trees didn’t have any leaves yet, so everyone who was passing by on the street stared at me.

After two hours and half a page my laptop died. I went to charge it, and on that occasion, I helped my mom with lunch. We pulled out a table and chairs and ate outside.

After lunch, I wrote another half a page. My laptop died again, because it managed to charge only to 20% during lunch. I took my camera and went to take some pictures. My camera died. I went back to the blanket and wrote two more sentences. Then it started getting cold, so I went back home. To summarize this, I wrote one page and two sentences. I burnt my butt, ate a box of chocolate that my mom got from my grandma for her birthday, I used all my mobile data and got a tick and a hundred and fifty bites from mosquitoes and ants.

Next time I’ll sit in a café I guess. 

E.


Spread The Love!Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on StumbleUponShare on Reddit

  7 comments for “Víkend u Maminky

 1. Svetlane
  May 3, 2018 at 10:58

  Nejlepší prostě ♥♥ :D Dík za zlepšení dne ☺

 2. April 29, 2018 at 13:09

  Takové představy mám vždy. :D Já ale končím se psem vždy na dece a občas i usnu. Někdy to prostě nejde, ale představa kolik toho stihnu je krásná. :D

 3. Alice
  April 26, 2018 at 06:28

  Hm, tak zas někdy přijeď, no:-D

 4. Lucie
  April 25, 2018 at 12:06

  Právě dodělávám bakalářku taky na ekonomce a při čtení odstavce představa jsem se nahlas rozesmála, nejsi v tom sama :D každopádně přeju hodně nervů na dokončení! :)

  • April 25, 2018 at 14:02

   Hahaha to jsem ráda, že to někteří mají úplně stejně!! Držím palce s bakalářkou! :)))

Leave a Reply

Or

Your email address will not be published.