San Francisco

Ahooooj!

Tak dneska jen přidávám krátký report ze San Francisca! Tady jsme strávili jen odpoledne, a to ještě ke všemu v In’n’Out, následovaným Krispy Kreme donutama. Každopádně, tady se naše cesty rozdělily a já si půjčila auto na dva dny, abych dojela zase zpátky dolů do LA.

Chtěla jsem to vzít přes Yosemity a Death Valley, ale došlo mi, že stihnu jen jedno, takže jsem se rozhodovala, které místo zvolit. Na obou místech jsem už byla, takže to nebylo jednoduchý rozhodnout. Nakonec jsem si řekla, že hor v Evropě máme hodně a že spíš omrknu poušť:)

Takže příště už z Death Valley!

E.

Hey guys! 

So today I’m just adding a short report from San Francisco! We spent only an afternoon here, however most of the time we were sitting in In’n’Out, followed by Krispy Kreme doughnuts, hahaha:). Anyways, our ways split here and I rented a car for two days in order to get back down to LA.

I wanted to take it through Yosemite NP and Death Valley, but I realized I could only make one stop due to limited time, so I was deciding which one to choose. I’ve been to both places, so it was not easy at all. In the end, I realized, that we have a lot of mountains in Europe, and that I’m going to choose the desert :)

So next time from Death Valley!

E.

Spread The Love!Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on StumbleUponShare on Reddit

Leave a Reply

Or

Your email address will not be published.