Safari in Tanzania

Ahoooooj!

S články z Tanzánie rozhodně nekončím, protože hned jak jsme slezly z Kilimanjara, přesunuly jsme se s mamkou na další dobrodružství, kterým bylo safari!

Ani jedna jsme na ničem takovém nikdy nebyla a upřímně jsme neměly ani tak vysoké očekávání, protože přeci všechno známe ze ZOO žejo:D

Nojo, ale ono to tak úplně nebylo.

To, že dva dny na safari byly nesmyslně drahé asi zmiňovat nemusím, nicméně jsme si řekly, že nás zvířata sice moc netankujou, ale aspoň jednou za život bychom divočinu asi vidět měly. Navíc je dost možný, že za deset let už tady některý zvířata nebudou, takže to je jedinečná příležitost.

Už od průvodců na Kilimanjaru jsem vyzvídala, které národní parky jsou na safari nejlepší, takže jsme věděly, že chceme rozhodně vidět NP Tarangire a NP Ngorongoro. A tak jsme našly agenturu, která je jeden den v Tarangire a jeden den v Ngorongoro, což nebylo tak těžké. Ta, co jsme využily my, se jmenovala Avocet Tanzania Safari a můžu jí jenom doporučit:)

Tenhle dvoudenní výlet jsme rezervovaly vlastně jenom den dopředu, takže to bylo celkem spontánní.  V hotelu ve městečku Arusha nás agentura naložila do terénního jeepu a spolu s dalšíma 4 lidma jsme vyrazily. Byly jsme upřímně docela rády, že s náma jedou Evropani, protože řeknu vám, být přes týden jen s místníma domorodcema bylo až až. Všechny jeepy mají otevřenou střechu, to znamená, že v autě stojíte a nemusíte mžourat ze špinavýho okýnka.

Když jsme dorazili k bráně národního parku, nestačili jsme se divit. Původně jsme si myslely, že vyfasujeme dalekohledy a budeme vyhlížet a šílet z každé šedé skvrny kilometr daleko a debatovat o tom, jestli je to slon nebo nosorožec.

Hey travellers!

I’m definitely not done with articles from Tanzania! As soon as we got back to town from Kilimanjaro, we did another adventure – safari

We have never been to a safari before, and honestly we didn’t really have high expectations, because we’ve already seen all the animals in the zoo, right?! Hahaha

But, oh boy, what we saw was pretty fascinating. 

It’s not even worth mentioning that two days on safari were ridiculously expensive, but we said to ourselves, that even though we’re not that crazy about wild animals, this was a must-do. It was a once in a lifetime thing, plus it’s quite possible that some species might not be here in ten years, so this was a unique opportunity to see them in the wild. 

When we were climbing Kilimanjaro, I was already wondering which national parks were the best for safaris, so the guides told us, that we can’t skip Tarangire NP and Ngorongoro NP. And so we found an agency that would do one day in Tarangire and one day in Ngorongoro, which was not that difficult actually. The agency was called Avocet Tanzania Safari and I can only recommend it.

We booked a two-day trip just one day in advance, so it was quite spontaneous. The next morning we got picked up at the hotel in Arusha by a safari jeep, and together with four other people we set off. We were honestly quite happy that those 4 people were Europeans, haha:) All the safari cars have open roofs, that means you’re actually standing and don’t have to squint through the dirty windows. 

When we arrived at the gate of the national park, we were quite surprised. We originally thought we were gonna get binoculars and freak out every time we’d see a grey spot, debating whether it was an elephant or a rhino.

tanzania_safari

Už prvních dvě stě metrů za vstupem do parku nám přes cestu běhaly opice. Za další dvě minuty jsem uviděla onu šedou skrvnu daleko za obříma baobabama, a tak jsem začala strašně ječet a posléze všichni ostatní se mnou. Vypadalo to na slona. Průvodce, který byl zároveň náš řidič, nás uklidňoval, že určitě uvidíme slony i blíž. A pak se metr od auta prošla zebra. A pak deset zeber.

A už to začlo. Nevěděla jsem, kam se mám otáčet dřív, protože všude kam jsem se podívala byla zvířata. Sloni, pakoňové, opice, žirafy, zebry, pštrosi, hroši, antilopy a desítky dalších.

After about two hundred meters past the entrance gate, we spot first monkeys running across the road. However, in another two minutes, I saw THE gray spot behind a giant baobab tree, so I started screaming and then everyone else with me. It looked like an elephant. The guide, who was also our driver, reassured us that we’d certainly see elephants a lot closer. 

Then we saw a zebra crossing the road. And then about 15 of them. And after another five minutes hundreds of them.

And then it all started. There was just sooooo many animals around us! Elephants, gnus, monkeys, giraffes, zebras, ostriches, hippos, antelopes and dozens of others.

ngorongoro_national_parkngorongoro_national_park

ngorongoro_national_park ngorongoro_national_park

A pak jsme uviděli první lvy. Ty se většinou o turisty moc nezajímají, takže ty je trochu těžší spatřit, ale my jsme měli štěstí a spatřili je asi 20 metrů od nás.

And then we saw the first lions. These creatures are not usually very interested in tourists, so it’s a bit harder to spot them, but we were lucky and saw them about 20 meters away from us.

ngorongoro_national_park ngorongoro_national_park ngorongoro_national_park ngorongoro_national_park

ngorongoro_national_park


ngorongoro_national_park

Na konci dne jsme se přesunuli do kempu, kde jsme měli přespat. Koho by napadlo, že spaní ve stanu znamená spaní ve stanu, ve kterém jsou normální postele a dvě místnosti, z toho jedna je koupelna se sprchou a SPLACHOVACÍM záchodem?!

At the end of the day, we moved to a camp, where we were supposed to sleep. Who would have thought that sleeping in the tent meant sleeping in a tent with regular beds and two rooms, one of which was a bathroom with a shower and a toilet?!? 

Druhý den jsme vyrazili do kráteru Ngorongoro, který sám o sobě je celkem fascunující. A teď k tomu přičtěte všechna ta zvířata <3

The next day we set off for Ngorongoro crates, which is pretty spectacular itself. And now add all the animals! <3 

ngorongoro_national_park tarangire_national_park

tarangire_national_park tarangire_national_park tarangire_national_park safari_zebras safari_elephants safari

A pak přišlo něco neuvěřitelného. Potkali jsme slony. Jasně, druhý den už nic neobvyklého. Ale tihle byli asi pět metrů od silnice. Celá rodinka. A pak se najednou všichni rozešli směrem k našemu autu. A pořád šli. Zastavili se asi 2 metry od auta a koukali na nás. Nikdy jsem slona neviděla z takové blízkosti a úplně mi běhal mráz po zádech z toho, jak jsou obrovský!

And then something incredible happened! We saw elephants. Sure, nothing unusual for a second day in the wilderness. But these were about five meters far from our car. A whole family. And then suddenly all of them started walking towards the car. And they kept going. They stopped about 2 meters from the car and stared at us. I have never seen elephant so close and this experience gave me goosebumps. There were so huge and they were just chilling next to our car! 

safari_girl

Při odjezdu z Ngorongoro se nám ale stala nemilá věc. V parku jsou samozřejmě prašné cesty se samou dírou a náš průvodce to docela smažil, takže se mu podařilo urvat nášlapy na autě. Tak jsme zastavili a opravili je po africku – svázali je nějakýma kabelama, který se našly v přihrádce u spolujezdce.

But as we left Ngorongoro, we had to face a little problem. In the park, there are, of course, dusty bumpy roads, and our guide was rocking it pretty fast, so he managed to break the metal parts on the side of the car (Idk how these are called haha), so we stopped and repaired them in an African way – tied them to the rest of the car with some cables we found. 

Nášlapy se nám sice podařilo opravit, ale když jsme vyjeli z parku a zastavili pro vodu v nějakém místním “supermarketu” in the middle of nowhere, nenastartovali jsme auto, takže došlo na tlačení. Naštěstí se motor chytnul a my odcestovali zpátky do Arushi.

No, myslely jsme si, jak si na safari odpočineme, ale z neuvěřitelného vedra, nekonečného drncání a neustálého nadšení jsme byly tak vyřízené, že jsme se fakt těšily na Zanzibar, ale o tom zase až příště!:)

Kdybyste měli zase nějaké dotazy, napište mi do komentářů, ráda zodpovím! :)

E.

We managed to repair that, but when we left the park and stopped for a water in a local “supermarket” in the middle of nowhere, the car wouldn’t start again, so we had to get out and push it. Fortunately, we managed to bring the engine back again started heading back to Arusha.

Well, we thought how we were gonna rest on the safari, but due to unbearable high temperature, endless bumps and constant excitement, we were so exhauted, that we were actually looking forward to being in Zanzibar, but more about that later! 

If you have any questions, just let me know in the comments! 

Love,

E.

Spread The Love!Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on StumbleUponShare on Reddit

  2 comments for “Safari in Tanzania

  1. Lucie Smolná
    March 5, 2018 at 13:51

    Ahojky, můžu se zeptat na kolik vás safari vyšlo?? Taky uvažujme!:) děkuju a krásné fotky máš!:)

    • March 5, 2018 at 17:12

      Ahoj, co si tak pamatuju, tak asi 500 dolarů za obě:) Šílená částka:(

Leave a Reply

Or

Your email address will not be published.