Ronda & Casares & Gibraltar

IMG_1526

Ahoj!

Dneska jsme se probudili do toho nejkrásnějšího dne v Marbelle! Spali jsme v obrovské vile, kterou jsme sehnali přes airbnb a kde jsme si dali self-made, konečně taky trošku zdravou, snídani na střeše.

Vzhledem k tomu, že jsme do Marbelly přijeli včera za západu sluncena šli jsme rovnou na večeři, moc jsme toho neviděli a to jsme napravili hned dnes ráno. V Marbelle toho vlastně k vidění moc není, kromě luxusních vil a hotelů, restaurací, bazénů, promenády a několika pláží, ale i to se dá považovat za sightseeing. Zamířili jsme tedy jen k charakteristickému betonovému nápisu na začátku města.

Potom jsme zase sedli do auta a vyrazili podle plánu do Rondy. Je to malé historické městečko asi hodinu a půl od Marbelly, které leží na rozpůlené skále, spojené obrovským kamenným mostem.

Další hodinku od Rondy leží Casares, městečko, kde nenajdete nic jiného, než bílé domy. Nad městem je vyhlídka, odkud je krásně celý tenhle skvost vidět.

No a další hodinku odsud leží proslulý Gibraltar. Kdo tu ještě nebyl, tohle místo určitě stojí za vidění, už jen díky tomu, že tu volně žijí opice. Je to nezávislé území, které patří Británii, takže se tu i platí gibraltarskými librami, oficiálně se tu mluví anglicky a abyste se sem dostali, musíte si vystát frontu na hraničním přechodu. Co nám přišlo naprosto neuvěřitelné, je letištní dráha, která křižuje silnici, takže když náhodou vzlétá letadlo, musíte si počkat několik desítek minut na semaforu. Na horu se dá dojet buď lanovkou a nebo vlastním autem, ale to je prý nebezpečné, jelikož opice dokážou auto pěkně zničit, když se vám pověsí na zrdcádlo a žadoní o jídlo.

Já už na Gibraltaru byla asi před deseti lety, ale nemám odsud pěkné vzpomínky. Když jsem fotila zeshora město, přiběhla ke mně jedna z opic a zničehonic se mi zakousla do ramene a já upustila foťák dolů ze skály. Takže jsem místo obdivování Gibraltaru strávila fajn den v místní nemocnici.
Tentokrát jsme ale návštěvu Gibraltaru zvládli bez újmy a po západu slunce jsme se vydali do Lisabonu.
Ale o hlavním městě Portugalska až příště:)
E.

Hi everyone!

We woke up to an absolutely wonderful day in Marbella this morning! We slept in a huge villa, which we found on airbnb a where we had this self-made (finally healthy) breakfast on the roof of the house.

We came to Marbella when it was already dark yesterday and we went to diner right away, so we didn’t really see anything. We fixed that the next morning after breakfast. Actually there isn’t much to see in Marbella apart from hundreds of luxurious villas and hotels, restaurants, swimming pools, promenades and several beaches, but even that can be considered as sightseeing. The only thing I wanted to see was the big concrete sign marking the city’s entrance.

Then, we drove to Ronda as we planned. Ronda is a small historical city about an hour away from Marbella, that lies on a … rock, connected by a huge stone bridge.

Another hour away from Ronda there is Casares, a small town, where you wouldn’t find anything else except all-white houses. There is also a hill above the city, where you can see the whole beauty.

And another hour away there is the famous Gibraltar. Who has never been here, this place is definitely worth a visit, at least because of the monkeys, that live all around this mountain. It’s Great Britain’s independent territory, so people pay here with Gibraltarian pounds, speak English and if you want to get here, you have to cross the official border. What we found pretty unreal was the airport runway, so in case an airplane is landing, you have to wait a few minutes on the red lights. You can get to the mountain either by the cable car or your own car, which is actually not recommended because the monkey can destroy the car pretty easily by hanging on your side mirrors, begging for some food.

I’ve actually been to Gibraltar about ten years ago, but my memories are not very nice. When I was shooting some pictures from a view point, leaning over a wall, one of the monkeys ran up to me and bit me in my shoulder, so I dropped my camera down the cliff. Instead of exploring beauties of Gibraltar, I spent the whole day in the local hospital. Well this time, we survived without any injuries and after sunset, we took off for Lisboa.
But more about the capital of Portugal in the next post!
Love,
E.

 

IMG_1510IMG_1529

IMG_1541

DCIM100GOPROGOPR4059.

DCIM100GOPROGOPR4063.

IMG_1550 IMG_1553

DCIM100GOPROGOPR4081.

IMG_1560

 

 

 

DCIM100GOPROGOPR4078.

IMG_1604 IMG_1605 IMG_1599
IMG_1642 IMG_1585 IMG_1589 IMG_1651
IMG_1679 IMG_1687 IMG_1710

DCIM100GOPROGOPR4143.

 

Spread The Love!Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on StumbleUponShare on Reddit

  3 comments for “Ronda & Casares & Gibraltar

 1. December 26, 2015 at 14:49

  Právě jsem narazila na tvůj blog, je super! Gibraltar i Rondu jsem navštívila loni a jsou to obě úžasná místa a tvoje fotky mě na ně zase na chvilku vrátily :)

 2. November 30, 2015 at 14:35

  Jedna velká nádhera (to ale tady teď budeš ode mě číst asi dost často =D ). Gibraltar je na seznamu, no přidám po tomto vašem výletu asi i pár dalších míst.. A s opicema má zlou zkušenost kamarádka..jedna ji strhla z krku zrcadlovku (přičemž ji málem zlomila vaz), utekla s ní opodál a pak ji hodila dolů.. Holt si tam opičky tak trochu vládnou.. =D

  Michael
  http://www.ontheleaf.net

  • November 30, 2015 at 23:53

   Nooo, přesně! Všude jsou nápisy “nekrmte opice”, ale lidi je samozřejmě krmí a pak se diví, že dělaj takovýhle věci no.. :D
   Děkujem Michaeli za spoustu vyčerpávajících komentářů! :))))))))))))))))) Krásně se to čte :)

Leave a Reply

Or

Your email address will not be published.