Split Moments

Ahoooj!

Zjistila jsem, že jsem úplně nemožná, protože jsem totálně zapomněla napsat článek ze Splitu, kam jsem zavítala s mamkou hned po státnicích, takže na konci září. Vzala jsem jí sem na dva dny jako odměnu za to, jak se mnou trpěla při učení a taky proto, že tu nikdy nebyla a já jo (vloni s Natálkou, pamatujete?). Takže to byl takový ladies minitrip.

Split je na podzim nejlepší, protože je pořád teplo (kolem 28 stupňů) a zároveň tu není tak přelidněno:) Klidně bych se sem ale vydala i v říjnu nebo listopadu.

Musím uznat, že za ty dva dny jsme toho moc nestihly. Jeden den jsme strávily celý ve městě, chozením po památkách (a že jich ve Splitu je!) a druhý jsme jen tak chillovaly u bazénu, na pláži, v hotelovém baru, na masážích a tak. No prostě pohoda level 100.

Ještě mám na bucket listu Dubrovník, kde zase byla mamka, ale já ne, takže třeba na jaře bych se chtěla podívat tam. Kdo chce jet se mnou? :))

A co vy? Byli jste ve Splitu? Líbilo?

E.

Hey travellers!

I found out that I suck as a blogger because I totally forgot to write an article from Split, which I visited with my mom right after my university graduation, that means at the end of September. I took her here for two days as a reward for being so patient with me while I was studying like crazy and also because she has never been here while I have (last year with Natalie, remember?). So it was like a ladies minitrip.

Split is definitely the best in the fall, because it’s still warm (around 28 degrees) and at the same time it’s not so crowded:) I would have liked to go even in October or November.

I have to admit that we didn’t get much out of those two days. We spent the first day in the city walking around & exploring sights (and there is a lot of them in Split!). On the second day, we just chilled by the hotel pool, beach, the hotel bar, got some massages, etc. 

When it comes to Croatia, I still have Dubrovnik on my bucket list, which my mom has already seen but I haven’t, so maybe in the spring I’d like to go there. Anyone wants to go with me? :)) 

And what about you guys? Have you been to Split? Did you like it?

E.


Spread The Love!Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on StumbleUponShare on Reddit

  7 comments for “Split Moments

 1. Jan
  November 25, 2018 at 17:11

  Dneska bych to uz asi taky neudelal. Tehdy jsme byli v puberte a to uz ted prave nejsme :).

 2. November 22, 2018 at 10:57

  Wow! Such beautiful pictures! Amazing blog :)
  Expedia Coupons

 3. Lucie
  November 20, 2018 at 22:35

  no jestli nabíráš travel mates, hlásim se hned! :D

  • November 25, 2018 at 16:45

   To hledám!:D Hahaha, tak dobře, beru tvojí přihlášku v úvahu! :)))

 4. Jan
  November 19, 2018 at 22:17

  Já bych s tebou jel hned :-).
  V pubertě jsme s kamarádem 25. prosince vyrazili stopem do Athén (chtěli jsme jet už 22. hned po vyučování, ale rodiče trvali na tom, že s nima budeme na Štědrej den). Až do Řecka jsme nedojeli, dojeli jsme kousek pod Dubrovník, kde jsme se otočili a jeli zpátky na sever a po cestě navštěvovali různý hezký místa v Chorvatsku. V Čr byl samec, -15, tam asi 10 stupnů, ostrý slunce. Dubrovník byl krásnej a bez lidí. Kompaktní město, jednotnej styl, moře. Prostě krásný. Za jeden den jsme prošli i Split. Bylo to tam trochu blbý se spanim. nemohli jsme najít žádný zastrčený místečko. Po setmění jsme v širšim centru vlezli k někomu na zahradu, že si tam nepozorovaně postavíme stan a ráno vypadneme. Hned vylezl chlápek, ať táhneme do hotelu. My mu rukama nohama vysvětlovali, že nemáme peníze, ale že ráno odejdeme. On ať táhneme. Dostavěli jsme stan, zapadli do něj a vzbudili se až ráno. Nechal nás tam. Na vařiči jsme si uvařili vločky, sbalili se, poděkovali mu a vyhulili pryč. Dodneška na ten moment rád vzpomínám. Byli jsme unavený, neměli jsme prachy na hotel, byla noc, cizí velký město, na zádech těžký batohy se zimníma věcma do -20, abysme mohli spát i v Julkách. Fakt byl hodnej, že nezavolal policajty.

  • November 25, 2018 at 16:46

   Tyjo Honzo, to jako vážně? To je super příběh, hahaha!!:) Tak takovýhle výlet za sebou ještě nemám, já vždycky slušně spím jen na NEsoukromém pozemku, ale když je někdo rebel….. :D

Leave a Reply

Or

Your email address will not be published.