Phu Quoc, Vietnam


Ahoj!

Tak dneska vám napíšu o destinaci, na kterou jste se mě ptali úplně ze všeho nejvíc, protože jsou na ní nejrozporuplnější názory. O severu všichni vědí, jak je fantastický, ale jihem je často opovrhováno, takže ráda připojím svůj názor.

Phu Quoc je ostrov, který sice patří k Vietnamu, nicméně územně leží spíše u Kambodži, která si ho mimochodem dost dlouho nárokovala. Dá se sem dostat letadlem odkudkoliv z Vietnamu za cca 1000Kč, nebo ferry z Rach Gia nebo Ha Tien. Ostrov je považován za místo, které má údajně nejkrásnější pláže z celého Vietnamu. To můžu potvrdit, ale i vyvrátit. Na ostrově se sice nacházejí krásné písčité pláže, které mají obrovský potenciál a připomínají Karibik. Na druhou stranu je to pořád Vietnam, takže odpadkům a bordelu se tu nevyhnete, pokud nejste ubytovaní v pětihvězdičkovém rezortu.

My jsme byly tak uválené a unavené ze severu, že jsme se rozhodly v jednom z pětihvězdičkových rezortů ubytovat. Naštěstí tu nejsou tak drahé, jako v jiných destinacích. Vybraly jsme si hotel Dusit Princess Moorise Resort na Long Beach, který byl opravdu skvělý. Nemám sice žádné srovnání s ostatními, ale často přikládám velkou váhu na hodnocení na Bookingu a tenhle měl to nejvyšší. Není absolutně nic, co bych vytkla. Možná jedině ten tajfun, který nám pobyt trochu znepříjemnil, nicméně za to hotel samozřejmě nemohl. Pláž byla čistá, servis fantastický a pokoje skvostné.

Jenže vzhledem k tomu, že ani jedna nejsme úplně plážový typ, ležet u bazénu jsme vydržely asi dvě hodiny a chytly nás roupy. Ráda bych podotkla, že v moři jsem byla jednou a to jenom po pás, protože mám naprostou schýzu z mořských potvor, který mi nevadí jenom na talíři. Navíc po tajfunu bylo moře každý den celkem kalné, takže si umíte představit, jak vysoko jsem vyskočila, když se mě něco dotklo.

No, takže nám to nedalo a půjčily jsme si motorku, abychom objely celý ostrov.

Na doporučení jsme zavítaly na Kiki Coconut Beach, která byla jednoznačně nejlepší, protože jsme na ní byly samy. Pak jsme omrkly Sao Beach, která má mnohem bělejší písek než všechny ostatní pláže, ale na druhou stranu se na ní nedalo hnout. Bylo to tak na cvaknutí fotky na houpačce a rychle pryč. Na závěr jsme se chtěli podívat na sochy inspirované Gaudím, ale bohužel na pláži v tu dobu probíhal nějaký festival a nechtěl se nám kupovat lístek za víc než 100 euro, takže tu jsme nakonec neviděly. Po cestě zpátky jsme se zastavily na farmě, zpracovávající perly, kde jsem pořídila pravý perlový náramek za zlomek ceny, za kterou se prodávají pravé perly v Evropě.

Den jsme zakončily na night marketu v hlavním městě Duong Dang, který rozhodně stojí za vidění a hlavně za jídlo. Najdete tam všechny možné ryby, chobotnice, mušle, kraby, na které si jen ukážete, oni vám je vyloví z akvárka a ugrilují. Nemluvě o ovoci a různých sladkých dobrotách.

Kdybych to měla shrnout, jsem ráda, že jsme se tu po tom náročném severu zastavily, protože to byl opravdový odpočinek, na druhou stranu je na světě spousta hezčích pláží.

Další den jsme se vydaly ferry na pevninu, takže příště už z Delty Mekongu!:)
E.

Hi!

So today I’m writing about a destination you have been asking me a lot because it has the most controversial views. Everyone knows how fantastic the Northern Vietnam is but that doesn’t apply to the South, so I’m here to to share my opinion.

Phu Quoc is an island that belongs to Vietnam, but it is very close to Cambodia. It can be reached by plane from anywhere in Vietnam for about 50 USD, or ferries from Rach Gia or Ha Tien. The island is considered to be a place with the most beautiful beaches in Vietnam. I can confirm this statement but… There indeed are beautiful sandy beaches that have a huge potential and look like the ones in the Caribbean. On the other hand, it’s still Vietnam, so there is trash and dust pretty much everywhere unless you’re staying in a five-star resort.

We were so exhausted from the north so we decided to stay in one of those five-star resorts. Fortunately, they are not as expensive as in other destinations. We chose the Dusit Princess Moorise Resort Hotel on Long Beach, which was really great. I have no comparison with the other hotels, but I always pay attention to the reviews and this one had the highest. There was absolutely nothing to complain about. Only the typhoon made us a bit uncomfortable, but of course that’s not the hotel’s fault. The beach was clean, the service was fantastic and the rooms were nice & new.

But since neither one of us is the beach kind of a person, we only spent two hours by our hotelpool. I would like to say that I went to the sea just once and only with the water up to my waist, because I have a phobia from sea creatures which I only don’t mind on my plate. Plus, after the typhoon, the sea was muddy all day long , so you can imagine how high I jumped when something touched me.

Well, so it didn’t take us long to rent a scooter and hit the road in order to explore the island. 

I got recommendations for Kiki Coconut Beach, which was clearly the best one because we were the only ones there. Then we went to Sao Beach, which has much whiter sand than all the other beaches, but on the other hand it was super-crowded. It was great for taking pictures on the swing but definitely not for swimming & chilling. Finally, we wanted to take a look at the sculptures inspired by Gaudí, but unfortunately there was a festival on the beach at that time and we didn’t feel like buying a ticket for more than 100EUR, so we skipped that one. On the way back, we stopped at a pearl farm where I bought a pearl bracelet for a fraction of the price. 

We finished the day at the night market in the capital Duong Dang, which is definitely worth seeing. You can find all the possible kinds of fish, octopus, shells, crabs and others. You just point at what you want to eat and they get them out of the aquarium and grill it for you. Oh and don’t forget about the fruits and various sweet treats!

If I had to summarize the whole two days, I’m glad we stopped here after the exhausting experience in the North because it was a real rest, on the other hand there are plenty of prettier beaches in the world.

The next day, we took the ferry to the land, so next article is from the Delta Mekong :)
E.All pictures taken with a Nikon Z6 + Nikkor 35 mm f1.4 + Nikkor 24-70 mm f4.0 + Dji Mavic Air

Spread The Love!Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on StumbleUponShare on Reddit

Leave a Reply

Or

Your email address will not be published.