Triple Layer

Ahoooj!

Poslední dobou jsem spíš za dámu, než za slečnu v teniskách a bomberu, jak tak na to koukám. Ale to dělá asi ta zima, protože v teniskách by mi zmrzly prsty! A zároveň jsem před třemi týdny oslavila 24. narozeniny a už se cítím víc jako dospělá dáma než puberťák. Mám pocit, že jsem už strašně stará, i přesto, že vím, že 24 není zas tak moc. Úplně mě to nervuje, abych pravdu řekla. Už nejsem jen ten student, co nebere nic vážně a má na všechno spoustu času. Už je to vážný. Už musím mít reprezentativní práci a spořit si na důchod!:D Hahaha. Pořád mě ještě uklidňuje to, že jsem stále student a ještě nějakou dobu budu.

Tak jsem si trošku postěžovala a už je mi líp, hahaha :)))

Anyways, už se pomalu balím na výlet do Malé Fatry, kam vyrážím v sobotu s kamarádkou! Strašně moc se těším!:)))) I přesto, že je nahoře v noci asi -17°C, pokusíme se o spaní ve stanu, takže kdyby v pondělí na blogu nebyl report z tohodle výletu, pravděpodobně jsem nahoře zmrzla, hahaha:) Jinak jsem se ale nezbláznila :D Ale víte co? Být normální je nuda! To je motto dnešního dne! (A já nevím jak vy, ale já nudu nesnáším.) Když budete sedět doma na gauči, tak sice vám nehrozí umrznutí, ale zároveň vám nehrozí ani to, že zažijete něco nezapomenutelného! YOLO!

Odteď budu pravděpodobně na takovéhle výlety jezdit častěji, tak kdyby někdo chtěl jet se mnou, ozvěte se mi, moc ráda někoho vezmu s sebou!:)

Když už jsme u toho, strašně často mi píšete, jak to všechno zvládám. Školu, práci, cvičení, blog a ještě do toho cestovat. Podle mě je to všechno o prioritách. Pro mě je priorita prožít každý den tak, jako kdybych měla zítra umřít, a taky se podle toho chovám. Mám to štěstí, že mě moje práce strašně moc baví a ještě mi dovoluje k tomu cestovat, protože si nemusím brát žádnou dovolenou a můžu odjet prakticky ze dne na den. Na druhou stranu fakt, že si nemusím brát dovolenou pro mě znamená to, že pokud si někde trajdám a nejsem ve fitku, tak nedostanu zaplaceno. Když si vezmete dovolenou v normální práci, většinou nemáte menší výplatu. A navíc tu jsou víkendy! Po Evropě je přeci tolik zajímavých míst, které se dají stihnout o víkendu!

CO se školy týče, tak tam už je to trochu horší. Fakt, že tam moc nechodím mi potom moc nenahrává u zkoušek, takže se o zkouškovém musím učit třikrát tolik, co ostatní. U nás na VŠE máme na zkoušku jen jeden pokus, takže se mi už třikrát stalo, že mě vyhodili, ani jsem nevěděla jak a musela celý předmět opakovat znova.

Co se peněz týče, tak bych si troufla říct, že umím cestovat dost nízkonákladově. Víkend v Tatrách mě nevyjde o nic moc víc, než víkend v Praze, o kterém jsem šla na oběd s kamarádkou a koupila si jedny nové boty. (Naopak, řekla bych, že když jsem pryč z Prahy, tak ještě ušetřím:D) Když někam letím, tak kupuju zásadně levné letenky, snad nikdy jsem si nekoupila letenku za plnou cenu. Rozhoduju se až na základě letenek v akci, kam pojedu, neplánuji destinaci jako první:)

Co se cvičení týče, tak cvičím 6x týdně a odpočívám jen, když cestuju. Sice jsem zdravou stravou posedlá, ale když jsem na cestách, nedělá mi problém jíst od rána do večera chleba s Nutellou. Beru to jako odpočinek od zdravé stravy a vím, že se k ní vždycky vrátím, jakmile jsem zpátky v Praze. A jak zvládám cvičit 6x týdně, když jsem v Praze? Prostě je to pro mě jedna z priorit, takže když vím, že mám celý den od rána do večera plný, prostě vstanu ve 4:30 a jdu cvičit od 6, nebo třeba o půlnoci. Protože proč ne.

Omlouvám se za tak dlouhý článek, někam jsem se rozepsala koukám!:) Snad to někdo vůbec čte!:)

Pa,
E.

Hey guys!

Lately, I’ve been more of a lady in heels than a girl in sneakers, as I’m looking at the last few posts. I guess it’s because of the cold, I’d froze to death in sneakers, haha :) And also it might be connected with my 24th birthday, now I feel more like an adult than a kid, haha:) I feel that I am already sooo old, even though I’m only 24. To be honest, it makes me a bit nervous. I’m not a student who doesn’t take anything seriously and has plenty of time for everything anymore. It’s serious now haha. I must have a representative job and make some savings for my retirement! Hahaha. I mean, the good thing is, that I can still call myself a student and I’ll be a student for a couple of more months.

Alright, I’m done complaining, I’m feeling a bit better now, hahaha :)))

Anyways, I’m slowly packing for a trip to Little Fatra (Slovakia), where I set out on Saturday with my friend! I’m soooo looking forward to this trip! :)))) Even though there is about -17°C at night, we’re gonna try to sleep in a tent, so if there isn’t a report about this trip on the blog by Monday afternoon, I probably froze up there, hahaha:) No, I haven’t gone crazy, haha :) But you know what? Being normal is boring! That’s today’s quote! (And I don’t know how about you guys, but I hate being bored.) When you sit on the couch at home, indeed, there is no danger of freezing to death, but there is no chance you will experience something unforgettable either! YOLO!

From now on I will probably make these kinds of trips pretty often, so if anyone wants to go with me, let me know and we’ll set it up! 

Talking about traveling, I get a lot of messages from you guys, about how I manage it all together. School, work, working out, blog and the travels. According to me, it’s all about priorities. For me the priority is to live as if I was to die tomorrow. I’m very fortunate to have a job that really makes me happy and allows me to travel. I don’t have to take days off and can actually leave the next day. On the other hand I don’t get paid when I’m not working. When you take a holiday in a normal job, you still get paid. But you know, there are still the weekends! Europe has obviously so many interesting places that can explored on one weekend!

As far as the school thing, it’s a bit more complicated here. Since I don’t go there too much, I have to study for the exams three times more than others. On my university, you have just one shot for each exam (everywhere else you have three attempts), so I’ve been fired from an exam three times already and had to repeat the whole subject again the next semester. 

Money is apparently another matter. I think I can say, that I can travel quite low-cost. A weekend in the Tatras doesn’t cost me more than a weekend in Prague, during which I go for a lunch with my friend and buy a pair of shoes. (Actually, I would say that when I’m out of Prague, I save a lot of money hahaha:) When I fly somewhere, I buy cheap/on-sale tickets only. I don’t think I’ve ever bought a ticket at full price. I always decide on where I’m going according to the ticket, I never plan the destination first :)

And about exercising.. Well, I work out 6 times a week, resting only when traveling. Even though I’m obsessed with healthy food, when I travel, I don’t have a problem eating bread with Nutella all day long. I take it as a break from healthy food and I know, that I will always get back to it, when I come back to Prague. And how do I manage to work out 6 times a week when in Prague? Again, it’s all about the the priorities, so when I know I’m busy the whole day, I just get up at 4.30am and go to the gym or I even do my workout at midnight. Because why not.

Well, apologies for such a long article, I got really excited about this hahaha:) Hopefully someone would read it all!)

Love,
E.


WEARING: 

Coat – Zoot
Skirt – H&M
Shirt – Mango
Handbag – H&M
Sweater – Zara
Shoes – Zara

 

Spread The Love!Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on StumbleUponShare on Reddit

  12 comments for “Triple Layer

 1. Januš
  February 20, 2017 at 22:53

  Outfit je nádherný, ako vždy:). Presne nad touto kabelkou som taaak dlho rozmýšľala, až ju vypredali a síce obyčajná čierna verzie je praktickejšia, ale táto bodkovaná je vyzerá vážne super… až mi slza začala kvapkať z oka kvôli tej mojej nerozhodnosti:)

 2. Alex
  February 15, 2017 at 23:43

  Ahoj Eliško, musím Ti taky napsat, že Ti fandím! Jsi pro mě velkou inspirací , vždycky jen slintám, když vidím, že zase někam vyjíždíš, kdybys sháněla sparing partnera- klidně napiš, akorát nevím, jestli bych tě na těch tvých výšlapech nebrzdila :) Chystáme se s partou na Velikonoce do Alp na Sommerstein a dál na Breithorn. Vždycky mě nadchne, když vidím, že někde spíš ve stanu, k tomu jsem ještě nikoho nedonutila :D všichni mi tvrdí, že se to nesmí a že na to potřebuješ zkušenosti, tak snad někdy :). Mohla bys občas k blogu přihodit, co si s sebou balíš a v čem jdeš, ať máme inspiraci i na výbavu :))

  Měj se hezky

  Alex

 3. Anička
  February 12, 2017 at 20:20

  Jsi fakt super Eliško :) Moje velká inspirace! Ráda tě sleduji, jsi milá, sympatická, chytrá, máš super vkus a ještě ke všemu taková kočka! Nejsem zatížená na slečny, ale umím pochválit, když je co:) PS: Děkuji za radu ohledně kabátu ;) pa, Anička

  • February 14, 2017 at 15:47

   Juuu to je krásný! Děkuju mockrát, tyhle zprávy mě strašně moc těší! <3

 4. February 10, 2017 at 22:25

  Já to čtu!

 5. February 10, 2017 at 14:42

  Krásný outfit a super článek!

 6. Gabi
  February 9, 2017 at 22:12

  Super inspirace! Takhle bych chtěla fungovat :)

 7. February 9, 2017 at 21:02

 8. February 9, 2017 at 20:14

  Já dočetla! :-D Jinak musím říct, klobouk dolů! Přesně takhle bych si přála fungovat. Bohužel se s tím moc nekamarádí fakt, že jsem líná a jen málokdy se mi to chce měnit. :-D
  A teda jsem ráda, že konečně někdo, kdo si ve 24 připadá staře. Mě se za tohle všichni smějí. U mě to definitivně přišlo s 25, kdy jsem pocítila paniku, že jsem ani náhodou nestihla to, co jsem stihnout chtěla, a tím pádem teď nemůžu už nic dohnat. A když si k tomu představím, že za nějakých 5 let bych měla nejvyšší čas na to zakládat rodinu… Uff.

 9. Endulina
  February 9, 2017 at 19:51

  Tyhle dlouhy clanky jsou mnohem lepsi, nez kratky..konecne se dozvime i neco vic ze tveho zivota! Ses velka inpirace Elisko. At se i dari!! :)

  • February 14, 2017 at 15:51

   Super, tak já odteď budu psát články delší:))) děkuju za tip!:)

Leave a Reply

Or

Your email address will not be published.