Tizi N’Tichka / Morocco

Tizi_n_Tichka

Ahooooooj!

Po noci v autě a probuzení uprostřed Atlasu jsme znovu nasedli do auta a uháněli dál do nitra horského masivu. Dalším záchytným bodem byl průsmyk Tizi N’ Tichka ve 2 260 m.n.m.

Teplota se stoupáním prudce klesala a z krásných 20 se dostala na nechutných 5°C. Vítr tady foukal tak rychle, že bylo těžké se udržet na nohou, takže jsme tu moc dlouho nepobyli.

Kolem oběda jsme se zastavili v jedné malé vísce in the middle of nowhere, kde jsme si dali jejich typický tajine a koupili další 4 bochníky výborného marockého chleba, kterým jsme se živili další dva dny.

Zbytek fotek, které v tomhle článku najdete jsou tak nějak focené po cestě. Na žádný hike jsme se na Tizi N’ Tichka nevydali, protože jsme nebyli moc dobře vybavení. Tohle bych vážně jenom roadtrip a ne mountain trip, čehož teď celkem lituju. Ale co, další důvod, proč se sem jednou vrátit:)

E.

Hey everyone! 

After a night in the car and wakening up in the middle of the Atlas, we hopped into the car again and drove further into the mountain massif. Another point of interest was the Tizi N’Tichka pass at 2 260 m.a.s.l.

The temperature was decreasing steeply from awesome 20 to uncomfortable 5°C as we were gaining the altitude. The wind was blowing so fast that it was hard to keep up on our feet, so we didn’t stay long here. 

Around lunch, we stopped in a small village in the middle of nowhere, where we had their typical tajine and bought another 4 loaves of excellent Moroccan bread which we had been eating for another two days.

The rest of the photos you can find in this article were taken along the way. We didn’t do any hike around Tizi N’ Tichka, because we weren’t really equipped for that. This was really just a roadtrip and not a mountain trip, which I’m kinda crying about now, but at least it’s just another reason to come back here eventually :)

E.

Tizi_n_TichkaTizi_n_TichkaTizi_n_TichkaTizi_n_Tichka

Tizi_n_Tichka

Tizi_n_Tichka Tizi_n_Tichka tajine tajine
Tizi_n_Tichka Tizi_n_Tichka Tizi_n_Tichka Tizi_n_Tichka Tizi_n_Tichka Tizi_n_Tichka

Some pictures taken by Andres Beregovich 

Spread The Love!Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on StumbleUponShare on Reddit

  9 comments for “Tizi N’Tichka / Morocco

 1. Klára
  March 18, 2018 at 13:23

  Ahoj, fotky jsou nádherné! Za 2 týdny se do Maroka taky chystáme a Tizi N’Tichka nechci vynechat. Můžu se zeptat, v jakém stavu je cesta? Je potřeba si půjčovat nějaké větší auto nebo se to dá zvládnout s obyčejným? Mo díky za info! :)

  • March 18, 2018 at 18:55

   Na Tizi N’ Tichka je krásná asfaltová silnice, kterou zvládne jakékoliv auto, pokud byste ale jeli úplně stejnou cestou jako my (v posledním článku bude i mapa!:))), tak potřebujete stopro větší (vyšší) auto, protože jeden z těch passů byla totálně bahnitá cesta.

   • Klára
    March 18, 2018 at 19:26

    Děkuji za radu, na mapu určitě mrknu!

 2. Kuba
  March 18, 2018 at 11:43

  Na co fotis? 🙂

  • March 18, 2018 at 18:55

   Na Canon 80D.

   • Miška
    March 26, 2018 at 07:23

    A objektiv aky? :)

   • Miška
    March 26, 2018 at 07:30

    A aky objektiv? :)

    • March 26, 2018 at 11:39

     Měla jsem s sebou dva – Canon 50 mm f1.4 a Canon 10-22 mm:)

     • Miška
      March 26, 2018 at 17:20

      Ďakujem pekne :)

Leave a Reply

Or

Your email address will not be published.