USA East Coast

Ahooooj!

Amerika je jedna z mých nejoblíbenějších destinací na světě. A víte proč? Protože je tam všechno. Pouště, nádherné pláže, vysoké hory, krásná auta, milí lidé a dobré jídlo. Mám jí proježděnou křížem krážem a na východním pobřeží jsem byla po čtrvté, ale naposledy před necelými osmi lety. Nicméně poprvé v zimě! Zároveň to byl doposud nejkratší výlet do USA. Strávila jsem tu jen týden, ale intenzita zážitků byla neskutečná. Začalo to zapomenutou Estou, kterou jsem si dělala asi 5 hodin před odletem. Naštěstí mi víza ale přišly včas na to, abych si je vytiskla a imigrační úředník si nevšiml toho, že mi platí až o tři dny později. Estu si totiž nemůžete udělat méně než 72 hodin před příletem do Států, takže bacha na to! :)))))

Začala jsem v DC a dojela přes Philadelphii a New York až do Bostonu. Vlakem! Amtrak mě příjemně překvapil svojí dochvilností, pohodlím a rychlostí – aby taky ne, když jízdenka stojí skoro jako půjčení auta na den.

V každém městě jsem strávila den a půl, z čehož půl den byl pracovní, takže moc času na zábavu opravdu nebylo. Myslím, že program i na tak málo času jsem měla naprosto perfektní.

V DC jsem si stihla proběhnout akorát Capitol, Bílý Dům, Lincoln a Washington Monument a parky kolem nich.

Ve Philadelphii jsem omrkla trh, zašla se mrknout na Liberty Bell a okolí, přežrala se Philly Cheese Steak u Jim’s na South Street a koupila si kabelku.

V New Yorku jsem stihla skoro celý Manhattan, tedy Times Square, brusle v Central Parku, Flatiron Building, Brooklyn Bridge za východu slunce a trošku nákupů na 6th street.

V Bostonu jsem měla nejméně času, takže jsem se jen prošla po Oxfordu, prozkoumala Boston Common a naskočila na hop-on-hop-off autobus a všechny ostatní památky viděla z autobusu, což je trošku škoda. Docela ráda bych se sem někdy vrátila.

Mimochodem všechno je focené Nikonem Z6 + 35 mm f1.8. Kdyby vás zajímalo cokoliv dalšího ohledně USA, určitě se ptejte! <3

E.

Hello everyone!

America is one of my favorite destinations in the world. And you know why? Because there’s everything. Deserts, beautiful beaches, high mountains, cool cars, nice people and good food. I’ve been pretty much to all parts of the U.S. (except Alaska!!!) and this was my fourth time to the east coast, however it took me 8 years to come back! Can’t believe it’s been 8 years, damn! This was my first time in the winter tho, so it was a bit special for me! At the same time, this was the shortest trip to the US so far. I spent only a week here, but the intensity of my adventure was unreal. It all started with my forgotten Esta, for which I applied about 5 hours before my departure. Luckily, my visas came in time for them to be printed, and the immigration official didn’t notice my official date of arrival, which was 3 days later. You can’t apply for Esta less than 72 hours before your arrival to the States, so don’t be as dumb as me and take care of it sooner! 

My trip started in DC and I went through Philadelphia and New York all the way to Boston. By train! Amtrak pleasantly surprised me with its punctuality, comfort and speed – well duh! the ticket costs about the same as renting a car for one day. 

I spent a day and a half in every city, half of which was work, so there was not much time for fun stuff but I think my program was perfect for so little time.

In DC, I only managed to run to the Capitol, White House, Lincoln and Washington Monument, and the surrounding parks.

In Philadelphia, I hit the market for breakfast, went to see Liberty Bell and it’s neighborhood. I had the famous Philly Cheese Steak at Jim’s on South Street for lunch and bought a handbag, haha:)

In New York, I’ve managed to see almost the whole Manhattan, including Times Square, Central Park (where I did ice-scating!), Flatiron Building, Brooklyn Bridge at sunrise and a bit of shopping on the 6th street.

In Boston I spent the shortest amount of time of all four cities, so I just walked through Oxford, explored Boston Common and hopped on a hop-on-hop-off bus, so I saw all the other sights from a bus, which is a shame. I’d love to come back here sometimes.

Btw, all the pictures were taken with a Nikon Z6 + 35 mm f1.8. If you are interested in anything about the USA, definitely ask me in the comments! <3

E.

Spread The Love!Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on StumbleUponShare on Reddit

  11 comments for “USA East Coast

 1. Patrik
  April 26, 2019 at 21:26

  “V Bostonu jsem měla nejméně času, takže jsem se jen prošla po Oxfordu”
  Máš na mysli Harvard, či ja som mimo?

  • April 28, 2019 at 14:23

   V Bostonu je čtvrť Cambridge, kde se narchází Harvard. Hlavní ulice je Oxford Street a tu jsem tím myslela.

   • Patrik Dillinger
    May 12, 2019 at 12:58

    Ďakujem za vysvetlenie :)

 2. Ell
  February 25, 2019 at 13:27

  Jé díky moc za odpověď. No chystám se poprvé do New Yorku a zorientovat se v ubytování, plánování cesty atd mi přijde šílené :D Takže kdyby sis vzpomněla v jakým hotelu jsi byla třeba konkrétně v New Yorku ubytována, tak bych byla moc ráda. Jinak ty fotky jsou naprosto úžasné.

 3. Kamila
  February 18, 2019 at 09:37

  Krásné fotky, Eli! Amerika mě moc láká už dlouho, tak doufám, že tento/příští rok na East coast taky konecne vyrazím! :)
  Chtěla jsem se zeptat, nezmínila ses o žádném parťákovi, fotky ti fotil někdo na cestě s tebou, nebo samospoušť/lidé okolo? :) Jsou fakt boží!

  Kamila

 4. Ell
  February 18, 2019 at 08:59

  Ahoj, máš někde sepsané tipy jak cestovat po USA myslím jako letenky,jízdenky, ubytování atd? Nebo jestli by jsi případně udělala článek o tom?🙂díky

  • February 18, 2019 at 11:14

   Ahoj, to nemám, mám jen jednotlivé články o různých destinacích v USA:)) Stačí vyhledat USA a mělo by ti to najít všechny články odsud. Článek bych o tom udělat mohla, ale nemám už podklady k němu, tak ti to napíšu aspoň takhle do komentáře. Co se letenek týče, tak nejlevněji většinou z Evropy lítá KLM nebo AirFrance, ale musíš letenky sledovat. Nejlevněji jsem letěla za 6000,- do NY, ale za nejdrazsi letenku jsem zaplatila asi 35.000,- do San Francisca, takže fakt záleží. Co se ubytování týče, tak nejlevnější varianta jsou motely na dálnicích (Super 8, Motel 6 atd.). Švábi tam nejsou a noc stojí kolem 800Kč, ale taky záleží na místě. Půjčení auta vždycky řeším přes rentalcars.com, protože je to nejjednodušší, jen je ideální cestovat s někým, komu je nad 28 let, protože jinak platíš příplatek za “mladého řidiče”. Taky si dej pozor, aby nebyl omezený počet kilometrů na den. Benzín je v USA extrémně levný. Pokud si nechceš půjčovat auto, tak mají super síť vlaků Amtrak. Jak ale píšu v článku, jízdenka na vlak není o moc levnější než to auto. Jídlo řeším ve fastfoodech, protože ty jejich burgery a milkshaky nenajdeš nikde jinde. Nesmí ti ale vadit, že přijedeš domu o 5 kilo těžší :DD Kdyby tě ještě cokoliv zajímalo, ptej se:))))

   • Ell
    February 28, 2019 at 14:25

    Ahoj, moc děkuji za odpověď. Jsi teda hodně odvážná a tvoje články i videa jsou super! Právě koukám na ten Vietnam a jen obdivuju, že se nebojíte takhle s mamčou cestovat do neznáma. Ta cesta na motorce po prašný cestičce… :D A ty trasy plánuješ podle průvodců nebo jen z netu?

    • March 1, 2019 at 11:31

     Haha, nojo, to mam asi po mamce :DDD
     Trasy planuju jen z netu:) Často i Instagramu třeba. Vidím místo a hned si ho napíšu do seznamu a pak ho zařadím do trasy tak, aby to navazovalo:)

 5. David Powelson
  February 17, 2019 at 22:58

  Some great photo’s. I feel inspired to do a similar trip this summer.
  — Canadian David (the guy that picked you and your boyfriend up hitch-hiking years ago)

  • February 17, 2019 at 23:59

   Hahaha David!! I remember you very well!!!! Hope you’re doing great! :)

Leave a Reply

Or

Your email address will not be published.