Training in Krkonose I Czech Republic

Článek vznikl ve spolupráci s Cosmos Active

Ahooooj!

Čas se mi krátí a na největší závod v mým životě odjíždím už za necelých šest týdnů. Proto každou příležitost věnuju tomu, abych byla někde venku a trénovala doslova “jako o závod”. Tentokrát jsem našla dva volné dny, takže jsem s částí týmu vyrazila do Krkonoš. V plánu byla moje noční můra – kolo, a druhý den potom navigovaní v hustém lese a šílené tempo chůze. Oba dva dny nepřetržitě pršelo, což nám dost podmínky (a hlavně náladu) ztěžovalo.

S kolem pořád dost bojuju, protože jsem nikdy cyklistice nevěnovala takovou pozornost. Ujeli jsme “jen” 40 km, ale převýšení jsme nabrali kolem 2700 metrů nahoru i dolu. Původně jsme si fandili na 100 km, ale to se s takovýmhle převýšením vážně nedá. Na co si ale nemůžu absolutně zvyknout, jsou SPD boty. Vysekala jsem se snad už desetkrát, takže jsem si z tohodle tréninku odnesla pořádný pohmožděniny a modřiny.

Musím říct, že se mi docela hodila spolupráce s Cosmos Active. Ti mi poslali na testování pár dní před tímhle tréninkem tejpy, chladivé gely a polštářky a naopak hřejivé krémy. No prostě celou lékárničku, hihi:) Použila jsem z toho zatím tejpy, protože mě od poslední zlomeniny trápí kotník na špatném terénu a při přetížení. Nemůžu posoudit, jestli to, že kotník vydržel i tohle šílené tempo bylo tejpama, nebo že jsem prostě byla opatrná. Tak jako tak, výsledek je stejný:) No a na tu obrovskou pohmožděninu, co mám na stehně kvůli pádu z kola, jsem použila jejich chladivý gel.

Druhý člen týmu má po operaci kolenní vazy, takže tomu jsem zas ošetřovala koleno zalité vodou jednorázovým polštářkem, ke kterému ani nepotřebujete mrazák – jen v něm praskne balónek s tekutinou a chemická reakce zajistí ledovou teplotu.

Další trénink mě čeká už ve středu, tak mi držte palce, ať to nedopadne úrazem!:)

E.

Ahooooj!

Time is running out and I’ll leaving for the biggest race in my life in less than six weeks. That is why I dedicate every opportunity to be outside and train as hard as I can. This time I found two free days so I went to Krkonose Mountains with a part of the team. We were gonna train some biking, navigating in a dense forest and hiking in a crazy pace. Both days it was raining continuously, which made it even more difficult for us (and our mood too). 

I’m still fighting with the bike because I have never paid such attention to cycling. We biked “only” 40 km, but we climbed over 2700 meters up and down. Originally we were gonna do 100 km, but that wasn’t really possible due to our altitude gain. What I can’t get used to, are SPD shoes. I fell about ten times, so I got a lot of bruises and from this training.

I have to say that I was quite glad that I get to work with Cosmos Active. They sent me tapes, cooling gels and pads and some warming creams a few days before this training. Well, I basically got almost the whole first-aid kit, haha :) So far, I’ve used the tapes, because my ankle has been bothering me since the last fracture when overloading it in a difficult terrain. I can’t say if the ankle lasted this crazy pace thanks to the tapes, or I was just being more careful this time. However, the result is the same :) And for that huge bruise on my thigh due to falling from the bike, I used their cooling gel, which helped a lot. 

The second team member had a couple of surgeries on his knee ligaments, so I treated his knee with cooling pads, for which you don’t even need a freezer – you just break a liquid ball inside and the chemical reaction provides the ice temperature.

The next training is on Wednesday, so wish me luck please! 

E.

 

Spread The Love!Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on StumbleUponShare on Reddit

Leave a Reply

Or

Your email address will not be published.