Tongariro Alpine Crossing

IMG_5393

Jsem kozoroh. A kozorozi rádi běhají po horách. Na horoskopy nevěřím, ale v tomhle to opravdu sedí, protože hory miluju a když se vyškrábu na vrchol, cítím úplnou euforii. A když je na vrcholu i něco k vidění (a to tak většinou bývá), je to takové malé plus.

A přesně takovou euforii jsem cítila i na celodenním dvacetikilometrovém výstupu na sopku Tongariro ve výšce necelých 2000m.n.m. Cesta vedla úplnou měsíční krajinou, kde široko daleko nebyl jediný strom a pod nohama nám křupal sopečný prach. Naposledy sopka Tongariro vybuchla v roce 2012, takže jsme po celé délce treku míjely informace o evakuaci při náhlém výbuchu. Na úplném vrcholku, kde už to výš nešlo, leží dvě malá zelená jezera, která jsou tak čistá, že je vidět na dno. Větší kýč jsem snad v životě neviděla.

Při sestupu ze sopky jsem zjistila, že jsem zapomněla natočit už dlouho plánovaný time-lapse, takže jsem si jí vyšlápla ještě jednou, což ve 27 stupňovém horku nebyla žádná výhra. Celý trek nám trval i s mými několikaminutovými (na vrcholku i hodinovými) fotografickými záchvaty přibližně 9 hodin. Nutno podotknout, že jsme kvůli němu vstávaly v půl páté ráno, abychom tam byly první, nicméně nás asijší turisti předběhli (fakt nechápu??).
Zítra je v plánu odpočinkový den ve Wellingtonu a večer přejezd na jižní ostrov.

No a do komentářů mi můžete napsat, jestli taky milujete chození po horách, nebo jestli jsem v tom sama:)
Mějte se, smějte se!
E.

I’m a Capricorn. A Capricorns love climbing the mountains. I don’t believe in horoscopes, but this really.is a good fit, because I love mountains to the moon and back, and when I get to the peak, I’m indescribably happy. And when there’s a good view up there (and it’s usually like that), that’s like a little bonus.
And I was this excited on the all-day 20-km long hike to the Tongariro volcano, which is 2000m.a.s.l. high. The path went through moon-like landscape, where was absolutely nothing around us and the volcano dust was cracking under our feet the whole way. The last time the volcano erupted was in 2012, so we were passing dozens of evacuation plans along the whole track. On the very top of the volcano there are two little green lakes, which are so clear, that we could see the bottom. I haven’t seen anything like that in my life.

On our way down, I found out that I forgot to shoot the time-lapse, which I had planned for such a long time, so I had to go up again. And that wasn’t quite easy in that 27-degrees heat. The whole hike took us around 9 hours in spite of my photographic stops, taking several minutes (on the very top maybe hours). I have to say, we got up at half past four in the morning because we wanted to be first there, however the Asians were faster (I have no idea how they did it??).

Tomorrow, we are planning a rest day in Wellington and a ferry transfer to the southern island.
And what about you guys, do you love climbing the mountains as much as I do? Or am I the only one here?:)))
Love,
E.

IMG_5415 IMG_5453DCIM100GOPROGOPR0399.

IMG_5452

IMG_5438DCIM100GOPROGOPR0383.

IMG_5427IMG_5457IMG_5557IMG_5574IMG_5591IMG_5522IMG_5505DCIM100GOPROGOPR0426.

IMG_5502IMG_5490IMG_5486IMG_5483IMG_5476IMG_5474

IMG_5422

 

 

 

Spread The Love!Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on StumbleUponShare on Reddit

  9 comments for “Tongariro Alpine Crossing

 1. Petra
  May 31, 2016 at 00:07

  Nádherné fotky a skvělý blog, moc mě baví! :) V létě mě čeká také šlapání po horách, a to v Itálii a Švýcarsku. Sháním proto nový batoh. Moc se mi líbí ten černý, co máš Ty. Prozradila bys mi prosím o jakou značku a model batohu se přesně jedná, popř. kde jsi ho sehnala? :) Moc děkuju a fandím Ti!

 2. Paula
  February 4, 2016 at 21:43

  Velmi pekne fotky. A som sokovana ako tam je teraz teplo. pred rokom sme si do tongarira odskocili z wellingtonu (kde za cele novozelanske leto nebolo viac ako 25 stupnov, koli tomu ich povestnemu vetriku) a v narodnom parku bolo velmi chladno, rano hmla potom sa nastastie vyjasnilo. Tak uzivajte historicke teploty a cely Zeland, lebo je nadherny! :)

 3. January 31, 2016 at 20:41

  Eliško, to je úžasný, dechberoucí..dokonalý!! Tvoje cestovatelský posty jsou prostě nejlepší z nejlepších. Vždycky žasnu, na jaký krásný místa se podíváš :) Jen by mě zajímalo, ty ještě studuješ? Vždycky tápu, kde bereš tolik volna na cestování…tak hrozně bych chtěla cestovat, problém je, že nikdo mi takovouhle dovolenou nedá :D:/

  • January 31, 2016 at 20:47

   Děkuju Jani:)
   Ano, ještě studuji, ale do toho i pracuji a samozřejmě je to velká daň, takže mě to stojí spoustu úsilí se ze školy omluvit. Spoustu testů dodělávám až na konci semestru, takže měsíc pernamentně ležím v knihách a trpím, na rozdíl od jiných, kteří už to mají dávno za sebou :D A co se práce týče, tak pracuji jako osobní trenérka, takže se vždycky s klienty nějak domluvím. Buď svoje klienty předám někomu jinému a nebo jim píšu dlouhé tréninkové plány, které taky zaberou několik hodin práce, takže zadarmo to není:))) Vlastně si v práci beru jakoby neplacené volno. Ale pořád mi to za to stojí, protože cestování je pro mě život:)

 4. Klara
  January 30, 2016 at 20:33

  Eliško, možná dost osobní dotaz, ale zajímalo by mě to: dokázalas našetřit na takovou cestu jako trenérka nebo máš i jiné příjmy? Užívej, je to nádhera!

  • January 30, 2016 at 21:08

   Na takovouhle cestu jsem si našetřit nedokázala (našetřila jsem asi třetinu), peníze jsem si půjčila a postupně je splácím:)
   Děkuju! Nádhera to je! :))))

 5. zaneta
  January 30, 2016 at 15:51

  Ahoj, nadherne fotky! ..jakym fotakem to bylo focene prosim?

  • January 30, 2016 at 21:07

   Děkuju!:) Canon 70D, ale na foťáku vůbec nezáleží, mnohem důležitější je objektiv. Cestovní fotky jsou focené většinou širokoúhlým Canonem 10-22 mm.

 6. January 29, 2016 at 21:55

  To je fakt pecka, krása, nádhera! Nejradši bych si koupila hned letenku a jela taky :D

Leave a Reply

Or

Your email address will not be published.