Queenstown

IMG_6764

Ahoj!

Ani jsem netušila, že Queenstown budu už na první pohled milovat! Je to jedno z největších měst na Zélandu (i tak je prťavý) a leží na břehu blankytně modrého jezera. Nad městem se tyčí hora, na kterou se dá dostat místní gondolou a odkud je neuvěřitelný výhled. Vlastně všude kolem Queenstownu jsou hory kolem 2000 m.n.m., a možná to ho dělá tak unikátní.

Den jsme začaly jak jinak, než na trekem po horách, které mě ještě pořád neomrzely (a doufám, že ani vás, protože jich ještě bude dost!). Shodou okolností jsme narazily i na místo, odkud startovaly paraglidy a rogala, tak jsme chvíli ty nadšence pozorovaly:))

Byly jsme se podívat i na Kawarau Bridge, nad řekou Kawarau, kde se poprvé v historii skočil bungee jump a kde se skáče dodnes.

K obědu jsme si smlsly na místním výborném sushi a odpoledne prošly centrum města, včetně rozlehlých Queenstown Gardens, které spíš připomínaly botanickou. Na závěr dne jsme si ani my nenechaly ujít výhledy ze shora Bob’s Peak, takže jsme naskočily na lanovku a nahoře udělaly krátkou procházku.

Zítra už směr Milford Sound, symbol Zélandu!
E.

Hey!

I have never thought I would love Queenstown that much! It’s one of the biggest cities of Zealand (it’s still pretty small) and lies right next to a clear blue lake. Above the city there is Bob’s Peak, on which you can take a gondola and from where there is a great view. Well, there are actually mountains over 2000 m.a.s.l. everywhere around Queensland and that’s maybe the reason why it’s so beautiful and unique. 

So we started the day hiking the mountains, which I’ll never get tired of. By coincidence we found a spot, where all the parachutes jump down the hill, so we watched them for a while:)) 

We also checked out the Kawarau Bridge, over the Kawarau river, where the first bungee jump in history took place and it still works today. 

We had some local sushi for lunch and walked through the city centre in the afternoon, including the Queenstown Gardens, which reminded me of a botanic garden. At the end of the day we couldn’t miss the view from Bob’s Peak, so we hopped on the gondola and did a short hike up there. 

Tomorrow we’re heading towards Milford Sound, the symbol of Zealand! 
E.

 

IMG_6780

IMG_6762IMG_6701IMG_6721IMG_6753IMG_6755IMG_6640IMG_6651IMG_6541IMG_6536IMG_6543

DCIM100GOPROGOPR0680.

IMG_6761

IMG_6633IMG_6639 IMG_6611IMG_6577IMG_6558

IMG_6891 IMG_6879 IMG_6851 IMG_6825IMG_6832 IMG_6807


Spread The Love!Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on StumbleUponShare on Reddit

  1 comment for “Queenstown

  1. February 9, 2016 at 17:13

    Já se strašně stydím, že vypadám teď jako netýkavka, ale nemám vůbec čas číst blogy =(. Poctivě ale sleduju instagram a facebook! A až se vrátíme z Bergenu a vše se trochu uklidní, tak si otevřu TimeToFit a ponořím se konečně do tvých cest po Zélandě a okolí.
    Užívej a foť!

    Michael
    http://www.ontheleaf.net

Leave a Reply

Or

Your email address will not be published.