Rotorua & Waitomo

auckland-to-waitomo-caves-hobbiton-movie-set-private-luxury-tours-time-unlimited-tours

Ahoj!

Jednou jsem někde četla, že Nový Zéland má všechno, co má Austrálie, akorát na menší ploše. A musím říct, že je to pravda! Absolutně to nechápu, ale z obrovského města s mrakodrapy jsme se dostaly k moři a ke kýčovitým písečným plážím, které se v pár kilometrech změnily na totální džungli (poprvé jsem taky viděla liány!) a včera jsme dojely do oblasti s horkými prameny a gejzíry, zvané Rotorua. No a zítra máme naplánovaný první velký výšlap na sopku v národním parku Tongariro. A zatím jsme autem ujely asi 600 km, takže je tu všechno strašně blízko od sebe.

Brzy ráno jsme měli zarezervovanou tour na Waitomo Caves, která nám vyrazila dech. V téhle jeskyni totiž žijí doslova svítící červi!

Co se samotné Rotorui týče, tak tady jsme omrkly hlavně největší hot springs a jak já tomu říkám čmoudíky. Ten největší čmoudík je ukrutně podobný Grand Prismatic v Yellowstonu. Viděly jsme i svítivě zelené jezírko, kde jsem podezřívala místní rangery, že do vody vylili barvivo. Přísahám bohu, že ta barva není vůbec nijak upravená, fakt byla takhle zelená! No a odpoledne jsme vyrazily na Huka Falls.

Skrz celý národní park vede potok, který má asi 40°C, takže jsme si našly místo, kde jsme se do něj naložily. Voda byla až moc horká, takže se tam dlouho vydržet nedalo, ale za zážitek to stálo! No a na závěr dne jsme se byly podívat na kiwi, aby se neřeklo, že jsme byly na Zélandu a neviděly jsme kiwi. Vůbec jsme nevěděly, že to jsou noční ptáci, takže jediná fotka kiwi co mám, je úplně rozmazaná, ale je tam! (ještě jsem dostala vynadáno, že jsem si je fotila i přes tisíc zákazů, kterých jsem si opravdu nevšimla!). Není žádná sranda kiwiho někde potkat, takže jsem ráda aspoň za tu rozmazanou čmouhu:D

No a já jdu na kutě, zítra nás čeká dvacetikilometrový trek po horách!
Zatííím!
E.

Hey guys!

I’ve read somewhere, that New Zealand has the same stuff as Australia, but on a smaller area. And I have to admit, it’s true! I have no idea how’s that possible, but from a huge city full of skyscrapers, we got to the ocean and beautiful sand beaches, followed by tropical jungles (it was my first time to see a liana!) and yesterday we got to a region full of hot springs and geysers, called Rotorua. Well and tomorrow we are planning on hiking one of the biggest volcanos in Zealand in the Tongariro National Park. We have driven only about 600 km, so everything is really close.

Early in the morning we took a tour to Waitomo Caves, which absolutely took our breaths away. In this cave there are literally glowing worms!
Concerning the Rotorua national park, we checked out mainly the biggest hot springs. The biggest one is very similar to Grand Prismatic in Yellowstone NP. We also saw a neon green lake, where I suspected the local rangers that they poured some colour in it. I swear to god, I didn’t edit the photos at all, the green colour is real! And in the afternoon, we headed to Huka Falls. 

Through the whole national park flows a hot river that has about 40°C, so we found ourselves a spot and jumped right into it. The water was actually too hot, so we couldn’t stay too long in it, but it was def worth the experience! And at the end of the day, we went to see a kiwi, so anyone couldn’t say that we were on New Zealand and didn’t see a kiwi. We didn’t know that they are nocturnal birds, so the only picture I have is a fuzzy one, but the kiwi is there! (The guide told me off for taking pictures, because I didn’t see all those signs!). It’s no fun to spot a kiwi, so I’m glad that I have at least that fuzzy photo of it.

Well and I’m going to bed because there is a 20 km hike tomorrow we have to fight.
Love,
E.

glow-worms1IMG_5047IMG_5199IMG_5019

DCIM100GOPROGOPR0296.

IMG_5208 IMG_5160 IMG_5118 IMG_5109 IMG_5097 IMG_5085 IMG_5074 IMG_5071 IMG_5052 IMG_5045 IMG_5023

Spread The Love!Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on StumbleUponShare on Reddit

  7 comments for “Rotorua & Waitomo

 1. Lucia
  February 10, 2016 at 14:34

  kraaaasne fotky…boze ja ta žerem :D :)

 2. Romana
  February 5, 2016 at 22:21

  Pohlcujuce clanky a dechberuce fotky…po dlhom case neskutocne zaujimavy a pestry blog ozaj klobuk dole ?
  Rada by som sa vsak spytala ci na tieto ako pozeram aj mesacne potulky chodis cez volajaku agenturu alebo povecme na vlastnu pest? S horskou maniou sme na tom podobne tak by som bola rada za nejaky tip

 3. Anonymous
  January 26, 2016 at 23:10

  Kiwi je ovoce, kivi je pták, ne.? :)

  • January 27, 2016 at 07:00

   To nevím, ale tady se všude píše kiwi, takže v aj je to kiwi:))) Kiwi jako kivi :DDD

 4. January 26, 2016 at 15:55

  Jedním slovem nádhera, Eliško. Hltáme každou fotku, každou větu! A už teď se těšíme na nějaké videa =))

  Užívejte a pozdravte kiwi, určitě ještě na nějaké narazíte =D

  Michael a Patrik

  • January 27, 2016 at 07:00

   Díky kluci, jsem ráda, že se fotky líbí!:)))))))) Videa budoooou!:)

 5. January 26, 2016 at 10:24

  Jee, toho zeleného papouška máme doma :P

Leave a Reply

Or

Your email address will not be published.