Striped Suit

Ahoooj!

Tak doufám, že se vám líbily články ze Švýcarska! Ufff docela jsem se zapotila u tak dlouhých článků, ale tak přeci vám to musím všechno říct, kdyby náhodou jste se rozhodli podniknout stejnou nebo podobnou cestu. Vždycky mě strašně těší, když mi napíšete, že jste se díky mně někam vydali a líbilo se vám tam, protože mám potom vždycky pocit, že ty sáhodlouhé články opravdu k něčemu jsou!:)

Tak a teď na chvíli zase do civilu! Dneska budu stručná, protože sedím ve vlaku z Prahy do Třeboně a mám jenom hodinu.

Mojí posedlost kostýmy už znáte a ani tentokrát jsem nemohla odolat tomuhle kompletu z Bershky!:) Ke kalhotám (kalhotům? nevim:D) jsem si pořídila rovnou rovnou i stejné kraťasy.

Tak já mizím, příště už článek z Třeboně!:)))

E.

Hey everyone! 

So I hope you enjoyed my articles from Switzerland! Ufff I was pretty exhausting to write such long articles, but I had to tell you all just in case you to decide to do the same or a similar journey. I’m always very excited when someone writes me, that they are going someplace I wrote about, because that’s what my blog is for! To inspire people!:)

So now for a moment, I’ll go back to my normal life! Today I will be very brief because I’m sitting on a train from Prague to Třeboň and I have just an hour.

You’re probably already aware of my obsession with suits and even this time I couldn’t resist this one from Bershka! :) I bought shorts as well hahaha:) 

Gotta go, the next article will be from Třeboň :)))

E.

WEARING: 

Suit – Bershka
Shoes – Reserved
Hanbag – Reserved
Sunglasses – RayBan
Crop top – Can’t remember (bought in Australia)

   

Spread The Love!Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on StumbleUponShare on Reddit

  1 comment for “Striped Suit

  1. Ian
    July 1, 2017 at 14:56

    Fabulous outfit. Love it. Do we get to see the shorts with the outfit too?

Leave a Reply

Or

Your email address will not be published.