Tajná Vyhlídka na Rýn Rheinschlucht I Switzerland

Rheinschlucht

Ahooooj!

Já ty články ze Švýcarska snad nikdy nedopíšu. Jak jsme stihli navšítvit desítky fantastických míst během jednoho týdne, doteď vážně nechápu.

Hned po Lago di Saoseo je Rheinschlucht je jeden z těch highlightů – vlastně nejen tohodle tripu, ale celého léta. Je to místo, které není tak turisticky vytížené (vlastně vůbec!!). Je to místo, které bych bez Kubova excelentního researche vživotě neobjevila. A taky je to jedno z těch míst, na kterém jsme museli dost experimentovat a měnit program a trasu kvůli několika fuckupům.Zaparkovat se dá kousek od Crestasee. Na konci úzké silničky je parkoviště k tomu určené. Vzhledem k tomu, že Rheinschlucht je vlastně vyhlídka na řeku Rýn a my jsme už zase potřebovali sprchu, původní plán bylo omrknout výhledy zeshora a pak sejít dolů k řece a stanovat tam.

Ve finále jsme ale na parkoviště přijeli se dvouhodinovým zpožděním a navíc po cestě několikrát zabloudili, takže jsme byli rádi, že jsme stihli světlo. Dostat se na tohle místo je totiž pěkný asi tříhodinový oříšek. Nenajdete na něj klasické turistické ukazatele, jako je ve Švýcarsku zvykem. Musíte si prostě poradit a jít za čuchem. A taky mít dobrou mapu.

Prakticky jsme šli podél Rýna a hledali nějaké místo, kde by byla mezera v hustém lesním porostu a my se mohli pokochat zakroucenými meandry. Po skoro třech hodinách jsme došli na louku uprostřed lesa, která vypadala hodně slibně na nějakou neobjevenou vyhlídku – a povedlo se. Vydali jsme se po soukromém pozemku ke srázu a mezi stromy se před námi otevřela tahle podívaná.

Protože jsme sem dorazili pozdě odpoledne, už nám nezbyl čas na sestup dolů k řece, a tak jsme po tmě (vzhledem k soukromému pozemku) postavili stan na úplném kraji srázu, který vypadal, že se každou chvíli sesype.

Ráno jsme se probudili díky bohu celí. Protože jsme byli se sprchou už vážně zoufalí, odvážili jsme se vlézt do korýtka s vodou pro krávy a vykoupali se aspoň tam. Snad to těm kravám nevadilo, haha:)

Ještě jsme se zastavili na vyhlídce Spir II, kterou už podle Google map najdete snáz a vede k ní stezka. Pak jsme se vydali zase zpátky k autu. Po cestě jsme posbírali několik kilo lesních jahod, kterými jsme se po snídani dorazili.

Kubův článek najdete tady! :)

E.

Heyyyyy! 

Seems like I’ll never finish those articles from Switzerland. I don’t even know how we managed to visit dozens of fantastic places in one week!

Rheinschlucht is actually not just one spot but it’s a big area, from where you can see the winding curves of the river Rhine. Right after Lago Di Saoseo is Rheinschlucht the biggest highlight – not just of this trip, but of all summer. It’s a place that is not so touristy (actually not touristy at all!!). It’s a place that I would have never discovered without Kuba’s excellent research skills. And it’s also one of those places where we had to improvize quite a lot to due to a few fuckups.

You can park near Crestasee. There’s a parking lot at the end of the narrow road. Since we needed a shower again, the original plan was to take a look at the views from above and then come down to the river bank and camp there.

In the end, however, we arrived with a two-hour delay at the parking lot and even got lost a few times on the way, so we were happy to catch the light. Getting to the place we were at takes about three hours. You won’t find any tourist signs. You just have to explore all the corners and maybe you’ll find a good one. Oh and don’t forget to take a good map with you – it’s pretty easy to get lost since the phone service is not so strong here. 

We basically walked along Rhine looking for a place with a gap in the dense forest, so we could enjoy the picturesque river meanders. After nearly three hours we reached a meadow in the middle of a forest that looked very promising for some undiscovered view. We set out on a private plot towards the white cliffs and luckily found that gap between trees. 

Since we arrived late in the afternoon, we had no time to descend down the river, so in the dark (given the private plot) we set up our tent at the very edge of the cliff, which looked like it was going to to fall down at any moment.

We woke up in the morning alive. Since we were really desperate with the shower issue, we dared to jump into one of those trough for cows filled with fresh (COLD) water and at least took a bath there. I hope the cows will forgive us, haha ​​:)

On the way back to the car, we stopped at Spir II viewing platform, which is easier to find using Google maps. There’s a nice path to it. Along the way we collected a few pounds of wild strawberries, which replaced our breakfast. 

Kuba’s article about Rheinschlucht can be found here

E.

RheinschluchtRheinschlucht

RheinschluchtRheinschlucht Rheinschlucht RheinschluchtRheinschlucht

Rheinschlucht Rheinschlucht Rheinschlucht Spir_II Spir_II Rheinschlucht Spir_II Rheinschlucht Rheinschlucht wild_strawberries wild_strawberries

Spread The Love!Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on StumbleUponShare on Reddit

Leave a Reply

Or

Your email address will not be published.