Training for Mt Blanc

Ahoooooj!

Je to tady. Rozhodla jsem se, vybrala datum, zajistila průvodce, zabookovala chatu. POJEDU NA MT BLANC.

Jenže před odjezdem jsem ještě potřebovala natrénovat pár věcí, bez kterých bych se na Blancu neobešla. Našla jsem si guida v Rakousku, který by mě zbytek doučil a vyrazila jsem na Kitzsteinhorn. Trénovali jsme jištění na laně, všechny možný uzly, ale i to, jak se zachránit v případě pádu ve svahu cepínem. Jediné, s čím ještě celkem bojuju jsou laviny. Přemýšlím o tom, že půjdu na celý kurz, protože to vážně není sranda a strašně moc lidí je bohužel podceňuje.

Anyways, při tomhle výletu jsem ani moc nefotila, protože měl fakt spíš naučný význam než fotografický, ale počasí nám vyšlo skvěle, takže pár fotek jsem přeci jenom cvakla.

Krásný čtvrtek všem! :)

E.

Hey everyone!:) 

Finally. I decided it, picked the date, arranged the guide, booked the hut. I’M GONNA CLIMB MT BLANC!

But before I left, I still needed to practice a few things without which I couldn’t go to Blanc. I found a guide in Austria who would teach me the rest of the things. The practice took place on Kitzsteinhorn. We trained rope management, all kinds of knots, but also how to save my ass in case of falling in a slope with an ice axe. The only thing I’m still not very confident about are avalanches. I’m thinking about taking a full course, because it’s a serious matter and many people unfortunately underestimate them.

Anyways, I took just a few pictures during this minitrip because it was more of a educative experience rather than photographic, but the weather was great, so I shot some pictures anyways:) 

Have a great Thursday guys! :)

E.


Spread The Love!Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on StumbleUponShare on Reddit

  4 comments for “Training for Mt Blanc

 1. Fila
  August 20, 2018 at 10:52

  Ahoj Eliško, měla jsi před Mt Blancem nějaké zkušenosti s horolezectvím, jestli jsi věděla, jak se používá jištění a všechno to vybavení, nebo ti stačil jen tento trénink? Ptám se protože mě Mt Blanc docela láká, ale zkušenosti mám asi jen s Krkonošema nebo občas zajedu do Tater. :D
  Díky za radu :)

  • August 21, 2018 at 09:16

   Ahoj, nooo lezu docela pravidelně a hlavně v zimě v Alpách/Dolomitech, takže si úplně nejsem jistá, jestli Krkonoše jako trénink stačí.. :) Jištění a vybavení se podle mě za dva dny nenaučit nedá O:-) Nemluvě o těch podmínkách tam. Mt Blanc je úplně něco jiného, než české a slovenské hory:)))) Hlavně to nepodceň!;)

 2. Neli
  July 4, 2018 at 12:43

  Ahoj Eli, chtěla jsem se zeptat jaký batoh na takové túry bereš? Předpokládám, že myslíš na váhu a funkčnost, mohla by jsi něco doporučit? …..ještě otázka, nepřemýšlela jsem dělat i ,,outfity,, na cestování? Myslím jako vhodné funkční oblečení vzhledem ke klimatu, zemi, aktivitě atd….samozřejmě ne tak, aby šlo primárně o vzhled, ale spíš funkci. Díky Neli

  • July 6, 2018 at 16:28

   Ahoj Neli! Batoh beru buď Fjällraven 65L na dlouhé túry a na ty krátké většinou skialpový Vaude 35L:) Hahaha a to s tím oblečením, víš že mě to už napadlo? Teď co nevidět bude vlog z Mt Blancu, kde svoje oblečení popisuju, tak aspoň pro začátek :)))) Pa, E.

Leave a Reply

Or

Your email address will not be published.