Scotland Diary

DCIM101GOPROGOPR2849.

Ahoj cestovatelé!

Je tu slíbený report ze Skotské části našeho výletu po Velké Británii, kam jsme pokračovali hned z Manchesteru.

Z Manchesteru jsme dojeli do Glasgow, kde jsme i tři noci přes Airbnb spali a odtud jsme vyráželi na jednotlivé výlety. Jako první jsme se podívali na Isle of Skye, což byla vlastně asi největší šílenost našeho roadtripu a komukoliv jsme řekli, že jedeme z Glasgow na otočku na Skye, si ťukal na čelo. Tenhle neuvěřitelný ostrov je totiž od Glasgow vzdálený přes 6 hodin autem a podotýkám, že se na severu Skotska stmívalo asi ve 4 hodiny. Takže si spočítejte, v kolik jsme asi tak vyráželi z Glasgow, abychom stihli aspoň dvě hodiny světla!:D

Nikdo z nás ale toho času v autě nelitoval, protože co jsme viděli na Skye byl zážitek na celý život. Měli jsme naplánový krátký výšlap se jménem Quiraing a když jsme dorazili na místo, tak nám dokonce i na 20 minut vylezlo sluníčko, a to se tady moc často nestává (na wikipedii píšou: “vzhledem k špatnému počasí a odlehlé poloze není zatížen masovou turistikou”). Po těchhle krásných dvaceti minutách se během chvilky zatáhla obloha a chytla nás taková bouřka, že jsme zmokli na kost:D

Kromě Quiraingu jsme se mrkli i na tzv. Kilt Rock, skalní útes, který svým vzhledem připomíná kilt.

Fotek je trošku víc, ale nedalo se nefotit, protože všude kam se podíváte byly koberce trávy jako z jiné planety!! Tak doufám, že to přežijete:)

Hey guys!

Here is the promised report from the Scottish part of our Great Britain trip.

We left Manchester and headed out to Glasgow where we also rented an appartment via Airbnb and from there we took off to all the other places. The first was Isle of Skye which was quite probably the craziest part of our road trip and everyone we told about this thought it was madness. The thing is this unbelievable island is situated about 6 hours away from Glasgow (by car!!) and the sun set in Scotland was at about 4 p.m. You can probably count for yourself what time we had to leave Glasgow to get at least two hours with some sun light!:D

We had no regrets though after visiting the island because what we saw there was an experience of a lifetime! We planned a short hike called Quiraing and we got up there we even saw some sunshine for about 20 minutes which was unbelievable – this doesn’t happen a lot over there (wikipedia says: “..in view of the fact that the weather doesn’t get very nice the place isn’t visited by too many tourists.”). After these astonishing 20 minutes the clouds came back again and it started raining so heavily we almost could not see a thing:D

We also visited the so-called Kilt Rock, rock cliff which looks like a Scottish kilt.

I know there are so many photos, I just couldn’t decide which ones to choose because they were all like from a different planet! I hope you don’t mind:)

 

DCIM101GOPROGOPR3006.

DCIM101GOPROGOPR3040.

DCIM101GOPROGOPR3015.

DCIM101GOPROGOPR2997.

DCIM101GOPROGOPR2996.

DCIM101GOPROGOPR2992.

DCIM101GOPROGOPR2988.

DCIM101GOPROGOPR2986.

DCIM101GOPROGOPR2977.

DCIM101GOPROGOPR2962.

DCIM101GOPROGOPR2951.

IMG_9133

IMG_9123

IMG_9122

IMG_9120

DCIM101GOPROGOPR2933.

IMG_9119

IMG_9117

IMG_9111

IMG_9110

IMG_9095

IMG_9094

IMG_9093

IMG_9143

IMG_9144

Kdesi po cestě ze Skye jsme hned u silnice omrkli tenhle hrad, který nebyl vůbec v plánu, takže vám ani nepovím jméno.

Somewhere on our way from Skye we saw this castle, but unfortunately I don’t know the name or the exact location.

IMG_9074

DCIM101GOPROGOPR2900.

IMG_9072

Další skvost, který jsme navštívili, byla oblast Glencoe. Tady naopak všechno vyzařovalo podzimem a místo zelených koberců tu byly oranžové pláně. Původně jsme chtěli vyrazit na Three Sisters, ale zase mělo celý den pršet, tak jsme túru vzdali a kochali se jen pár metrů od silnice. Měl to být osmihodinový hike až na vrcholek jedné z hor, které jsou na fotkách, ale vzhledem k té mlze by stejně nebylo nic vidět.

Another beautiful area we visited was Glencoe. This place was very autumn and instead of green carpets there were orange plains everywhere. We had a plan to hike the Three Sisters but it was supposed to rain all day so we just enjoyed the view from the rest areas along the road. It is an eight-hour hike all the way to the top of one the hills/mountains (?) you can see in the photos, but as you can tell we would probably have not seen a single thing for all the fog. 

IMG_9069

IMG_9068

 

IMG_9063

IMG_9056

IMG_9041

IMG_9082

DCIM101GOPROGOPR2878.

Další den jsme vyrazili opět z Glasgow, a jelikož pršelo a foukalo tak silně, že se nedalo venku vydržet ani pět minut, tak jsme trošku zaimprovizovali a dojeli do pobřežního městečka Aberdeen. Tam jsme se trochu vyblbli u moře, aby se neřeklo, že jsme u moře vůbec nebyli. Zažila jsem tu snad ty největší vlny a dokonce jsme se i omylem po kolena vykoupali, takže můžu potvrdit, že je tu moře v listopadu opravdu ledové.

Po cestě do Aberdeenu jsme zastavili i v nejstarší výrobně skotské whisky, kde jsme absolvovali i prohlídku s ochutnávkou. Vzhledem k tomu, že bylo 10 ráno, tak nám pár ochutnávek stačilo :D

The next day we had to improvise since the rain was so heavy we couldn’t stand even 5 minutes outside. We decided to go to a coastal town called Aberdeen. We had some fun by the sea so we finally got some beach time!:D The waves were enormously big and one of them caught us off-guard so I can confirm that the sea in Scotland is ice cold in November.

On our way to Aberdeen we stopped at the oldest Scottish whisky distilleries where we even tried the tasting tour. Since it was quite early in the morning we didn’t really taste as many whisky kinds as they offered us:D 

IMG_9219

IMG_9229

IMG_9206

DCIM101GOPROGOPR3201.

IMG_9203

IMG_9182

IMG_9180

Po cestě zpátky z Aberdeenu jsme si udělali krátkou zastávku u hradu Dunnottar, který byl snad ten nejkrásnější a nejfotogeničtější, co jsem kdy viděla. Tady jsme taky parádně zmokli, ale třímetrové vlny, narážející do vysokých útesů, rozhodně stály za to! Cestování v tomhle počasí má jednu velkou výhodu, nikde není ani noha, takže máte fotky bez lidí:D

On the way back from Aberdeen we made a short stop at the Dunnotar castle which is quite possibly the most beautiful and photogenic I have ever seen. We got soaking wet again but the three-meters-tall waves were worth to watch! There is oen huge advantage to travelling in a weather like this – there is literally no one visiting so I can finally get some shots with no people in the way!:D 

IMG_9159

DCIM101GOPROGOPR3164.

Hlavní město Skotska, Edinburgh, jsme viděli zase jen za tmy, i přestože jsme do něj dorazili asi v 6 hodin odpoledne.Tady jsme vylezli na Calton Hill, odkud byl neuvěřitelný výhled na město. Zavítali jsme i do prodejny s tradiční skotskou whisky, která byla jen pár metrů od Edinburského hradu.

We saw the Scottish capital Edinburgh only with lights on once again even though we got there around 6 p.m. We climbed the Calton Hill which offered us magnificent view of the city. We even visited another Scotch store (to buy some gifts) only couple of meters away from the Edinburgh Castle. 

IMG_9032 IMG_9011

IMG_9010

IMG_9007

IMG_9001

IMG_8999

IMG_8989

IMG_8982

IMG_8974

IMG_8970

IMG_8969

Snad se fotky líbí, i když jich je tolik, nedokázala jsem jich prostě vybrat míň. Skotsko je určitě země, kam bych se chtěla vrátit ještě jednou v létě, i když ten podzimní déšť k tomu tak nějak patří.

No a ani jsem se v Praze neohřála a pozítří odlétám s Vojtou do Portugalska, kde snad bude o něco lepší počasí. Přilétáme do Fara, menšího městečka na úplném jihu Portugalska, ale plánujeme výlety i do Španělska, které je kousek. Takže se můžete těšit na fotky a zážitky z Gibraltaru, Malagy a Sevilly!
Cestování zdar! :)))
E.

I hope you like the photos. As I said before – I just didn’t know which ones to pick. I definitely want to come back to Scotland again, maybe in summer, even though the autumn rain is somehow typical for this part of Britain (if not for the whole country!).

And in two days we are leaving again! This time to Portugal where we will hopefully find some better weather! We fly in to Faro (do you know about the caves?!) but want to check out the southern parts of Spain as well as Gibraltar. Stay tuned!

Love, E.

Spread The Love!Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on StumbleUponShare on Reddit

  19 comments for “Scotland Diary

 1. Andrejka
  October 19, 2016 at 11:03

  Ahoj :). Prvně bych ti rád poděkoval za super fotky a poté bych se zeptal, čím fotíš ty “selfie” fotky ? Nepoužíváš GOPRO kameru na to ? Díky a ať ti dupou králíci.

 2. Aimehenry
  November 21, 2015 at 20:56

  ..chááááá…Glasgow….moje srdeční záležitost. Miluji to město a už se těším jak tam zase pojedu. Btw…ohledně té trávy….pořád jsem přemýšlela kde se tam točí nějaká reklama. Ta zelená byla prostě neskutečná. No a počasí? Moje dcera říká…chceš změnu? Počkej 10 min. :-D A nejvíc mě dojala letos v létě. Žije v Glasgow už 4 roky a tak je prostě už hodně domestikovaná. :-D Prý tady jsou v Glasgow tropická vedra ( ve Zlíně bylo 40°C ve stínu) a tak se jí opatrně ptám co pro ni znamená taková teplota…prý 20°C.
  Užívej krásy světa a pilně piš a foť…

  • November 21, 2015 at 21:05

   Hahahaa, tomu věřím!:D Zažít sluníčko ve Skotsku je fakt zázrak! :D My jsme byli úplně unešený z dvaceti minut sluníčka, které nám vysvitlo na Isle of Skye:D A podle mě reklam a filmů se tam musela točit spousta!:)

 3. November 20, 2015 at 13:02

  Krása, rozhodně to stálo za i přes to počasí. Já bych ho také přežila jen vidět tu nádheru. :)

 4. Bee
  November 19, 2015 at 09:28

  Ahojky Eli fotky jsou nejvíc boží jsi moc šikovná :)) a chtěla sem se zeptat jestli nebudeš chtít odpovědět tak nevadí ale co děláš za práci že můžeš tak cestovat myslím to z časového hlediska :) Děkuji

 5. BožíB
  November 17, 2015 at 22:16

  nadhera jako vzdy.) muzu se zeptat jaky pouzivas objektiv na ty svoje selficka? nejaky wild angel?.) dik!

 6. Barbora
  November 17, 2015 at 15:26

  Ahoj, není ten hrad náhodou Eilean Donan Castle?:) Fotky skvělé, úplně jsem si připomněla ty pocity, které jsem měla, když jsem tam byla letos v létě. Akorát jsme měli 3 týdny času a karavan k tomu, tak nám na Skye zbylo 5 dní.
  Je skvělé číst blog někoho, kdo je stejná krevní skupina jako já. Jen tak dál! Přeju hodně nacestovaných kilometrů a nespočet zážitků:)

 7. November 17, 2015 at 14:03

  to jsou taaak boží fotky!!! jste mistři!!!:)
  Style by Eliza

 8. November 17, 2015 at 13:30

  Úžásný,krásný…prostě božíí! Celej výlet je prostě paráda!! Hned bych jela a fotky klasicky top! :)

 9. November 17, 2015 at 11:33

  Vůbec nevadí, že je fotek tolik, když se na ně tak krásně dívá!! :)
  Ty hrady ve Skotsku jsou úžasné!

  • November 17, 2015 at 13:16

   Tak to jsem ráda!:))) Viď, z těch jejich hradů taky nemůžu!<3

 10. November 17, 2015 at 09:47

  týjo skotsko je fakt krásné!!!!!

 11. Katka
  November 16, 2015 at 21:43

  Nááááááádhera !!!!!! :)

Leave a Reply

Or

Your email address will not be published.