Shades of Grey

IMG_3599

Christian Grey ze mě asi úplně není, ale i tak ten nadpis snad trošku sedí:) Taky jsem se zase objevil na druhé straně objektivu a konečně zvěčnil dva (respektive tři) z mých nejoblíbenějších kousků poslední doby – kabát a boty. Obojí je z Gantu a pořídil jsem je nedávno při příležitosti gantích crazy days. Kabát tahám hodně často a také v různých kombinacích, sice se řadí více do business kategorie, ale dá se zkombinovat opravdu s ledasčím. Třetím kouskem, který mojí ruku opouští maximálně tak do sprchy a při cvičení je můj poslední dárek k narozeninám, náramek z lávových kamenů od 14GRAM JEWELS. Tohle je pár momentek z předvánočního (rozumějte 24.12.) nakupování dárků:)
Obličej je pořád ještě trochu nateklej po operaci, už se to ale pomalu všechno vrací zpátky do normálu, tak snad příště už nebudou žádné syslí tváře!

Mějte se a pořádně oslavte příchod nového roku!

P.S. S každoročními novoročními předsevzetími doufám přijde také setkání s některými z vás na našich trénincích!:))

I may be no Christian Grey but I think the title is somehow accurate for the post:) Recently, me and Eliska switched places and we finally took some pictures of two (three actually) of my favorites wardrobe pieces in the last couple of weeks – the shoes and the coat. Both from Gant and both bought during last Gant’s crazy days. I wear the coat all the time and in many different variations, it may be more of a business coat but it is easy to match with pretty much anything. The last piece is my last biorthday present, a bracelet made out of lava stones by 14GRAM JEWELS which I take off only when I shower or exercise. These pictures were taken during our late Christmas-presents shopping (yes, it was on the 24th of December!). 
My face is still a little bit swollen after the surgery but it is slowly getting back to normal, I hope. Next time without the cheek pouches!:) 

Take care and enjoy the celebrations of the upcoming new year!
P.S. With the upcoming New Year’s resolutions I hope I will see some of you during our group workouts!:))


Vojta

 

IMG_3632   IMG_3642

IMG_3665   IMG_3670

IMG_3693

IMG_3716

IMG_3797

IMG_3807

IMG_3820

WEARING: 

Coat – Gant
Shoes – Gant
Pants – Zara
Sweater – Pull&Bear
Scarf – Gant
Bracelet – 14 Gram Jewels

Spread The Love!Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on StumbleUponShare on Reddit

Leave a Reply

Or

Your email address will not be published.