Surfin’

G0060200

Ahoj!

To, že je Austrálie ráj surfařů už se ví dlouho, ale dokavaď si to člověk sám nevyzkouší, tak tomu neuvěří. My jsme měly po naší cestě možnost surfovat třikrát, ale surfovat se dá díky skvělým vlnám podél celého východního pobřeží. Poprvé jsem se znemožnila na Surfers Paradise (ano, přesně takhe zní název města), kde byly vlny až moc velké a i já měla dost co dělat, abych se na prkně vůbec udržela, natož abych nějakou ladně sjela. Mohly sahat do výšky tak tří, čtyř metrů.

Podruhé jsem se do vody pustila na Byron Bay kousek pod Brisbane, kde už to šlo líp a už jsem trošku zapadala mezi místní surfaře.

Také jsem si nenechala ujít ikonickou Bondi Beach v Sydney, kde jsem si poprvé půjčila na vyzkoušení short board a chtěla ho porovnat s klasickým dlouhým hard boardem. No musím říct, že je o dost těžší na něm udržet rovnováhu i přestože vypadá ukrutně jednoduše.

Strašně jsem se zamilovala do stylu toho surfařského života, kdy přes týden se pracuje a o víkendu se všichni nakýblují na pláž nebo naběhnou s prknem na vlny. Srší z toho taková pohoda, že bych skoro i záviděla…:)

E.

Hey guys!

It is said that Australia is a paradise for surfers, but you wouldn’t believe it until you really see it. I surfed on three places, but thanks to great waves you can actually surf all along the east coast, I wouldn’t say there is one best beach for surfing.

The first time I got into the waves was in Surfers Paradise (yes, that’s a real city), where the waves were way too big and I couldn’t even stay on the board for more than a minute. They could be about three to four meters high.

The second time I got to surf was in Byron Bay, a few minutes from Brisbane, where it was a bit better, so I managed to ride the waves all the way.

I couldn’t skip the iconic Bondi Beach right in Sydney, where I rented the short board for the first time, just to see if it’s easier than the classic long hard board. Oh boy, it’s not, although it looks so easy. The next time I’ll stick to the long board.

I totally fell in love with this surfers life style, when everyone just works during the week, and gets to the beach at the weekends. Looks like a dream, right? I’m kind of jealous…:)

E.

G0140427IMG_0147G0130402 IMG_0091 IMG_0174 IMG_0085IMG_0130 IMG_0072 IMG_0179 IMG_0272

Spread The Love!Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on StumbleUponShare on Reddit

  3 comments for “Surfin’

  1. March 19, 2016 at 20:52

    krásná dívka! pěkné obrázky!

  2. March 3, 2016 at 23:31

    skvele fotky!

  3. March 3, 2016 at 20:21

    Ja ti tak závidím toto cestovanie! nádhera!

Leave a Reply

Or

Your email address will not be published.