Shades of Red

Ahoooj!

Tady je další zapomenutý outfit, který se mi tu ztratil! Chápu, že už dustercoat není úplně v tomhle pořasí relevantní, ale nechce se mi s publikací čekat až do jara, hihi:) Pořád se to dá nosit, stačí jen přehodit teplý kabát!:)

Anyways, já jsem na tři dny odcestovala do záhadné destinace a nikdo neví kam. A to z jednoho prostého důvodu – chci si odpočinout od online světa, což jsem neudělala tak dva roky, takže z téhle destinace nebude žádný příspěvek. Sice jsem si s sebou vzala svůj nový Nikon Z7, ale budu si asi fotit jen do své soukromé sbírky. V mým životě se teď staly dvě velký a ne úplně pěkný věci, takže to asi potřebuju trochu strávit, takže doufám, že to pochopíte:)

Krásný první prosincový týden!

E.

Hey guys! 

Here is another forgotten outfit post that I just found here! I understand that the dustercoat is not quite relevant in this weather, but I don’t want to wait until the spring for posting this, haha :) It still can be worn, a warm coat just needs to be thrown over this:)

Anyways, I’ve gone to a mysterious destination for three days and nobody knows where. I just didn’t tell anyone. For one simple reason – I want to relax from the online world, which I haven’t done for two years now, so there won’t be any post from this destination. I brought my new Nikon Z7 with me, but I’m only going to take pictures for my private collection. There are two big and not really nice things that just happened in my life, so I just need to digest them. I hope you understand guys :)

Have an awesome first week of December!

E.

WEARING: 

Shoes – Zoot.cz
Pants – Zara
Shirt – H&M
Bag – Paul’s Boutique (via Zoot.cz)
Duster – Primark I think
Sunglasses – Mango

  

Spread The Love!Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on StumbleUponShare on Reddit

  3 comments for “Shades of Red

 1. Jana
  December 4, 2018 at 11:58

  Ahoj, jak to bude s minutou módy?

  • December 6, 2018 at 13:31

   Ahoj Jani, bohužel MM už nejspíš nebude:( Na nový koncept jsme nesehnali žádného partnera, takže to vypadá dost bledě:(

 2. Petr
  December 3, 2018 at 12:13

  Co pak se stalo krasavice? :-( rekni nam vic!!!

Leave a Reply

Or

Your email address will not be published.