Terčino Údolí I Czech Republic

Ahoooj!

Hlásím se s posledním článkem z Jižních Čech, kam jsme s mamkou zavítaly sice jen na jedno odpoledne, ale nachodily jsme přes 10 kilometrů a ještě jsme stihly parádní piknik. Terčino Údolí není úplně turistická atrakce č.1, ale příroda je v něm naprosto dokonalá. Najdete tady vodopád, různé můstky, nekolik set let staré stromy, lesy, hrady a nebo třeba i staré lázně.

Tohle údolí je kromě nádherné přírody ale i neuvěřitelně zajímavé z historického hlediska. Park založila v romantickém stylu Terezie Buquoyová v 18. století a právě po ní je park dodnes pojmenován. Nelze si nevšimnout i několika romantických staveb, jako jsou například už zmíněné staré lázně nebo Modrý Dům, kde hraběnka trávila léto. Pro hosty tu byla zřízená švýcarská chata, která se i tehdy vymykala klasickému romantickému stylu. Nezapomeňte omrknout ještě tvrz Cuknštejn, která je až na úplném konci údolí.

V parku najdete i exotické stromy. Konkrétně třeba hned u Modrého Domu roste pár cypřišů. Vodopád, který vidíte na fotce, je uměle vytvořený. Teče z něj voda z řeky, ale ta je svedená korýtkem tak, aby uprostřed lesa vytvářela vodopád. Další atrakcí je dub letní, který je 500 let starý a obvod kmene měří přes 7 metrů!

Rozhodně ale doporučuju přibalit deku a spoustu dobrého jídla, protože snad v Česku neexistuje lepší místo na piknik než Terčino Údolí! :)

E.

Hello everyone!

This is the last report from Southern Bohemia. Terčino Údolí is a beautiful small valley with tons of things to see. Me & my mom spent just an afternoon here, however we walked over 10 kilometers and even managed to have a great picnic. Terezino Údolí is not a tourist attraction no.1, indeed, but the nature is absolutely perfect. You can find a waterfall, various bridges, several-hundred-years-old trees, forests, castles or even an old spa.

This valley doesn’t offer only its nature but also the history is really interesting. The park was founded in the romantic style by Terezie Buquoy in the 18th century so that’s where it got it’s name. There’s still a couple of romantic buildings, such as the old spa or the Blue House, where the countess spent her summer. For the guests a Swiss cottage was established – that house is worth checking out too. Don’t forget to see the fortress Cuknštejn, which you can find at the very end of the valley.

There are also some exotic trees in the park – a few cypresses grow right next to the Blue House. The waterfall you see in the photo is actually artificial. The water does come from the river, but it’s conducted by a trough to create a waterfall in the middle of the forest. Another attraction is the summer oak, which is 500 years old and the trunk circumference measures over 7 meters!

Anyways, I definitely recommend to pack a blanket and a lot of good food, because Terčino Údolí in one of the best places to have a picnic.

E.


Spread The Love!Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on StumbleUponShare on Reddit

  2 comments for “Terčino Údolí I Czech Republic

 1. Anet
  August 16, 2019 at 17:47

  http://www.dombydom.cz/2019/08/budapest-sziget-festival.html

  Ahoj, jsi v článku výše zmiňovaná v komentářích, co na to říkáš? Nechceš se tam k tomu vyjádřit?

  • August 16, 2019 at 19:39

   Ahoj Anet:) Nojo, co s tím mám dělat. Nemůžu říkat svému bývalému příteli s kým se má stýkat a s kým ne. Bolí to, ale to je holt život…

Leave a Reply

Or

Your email address will not be published.