Suit & Sneakers Vol. 4

Ahoooj!

Dneska bych chtěla psát o sebevědomí a o věcech, které s tím souvisí. Měla jsem totiž příležitost nad tím trochu popřemýšlet a sama jsem si uvědomila pár věcí.

I když to tak vůbec nevypadá, sebevědomím zrovna neoplývám. A nějak mi asi došlo, že tohle všechno – můj blog, pěkný oblečení, neustálý cestování – je vlastně taková přetvářka.

Zjistila jsem totiž, že většina lidí jako jsem já (tedy jakýchsi influencerů, jak už se tomu tak dneska říká) tímhle “syndromem” trpí. Za tu dobu jsem stihla poznat spoustu internetových lidí a všichni vykazují stejný symptom, jímž je právě nízké sebevědomí. A teď je otázka, jestli ti lidé, včetně mě, byli nesebevědomí už před tím, než byl nějaký Instagram a nebo jestli to z nich udělal ten internet a to, že pravidelně odkrývají své soukromí veřejnosti.

Řekla bych, že díky cestování a pravidelným útěkům do hor a prostých krajin mám pořád dobrou výhodu v tom, že mě tenhle internetový svět nepohltil úplně, nicméně to začínám poslední dobou pociťovat víc a víc. Co myslíte, že se stane nesebevědomé holce, když se jí něco nepodaří? Když neudělá státnice? Když jediný kluk, kterého by chtěla o ní nemá absolutně zájem? Složí se. Protože v tomhle internetovém světě, kde si vlastně denně honíme ego na Instagramech a snažíme se nějak bojovat s nízkým sebevědomím tím způsobem, že si necháme chválit fotky, outfity, postavu a make-up, tak nejsme zvyklí na to, že se nám něco nepovede. Neumíme reagovat na neúspěch. A to je ten problém. Možná je to problém influencerů, možná jenom nesebevědomých lidí, ale možná taky celé generace mileniálů, jak řekl Simon Sinek v jedné své přednášce.

A víte proč na to neumíme reagovat? Protože internet nám ukazuje všechny ty úspěšné lidi a dokonalé postavy, ale už neukáže tu druhou stranu. A nám tedy přijde normální to, co vidíme na internetu. A naopak ty neúspěchy nikde vidět nejsou, takže jak máme vědět, jak se k nim postavit? Jak máme vědět, že se to děje běžně a že neúspěch je normální, když ho nikde nevidíme? Najednou máme pocit, že když se nám něco nepovede, tak jsme loseři, kteří nic nedokázali, protože všichni ostatní něco dokázali.

Není úplně od věci si tohle uvědomit a nenechat se internetem a sociálními sítěmi pohltit úplně. Samozřejmě nám internet mnohem víc dal, než vzal, ale zůstat pořád stát nohama na zemi není úplně lehké, takže jsem vám to jen chtěla připomenout. Mně to taky musel někdo připomenout, protože jsem na to začala poslední dobou zapomínat.

Pěkný pátek!
E.

Hey everyone!

Today I would like to write about self-confidence and the things that are related to it. I had the opportunity to think about it a little, and I myself realized a few things.

Even if it doesn’t look like it, I’m one of those people who do NOT have confidence. And somehow, I guess, all this – blog, nice clothes, constant travelling – is actually a pretense.

I’ve found out that most people like me (some sort of influencers, as what they call them today), suffer from this “syndrome”. I’ve got to know a lot of internet people recently and they all show the same symptom, which is simply low self-confidence. And now the question is, whether these people, including me, had low self-confidence before Instagram even started or it’s the consequence of the internet and regular revealing their privacy to the public.

I would say that because of traveling and regular escapes into the mountains, I still have a good advantage in the fact that this Internet world hasn’t completely swallowed me, but I’ve begun to feel it more and more lately. What do you think that happens to a non-confident girl when something fails? If she doesn’t pass her state exam? When the only guy she wants isn’t absolutely interested? She gets depressed. Because in this internet world, where we actually chase our egos on Instagram daily, and we try to fight our low self-confidence by letting others compliment on our photos, outfits, makeup and bodies, we are not used to dealing with situations when something goes wrong . We are not able to respond to failure. And that’s the problem. Maybe it’s a problem of today’s influencers, maybe just non-confident people, but maybe also the whole generation of millennials, as Simon Sinek said in one of his speeches. 

And do you know why we can’t react to failures? Because the Internet shows us all the successful, beautiful and perfect people, but it doesn’t show us the other side. So, we have the impression that what we see on the Internet is normal. And on the contrary, the failures are not common in this world, so how do we know how to deal with them? How are we supposed to know that we’re not the only ones who fail from time to time? 

It’s necessary to realize this and not to let the Internet and social networks swollen us completely. Of course, the internet gave us much more than it took, but we should still live in reality rather than some kind of a perfection. I just wanted to remind you guys. Someone had to remind me too, because I started to forget about it lately. 

Have a great Friday! 
E.

WEARING:

Suit – Massimo Dutti
Top – Zoot
Shoes – Puma
Bag – Paul’s Boutique (via Zoot.cz)
Watch – Daniel Wellington
Glasses – RayBan

       

 

Spread The Love!Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on StumbleUponShare on Reddit

  2 comments for “Suit & Sneakers Vol. 4

  1. Elis
    November 10, 2018 at 23:58

    To jste napsala moc hezky.Ja osobne nemam FB ani instagram.a opravdu mi tahle doba prijde zvlastni.ale je to tim,jak na nas ze vsech stran skacou dokonale modelky,jidlo,vystajlovane deti,milion veci,ktere musime mit a my tomu podlehli,ptz,co je spatne,osklive neni cool.blogy sleduju dva Vas a Soni Malinove,prave pro tu uprimnost a skutecnost.U vas miluju Vase cestovani,i kdyz musim rict,ze i na horach vypadate skvele,jako byste tahla milion sminek a obleceni:-)Byt Vami,tak se rozhodne nepodcenuji.Uz jste toho dokazala vic nez dost!!!

    • November 11, 2018 at 16:21

      Dobře děláš, že nemáš Instagram ani Facebook!:) Aspoň tohle všechno vůbec nemusíš řešit. Nicméně se tomu nikdy nevyhneš úplně, protože katalogy, figuríny za výlohou, apod. Hahahaa a k těm horám – šminky netáhnu samozřejmě nikdy žádné, to ta příroda je nejlepší makeup! <3 Děkuju za podporu a tak milý komentář! <3

Leave a Reply

Or

Your email address will not be published.