Super Weight-Loss Diet

Hey everyone! 

_______________________//Scroll down for CZECH version//_____________________________

As I’ve had another load of questions lately, this time about my special diet, I decided to share my weight-loss diet with yall. 
So the diet I’m on, is called CARB CYCLING DIET (also called carb waves), some of you might have heard of it, so let me explain, what it means. 

Everything you eat is composed of 3 basic macronutrients – protein, carbohydrates and fat. It doesn’t really matter  HOW MANY calories you eat, but WHICH KIND of calories you eat. So if you are still counting kcals, stop that right now, that’s definately not gonna help you when loosing weight.

Most people have the misconception that consuming low carbs on a day to day basis for long periods of time is good for them, because carbs is the bad stuff that goes to your belly. The main problem with low-carb diets is that they are meant as temporary diets, you cannot eat that way forever, because your body needs carbs for daily functions. This kind of diet will lead to energy deficit and you will more likely gain weight due to uncontrollable hunger and overeating.
I wanna focus more on healthy and long-lasting type of diet that doesn’t give you that jojo-effect, we all hate. 

So carb cycling is an eating plan with alternating high-carb and low-carb days. It’s that simple. It also has built-in reward days or reward meals (depending on the plan you’re following), so you can still eat your favorite foods on a regular basis. Sounds pretty much perfect, right? You can eat healthy foods, enjoy foods you love, and still lose weight. The point is, that your body will get confused by huge fluctuations of sugar in your blood, so will use fat as the main source of energy.
You have always 5 days with various levels of carbs. Let’s get to it then!

Day 1 – 0 grams of carbs
Day 2 – 50 grams of carbs
Day 3 – 100 grams  of carbs
Day 4 – 150 grams of carbs
Day 5 – 200 grams of carbs

You may ask, how I find out how many carbs I’ve eaten today? The answer is your phone! Install one of the apps, for example I’m using ‘myfitnesspal’, which has probably the biggest database of food. You simply add the food you just ate and it will show you the composition – how many protein, carbs and fat.
Remember, you have to eat regularly, if you don’t eat anything for more than 3 hours, your metabolism will slow down and it will be much harder to get that fat out of your body. So don’t forget to eat smaller portions and more often. 

Here’s more detailed plan I’m using:
Day 1 – no carbs
This means you can NOT eat anything that contains carbs. I know it’s really really hard, but it’s only one day, you can do that! Anyways, if you don’t have any carbs, you have to eat all protein the whole day, and remember, do NOT STARVE! You have to make at least 1300 kcal just by protein and fat, which is not easy. Here’s what I eat:

Breakfast: 3 scrambled eggs
Snack: Turkey ham
Lunch: Chicken breast, no side dish (a looooot of chicken!)
Snack: Almonds, ham
Dinner: Fish, no side dish (a loooooot of fish!)
Snack: Protein drink with water

Day 2 – 50 g
You can add some vegetables (but not fruits!) and some milk products.

Breakfast: Hard-boiled eggs
Snack: White greek yoghurt
Lunch: Chicken breast, vegetables
Snack: Tuna in water or olive oil
Dinner: Fish, vegetables
Snack: Curd cheese

Day 3 – 100 g
This will be your regular day after your carb cycling diet is over. You should eat according to your middle day in this diet, so get used to the amount of carbs. It’s nothing terrible :)

Breakfast:
Granola with greek yoghurt
Snack: Almonds
Lunch: Beef steak with potatoes or rice
Snack: Protein drink
Dinner: Salmon with vegetables
Snack: Curd cheese

Day 4 – 150 g
Breakfast: Oat flakes with milk
Snack: Cottage cheese
Lunch: Whole-wheat pasta with whatever
Snack: Apple, almonds
Dinner: Chicken steak with rice
Snack: Protein drink with skimmed milk

Day 5 – 200 g
This is your day. You can eat chocolate and other shitty stuff.

Breakfast: Protein pancakes (recipe here!)
Snack: Rice cakes or knackebrot with peanut butter & jelly
Lunch: Toasts with turkey ham
Snack: Fruit salad
Dinner: Risotto with chicken
Snack: Curd cheese

So this is it! After 2 months, you should see some radical changes on your body. If you want to support the effect, start exercising at least 2x a week (some weight-loss workout ideas right here!)

 

If you have any questions, let me know :))
Good luck on your way to better yourself!
Love, 
E.

____________________________//CZ VERSION//__________________________________

Vzhledem k tomu, že jsem poslední dobou dostávala dotazy ohledně mojí redukční diety, rozhodla jsem se jí s vámi sdílet. 
Dietě, kterou držím právě teď, se říká SACHARIDOVÉ VLNY, někteří už o ní určitě slyšeli. 

Všechno co se dá jíst, se skládá z víceméně tří makronutrientů – proteinů, sacharidů a tuků. Nezáleží na tom, KOLIK kalorií za den sníte, ale JAKÝ DRUH kalorií sníte, takže pokud ještě pořád počítáte kalorie, rychle na to zapomeňte, protože to vám ke zhubnutí nepomůže.

Spousta lidí si myslí, že pokud budou jíst dlouhodobě málo sacharidů (tzv. nízkosacharidová dieta), pomůže jim to zhubnout, protože sacharidy jsou ty špatné části z jídla, které se ukládají do tuků. Hlavní problém je ale v tom, že tato dieta je určena pro krátký časový úsek (maximálně tři týdny), nemůžete totiž takhle jíst pořád, jelikož tělo potřebuje sacharidy pro každodenní funkci celého organismu. Tento typ diety vede akorát k tomu, že jste, z důvodu nedostatku cukru, neustále unavení a hladoví a je mnohem více pravděpodobné, že to nevydržíte a třetí den sníte na co přijdete, což je ještě horší, než kdybyste nedrželi žádnou dietu a jedli normálně, jak jste zvyklí. Chci se tedy soustředit na zdravější a trvalejší způsob hubnutí, který není doprovázen známým a velmi nenáviděným jojo-efektem. 

Na čem je tedy tato super-účinná dieta založená? Jak už název napovídá, jedná se střídání dnů s nízkým a vysokým příjmem sacharidů. Dokonce se tu nezatracují ani jídla, která máte tak rádi, takže ani moc netrpíte :)) To zní jako perfektní dieta, ne? 
Tím, že nepřijímáte každý den stejný poměr bílkovin, sacharidů a tuků, je tělo najednou zmatené a zapomíná tvořit tukové rezervy, které místo toho použije jako zdroj energie, tím pádem se tuk spaluje. 

Máte vždy 5 dní s různým levelem sacharidů:

Den 1 – 0 gramů sacharidů
Den 2 – 50 gramů sacharidů
Den 3 – 100 gramů  sacharidů
Den 4 – 150 gramů sacharidů
Den 5 – 200 gramů sacharidů

Možná se ptáte, jak zjistím, kolik gramů sacharidů jsem dneska už snědla? Odpověď najdete ve svém telefonu! Nainstalujte si jednu z aplikací, která vám měří příjem potravin. Já používám ‘myfitnesspal’, který má asi největší databázi jídel, známé jsou také ‘kaloricketabulky’. Po přidání jídla, které jste právě snědli se vám ukáže složení – tedy kolik je v něm proteinu, sacharidů a tuku. 

Pamatujte si také, že pořád musíte jíst pravidelně. Pokud nic nepozřete víc než 3 hodiny, metabolismus se vám zpomalí a tím bude těžší tuk dostat z těla! Takže klasicky, jezte častěji a menší porce. 

Tady je detailnější plán, který používám já:

Den 1 – 0 g
To znamená, že opravdu nemůžete nic, co by obsahovalo sacharidy. Tenhle den je ten nejnáročnější, ale je jenom jeden, tak to vydržte! Když nemáte žádné sacharidy, potřebujete doplnit energii z proteinu, takže jediné, co budete tento den jíst, jsou bílkoviny. A pamatujte si, NESMÍTE HLADOVĚT! Musíte sníst alespoň 1300 kcal, tvořených jen z proteinu a tuku, což opravdu není jednoduché. Tady je, co jím já:

Snídaně: 3 míchaná vajíčka
Svačina: Krůtí nebo kuřecí šunka
Oběd: Kuřecí prsa, bez přílohy (opravdu hodně kuřete, alespoň 300 g)
Svačina: Hrst mandlí, šunka
Večeře: Jakákoliv ryba, bez přílohy
Svačina: Proteinový nápoj s vodou

Den 2 – 50 g
Tady můžete přidat nějakou zeleniny (ale ne ovoce!) a mléčné produkty.

Snídaně: 3 vajíčka na tvrdo
Svačina: Řecký bílý jogurt, mandle
Oběd: Kuřecí prsa, zelenina
Svačina: Tuňák ve vlastní šťávě nebo olivovém oleji
Večeře: Ryba, zelenina
Svačina: Tvaroh

Den 3 – 100 g
Tohle bude váš normální příjem sacharidů, až skončíte se sacharidovými vlnami. Měli byste si vždy držet hladinu prostředního dne, aby nenastal jojo-efekt.

Snídaně: Müsli s bílým řeckým jogurtem
Svačina: Mandle
Oběd: Biftek s bramborama nebo rýží
Svačina: Proteinový nápoj 
Večeře: Losos se zeleninou
Svačina: Tvaroh

Den 4 – 150 g

Snídaně: Ovesné vločky vařené v mléce
Svačina: Cottage sýr
Oběd: Celozrnné těstoviny s čímkoliv
Svačina: Jablko, mandle
Večeře: Kuřecí steak s rýží
Svačina: Proteinový nápoj s odtučněným mlékem
Den 5 – 200 g
Tohle je váš den. Můžete se s chutí a bez výčitků pustit do čokolády a jiných nesmyslů (ale s mírou)!

Snídaně: Proteinové palačinky (recept zde!)
Svačina: Racio chlebíčky s burákovým máslem a marmeládou
Oběd: Celozrnné toasty se šunkou a sýrem
Svačina: Ovocný salát
Večeře: Risoto s kuřetem
Svačina: Tvaroh

A je to! Vydržte 2 měsíce a měli byste vidět radikální změny na vašem těle. Pokud chcete efekt podpořit, dejte se určitě do cvičení, a to alespoň 2x týdně (nápady na redukční trénink zde!)

Případné dotazy ráda zodpovím,

ať se daří! 
E.

Spread The Love!Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on StumbleUponShare on Reddit

  6 comments for “Super Weight-Loss Diet

 1. gabry83bs
  October 22, 2015 at 17:45

  Hello Elisa
  i have a question
  after 5 days about this diet i continue forever with a menù of 5° day or i need to start from 1° day?
  Thank u
  Gabry

  • October 22, 2015 at 18:04

   Hi Gabry, you start from the beginning, so after day 5, you go to day 1 again :)

 2. Missy
  August 22, 2014 at 23:37

  Jojo, děkuju moc! :) Na tvém blogu jsem včera byla uplně poprvé a hrozně mě zaujal! Líbí se mi, že ho píšeš jak v angličtině, tak i v češtině:)) Zkoukla jsem hodně blogů, ale tenhle je nejpovedenější, máš úžasný styl a články a taky ty jsi hrozně milá!
  S dietou začnu v pondělí (to víš, jsem mimo domov a nějak se na to musím připravit:D).
  Určitě pak dám vědět! A ještě jednou ti moc děkuju:)

  • August 24, 2014 at 11:01

   Jé, tak to vážně děkuju, to potěšilo:) Tak držím palce!:)

 3. Missy
  August 21, 2014 at 20:41

  Ahoj, chtěla jsem se zeptat, kolik tak zhubnu při dodržování tohoto jídelníčku a nějakého cvičení za 2 měsíce?
  Jinak moc děkuji za přidání tohoto článku, dlouho zkouším diety, ale žádná mi nesedla.. Tahle vypadá opravdu dobře a nezdá se mi tak urputná! :)

  • August 22, 2014 at 18:49

   Ahoj, jsem moc ráda, že tě sacharidové vlny zaujaly:) Za dva měsíce se dá zhubnout dost, záleží ale kolik vážíš teď. Čím víc tuku máš při začátku diety, tím víc zhubneš. Já vážím okolo 55 kg a podařilo se mi s touto dietou za dva měsíce shodit okolo 5 kg tuku. Je ideální, když během diety i cvičíš, výsledky jsou mnohem víc znát. Hlavně na pohled:) Ale většinou jí budeš mít po měsíci dost :D Ten první den je vždycky nejhorší. Tak pevný nervy! :)))) A dej vědět nějaký výsledek:)))

Leave a Reply

Or

Your email address will not be published.