Swimwear Wishlist

Ahoooj!

Tak schválně, kdo z vás se ještě chystá teď v září k moři? Prázdniny už mnohým z nás sice skončily, ale určitě se najde spousta z vás, kdo si rád odpočine od lidí a vyrazí na dovču právě až po prázdninách.

Letenky jsou levnější, není už takové nesnesitelné vedro a každý si určitě rád léto o týden nebo dva prodlouží. A pro tyhle případy jsem tu vytvořila krátký wishlist plavek, které jsem po internetu posbírala, protože i já po nějakých zase pokukuju. Vždycky když jedu k moři, musím mít jedny plavky na každý den, to kvůli opálení, hahha:):D Většina z nich je už i ve slevě, takže není ani co řešit:)

Já osobně jsem se úplně zamilovala do jednodílných plavek pod číslem 4! Které se líbí nejvíc vám? :) A už jste letos byli u moře, nebo se teprve chystáte? :))

Mějte se,
E.

Heyyyy! 

So who is still planning to go to the seaside? The summer break is almost over for most of us, but there is certainly many you guys, who like to avoid those crowds and travel in September/October. 

The flight tickets are cheaper, it’s not so hot anymore and it’s great to make the summer a bit longer. And for these cases I’ve searched the internet and found the best swimwear, because even I’m looking for some as well. Every time I go to the sea, I have to have one bikini for each day, because of the tan, haha!:) Most of them are on sale, so you can buy more of them! Haha:) 

I, personally fell in love with no. 4! Which one you guys like the most? Have you been somewhere this summer yet, or are you still planning on going? :)) 

Cheers, 
E.

 

unknown-61 – link HERE     2 – link HERE    3 – link HERE    4 – link HERE    5 – link HERE    6 – link HERE    7 – link HERE

Spread The Love!Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on StumbleUponShare on Reddit

  1 comment for “Swimwear Wishlist

  1. September 20, 2016 at 16:52

    Skvely clanek, ale bohuzel uz k mori nejedu, BOHUZEL!!! Plavky jsou vsechny uzasny, tak kdyz tak na pristi rok, stejne diky za inspo! Muj favorit jsou ty prvni! ;D
    S laskou
    Sandra ze http://www.shineoffashion.com
    http://www.instagram.com/sandraslusna/

Leave a Reply

Or

Your email address will not be published.