Protein Pancakes

Ahooooj!

Já sem se asi zamilovala! O víkendu jsem nemusela vstávat a tak jsem si chtěla dát spešl pozdní snídani. No a došlo mi, že jsem už dlouho neměla proteinové palačinky, tak jsem rozhodla právě pro ně. Vygooglila jsem recept, na který jsem měla suroviny a dala se do toho.

No… Musím se docela pochválit, na to jak neumím vařit, tak se mi palačinky mega povedly a byly naprosto delikátní. Jen jsem to trochu přehnala s porcí a jedla jsem je na dvakrát:D

Na 5 takových palačinek budete potřebovat:

1 hrnek ovesných vloček
1 odměrku proteinového prášku (já použila karamelový)
1 celé vajíčko a 2 bílky
trocha vody
1 polévková lžíce skořice
1 polévková lžíce kypřícího prášku

Všechno jsem naházela do mixéru a rozmixovala na tekuté těsto. Na pánev jsem použila kokosový olej a každou palačinku jsem nechala opéct (opéct?? nebo usmažit? uvařit? Teď nevím, jaké je to správné slovo:D) asi 2 minuty.

Na vrch jsem dala místo javorového sirupu svůj bezkalorický karamelový sirup od MyProtein, zasypala kokosem a přidala mandle. Místo toho ale můžete použít víceméně jakékoliv ovoce, tvaroh, jogurt, nebo šlehačku (což trošku ztrácí smysl..), nebo vlastně cokoliv co doma najdete.

Pokud se pro tyhle skvělý palačinky rozhodnete, dejte mi vědět, jak vám chutnaly!
Krásné pondělí všem!
E.

Hey guys! 

I fell in love! Since I didn’t have to get up that early on the weekend, I wanted to fix myself a special but healthy late breakfast. I figured that I haven’t had protein pancakes for a while, so I decided to make those. I googled the recipe for which I’d have ingredients and started cooking. 

Well… I have to praise myself because even though I can’t really cook and all I can make are scrambled eggs and chicken & rice, they were delicious! The only mistake was making too many of them, so I had to split them into two meals, haha:) 

So for 5 of these pancakes (it’s more for two people, as you can see in the pictures, haha), you’ll need: 

1 cup of oatmeal
1 scoop of protein powder (I used my salted caramel)
1 whole egg and 2 eggwhites
a little bit of water
1 table spoon of cinnamon 
1 table spoon of baking powder

I put all ingredients into a blender to make the batter. I used coconut oil for frying and had every pancake to cook for about 2 minutes on each side. 

Insted of regular maple sirup I used my zero-calorie caramel sirup by MyProtein, covered with coconut flakes and added some almonds. But you can use pretty much anything you find home, like fresh/frozen fruit, yoghurt or whipped cream (but it’s not healthy breakfast anymore, haha). 

If you decide to make these, let me know how you liked them! 
Have a great Monday! 
E.

Spread The Love!Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on StumbleUponShare on Reddit

  8 comments for “Protein Pancakes

 1. Anonymous
  March 18, 2017 at 06:43

  Elisko,co je trocha vidy? Treba pul hrnecku od tich vlocek?Jak ma byt testo husty? Na normalni palacinky je hodne tekuty. Tohle ma byt podobne?

  • March 18, 2017 at 09:11

   tohle těsto by mělo být trochu hustší, aby se ti na pánvi nerozlilo do úplné placky, ale těchhle pěkných lívanců. Já jsem dala třeba dvě polévkové lžíce:)

 2. Lucie
  March 17, 2017 at 16:06

  Trochu si dovolím oponovat :D protože si nemyslím, že s tvarohem to ztrácí smysl. Hodně lidí, kteří cvičí jedí tvaroh každý den (někdo nízkotučný, někdo normální).

  • Anonymous
   March 17, 2017 at 16:08

   Teď koukám, že jsi to asi myslela jen u šlehačky. Což máš pravdu :D takže se omlouvám, špatně jsem tě pochopila.

   • March 17, 2017 at 21:58

    jj,myslela jsem to jen u šlehačky:)) je to trochu zavádějící):D

 3. Kristýna
  March 16, 2017 at 11:36

  Dnes ráno jsem si palačinky udělala a chutnaly báječně! :) Jen jsem neodhadla množství vody, takže těsto bylo příliš kašovité. Příště musím přidat vody “trochu” víc :D Každopádně na to, jaká jsem taky skvělá kuchařka, dopadly vážně moc dobře :)

 4. March 14, 2017 at 09:03

Leave a Reply

Or

Your email address will not be published.