Pearls

Ahooooj!

Když mě Martin viděl v tomhle outfitu, řekl mi, že vypadám jako kuchař. Jestli by někdo mohl dělat kritika outfitů, tak je to zrovna on :D Asi jsem ho naštvala všema těma mýma cestama, tak se rozhodl, že mi to oplatí a odcestoval do New Yorku, takže jestli vám přijde, že ode dneška všechny fotky budou rozmazané, tak se vám to nezdá…:D

Anyways, já akorát sedím ve vlaku, plném ožralých Němců, vracejících se z Oktoberfestu. Cestuju z Mnichova zpátky do Prahy a ti, co sledují moje Instastories už vědí, co jsem v Německu zase vyváděla, hihi:) Ti, co mě na Insta nesledují si budou muset na článek ještě chvilku počkat, jsem totálně zahlcená a nestíhám nic:D

I přesto, že do mě neustále někdo strká a moji sousedící jsou hlučnější, než hudba na maximum v mých sluchátkách, mám nějakou skvělou náladu. V několika minulých dnech jsem zažila něco neuvěřitelného a potkala neuvěřitelné lidi. Úplně se mi se chce usmívat, jak jsem happy jak dva grepy. Stává se vám to někdy? Že tak nějak máte strašnou radost ze života a ani nevíte proč? :)))

Jo a mimochodem, zítra, tedy v sobotu budu zase prodávat svoje fitness dobroty na Řezáčově náměstí na farmářském trhu, takže když budete chtít ochutnat, tak doražte!:)

E.

Hey guys! 

When Martin saw me in this outfit, he told me I looked like a chef. If criticizing outfits would be a job, he’d be the best candidate haha:):D I probably made him mad with all my travels, so he decided to pay me back and went to New York City, so if you have the feeling that my pics are blurry from now on, well.. it’s not just a feeling haha:) 

Anyways, I’m just sitting on a train full of drunk Germans returning from Oktoberfest. I’m traveling from Munich back to Prague, and those who follow my Instastories already know what I was doing in Germany :) Those who don’t follow me on Instagram, will have to wait a bit for the article. 

Even though everyone’s so loud here and the person next to me keeps hitting me with his elbow, I’m in a great mood. In the past few days I have experienced something incredible and have met incredible people. It just makes me smile all the time. Does it ever happen to you guys? That from an unknown reason you’re just so happy and it wouldn’t stop?:))

And by the way, tomorrow (Saturday) I will be selling my fitness meals on Řezáčovo náměstí on the farmer’s market, so if you want to taste them, please feel free to come! :))

E.


WEARING: 

Shirt – Zara
Pants – F&F
Shoes – Zara
Blazer – Mango
Handbag – Céline
Sunglasses – RayBan

   

Spread The Love!Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on StumbleUponShare on Reddit

  2 comments for “Pearls

  1. ellone13
    September 22, 2017 at 14:57

    I love everything about this look! If you were a chef, you’d definitely be a very stylish one! ;) ♥

    Ellone | Looktheotherway.co | Minimal Lifestyle & Fashion

Leave a Reply

Or

Your email address will not be published.