Packing for High Tatras

IMG_2620

Ahoj!

Párkrát jste mi už napsali, jestli bych nevytvořila článek o tom, co si s sebou beru na cesty. Spontánně jsme se v pátek večer rozhodli, že odjedeme na víkendový výlet do Tater, takže jsem při balení nafotila svojí výbavičku.

Záleží samozřejmě o jaký výlet se jedná, ale v poslední době jezdíme spíše na treky pod stan, než k moři do hotelu, takže základem jsou dobré trekové boty. Těch mám několik, ale tentokrát jsem se rozhodla pro nízké Gore-Texové Garmonty, které už mám strašně dlouho, ale pořád slouží skvěle. Batoh jsem si koupila nový asi před týdnem, takže jsem z něj nadšená. Je to 80l Karrimor, který jsem koupila ve slevě ve Sport Directu. Bereme s sebou pro jistotu i mačky, protože nevíme, jak bude terén vypadat. Nově do mé výbavičky přibyly i turistické hole od Leki, tak se těším, že je prubnu:) Stan bereme samorozkládací – je sice neskladný, ale jeho postavení zabere opravdu asi 10 vteřin. Samozřejmostí jsou i spacáky, ale ty se mi na fotku nevešly:) Co se mé foto výbavy týče, tak nikdy nezapomínám na svůj Canon a GoPro (na obrázku je Vojtův Nikon, neměla bych jinak jak fotku vyfotit, haha:)). Pokud jsme omezení váhou a prostorem v batohu, beru jen širokoúhlý objektiv, jinak většinou všechny objektivy které mám:) Oblečení do hor mám všechno od Adidasu, a to s technologií ClimaHeat – konkrétně termolegíny, tričko a mikinu. Tu správnou bundu zatím pořád hledám (nemáte někdo nějaký dobrý tip?:)), teď beru jen starou větrovou od Horsefeathers. Na cestách mi nikdy nesmí chybět ani moje oblíbené tyčinky Flapjack a žvýkačky a většinou s sebou beru i kompas, který jsem dostala od Vojty s věnováním:)

A to je asi všechno důležité. Kdyby vás zajímalo cokoliv dalšího, napište mi to do komentářů:)

V příštím článku se dozvíte, jak jsme bojovali se živly na Kriváni, a naše story rozhodně bude stát za to!:)

Pěknou neděli!
E.

Hey travellers!

A few times you’ve already asked me, if I could fix an article about what I take with me on the road when travelling. We spontaneously decided on Friday evening to leave for a weekend trip to the High Tatras, so I took some pictures of my hiking gear. 

Of course it depends on the kind of the trip, but lately we rather do treks and sleep under the tent than go to the beaches and sleep in a hotel, so the basis is a good pair of trekking shoes. I have a few of those, but this time I decided to take my Gore-Tex Garmonts, which I already have for a really long time, but they still serve great. I bought a new backpack about a week ago, so I’m quite excited about it. It is 80-liters Karrimor that I bought on sale at Sports Direct. We are also taking crampons, because we do not know how the terrain will look like. I got new trekking poles by Leki, so I’m looking forward to using them :) Our tent is self-deployable – is indeed bulky, but it really takes about 10 seconds to pitch it. Of course there are sleeping bags as well, but they didn’t fit in the picture :) What I never forget is my Canon and GoPro (In the picture, there is my boyfriend’s Nikon, I had to take the picture with my camera, hahaa:). If we are limited by the weight and space in our backpacks, I take only the wide-angle lens, otherwise mostly all lenses that I have :) Concerning the hiking clothing, I have everything by Adidas, with their great ClimaHeat technology – specifically my leggings, t-shirt and sweatshirt. I’m still seeking the right jacket though (does anyone have any good suggestion?:)), this time I took my old Horsefeathers windbreaker. I can’t be missing my favorite Flapjack bars and chewing gums when hiking and usually I take my compass as well, which I got from my boyfriend.

And that is about it. If you wonder about anything else, let me know in the comments :)

The next article will be about the trip itself, so stay tuned! 

Have a great Sunday!
E.

IMG_2626 IMG_2627 IMG_2632 IMG_2633 IMG_2634
IMG_2636 IMG_2638 IMG_2639

 

Spread The Love!Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on StumbleUponShare on Reddit

  11 comments for “Packing for High Tatras

 1. Peta K.
  August 16, 2018 at 14:36

  Ahoj, máš prosím nějaký fígl, jak připevnit ten samorozkládací stan od Quechuy k batohu? :) Nebo jak ten stan přenášíš, když s ním potřebuješ celý den někde chodit? Díky, máš tu jinak krásný fotky a super tipy na cestování :)

  • August 16, 2018 at 17:21

   Ahoj, to bohužel nemám:( nějak to tam vždycky navážu, ale je to úplně debilní. Tenhle samorozkládací je mnohem lepší na popojíždění autem než hiking:)

 2. Iva
  July 18, 2016 at 11:30

  Ty trekové botky jsou co za značku, prosím? Tyhle vypadají moc pěkně, já osobně si nemohu vybrat nikde, děkuji :)

  • July 21, 2016 at 15:05

   To jsou Garmonty, ale mám je už šíleně dlouho, takže teď určitě budou vyrábět nějaký upgradovaný:)

 3. Bara
  June 6, 2016 at 11:25

  Zajimavy clanek? Ty slunecni bryle jsou RayBany?

 4. Anonymous
  June 6, 2016 at 11:23

  Super clanek ? Ty slunecni bryle jsou RayBany?

 5. May 9, 2016 at 19:00

  Na tyhle boty jsem slyšela také samou chválu. Já mám teď už asi rok od The North Face a jsem z nich nadšená. Sedí perfektně na noze, jsou pohodlné a navíc jsem je chytla ve skvělé barevné kombinaci.
  Co se batohu týče, nedám dopustit na Deuter – má nejlepší záda, jaká jsem zažila, skvělou stabilitu a materiál. Hodně lidí taky doporučuje Osprey.
  Dobré počasí a žádné puchýře,
  K.
  http://www.inkpotstories.com

 6. May 9, 2016 at 09:41

  Vidím Nikon, woohoo =), ať pak Vojta napíše, jak se mu s ním fotí =)
  A těším se na zážitky a fotky z výletu..Tatry jsou za humny a přece tak krásné =)

  Michael
  http://www.ontheleaf.net

 7. Markéta
  May 9, 2016 at 09:27

  Dovolené pod stanem, ty mám stejně ze všeho nejraději!

  Marketatrpisovska.blogspot.cz//LIFESTYLE BOOK

 8. Viki C.
  May 9, 2016 at 08:46

  Wow to je výbava! :)
  Victoria’s secrets

 9. May 8, 2016 at 19:24

  Už sa teším na zážitky a fotky :) a držím prsty,nech vám výjde počasie :)

  http://andrea-de-blog.blogspot.sk/

Leave a Reply

Or

Your email address will not be published.