Oslo

IMG_4973

Ahoj cestovatelé!
Tak jsme se vrátili z úžasného Bergenu, kde jsme strávili dva dny (viz minulý post), zpátky do Osla, kde nás čekaly další dva dny. Tentokrát byla zpáteční cesta vlakem ještě krásnější, protože místo sněhové vánice byla úplně modrá obloha a svítilo sluníčko. Přijeli jsme asi ve 3 odpoledne, takže jsme měli čas ještě projít kus Osla. Zastavili jsme se u Opery, jedné z nejmodernějších a architektonicky nejzajímavějších staveb v Evropě. Taky jsme stihli hrad Akershus a něco málo z místních nákupních center (jak jinak). Ani v Oslu to ale nebylo cenově lepší, bohužel se nemůžu pochlubit ničím, co bych si odtamtud přivezla, jenom trička stály tolik, co letenka.

Všechno jsme prošli pěšky, takže jsme večer byli docela utahaní, ale nakonec jsme stejně šli spát asi ve 2, protože s námi v bytě ještě bydleli dva New Yorčani, se kterými sme se tak zakecali o cestování, že jsme úplně zapomněli být unavení.
Druhý den jsme pospávali do 11, šoupli jsme do sebe instatní oběd (ano, dělám trenérku a mojí náplní práce je mimo jiné i radit lidem s jídelníčkem a sama se na dovolené cpu svíčkovou z pytlíku:D) a zase vyrazili do ulic.
Byli jsme se podívat na druhém konci Osla. kde jsme viděli katedrálu, radnici a parlament. Došli jsme až k přístavu, kde jsme shodli, že bychom chtěli bydlet. Podel celého pobřeží byly ty nejluxusnější byty, které si jen můžete představit. Každý měl balkón s výhledem na moře a přístav a svoje vlastní molo s parkovacím místem pro loď. Architektonicky – i když to byly jen byty – mi přišly naprosto geniální. Když jsme se vraceli zpátky podél pobřeží, stihli jsme úžasný západ slunce, byla to fakt romantika. Škoda ale, že mrzlo, umím si takovouhle procházku představit ve dvaceti stupních a s kabelkou přes rameno místo turistického batohu.
Vraceli jsme se zase za tmy, ale už ne zpátky do bytu, ale na autobus, který nás odvezl na letiště Torp. Domu se nám samozřejmě vůbec nechtělo, uteklo to jako voda.
Shodli jsme se, že se sem do Norska v létě vrátíme, ale už s karavanem a minimálně na tři týdny a spojíme to i se Švédskem. Ještě teď sedíme v letadle, ani nejsme ještě doma a už plánujeme další cestu. Klasika.
Abych to shrnula, podle mě má Norsko i ostatní severské země svoje kouzlo i v zimě, i když neznám nikoho, kdo by se takhle vydal do ještě větší zimy, než je v Česku:)
Mějte se krásně,
E.
_________________________________________________

Hey travellers! 
So we got back from Bergen, where we spent two wonderful days (see the previous post), to Oslo, where we were going to spend two more days. This time it was even more beautiful because the sun was shining and the sky was blue, instead of a snow storm. We got to Oslo at about 3pm, so we had enough time to discover more of the city. We saw the Opera House, one of the most interesting buildings in Europe. We also got to see the Akershus Castle and a little bit of the local shopping malls (of course). The prices weren’t any better than in Bergen, so I can’t say I brought something to wear from Norway. Even the t-shirts were the same price as the plane ticket. 
We walked all the time, so we were kind of exhausted at the evening, but we went to bed at about 2am because there were two Americans from New York staying in the apartment as well and we were talking and talking about travelling and stuff so long, that we forgot to be tired. 
The second day we were sleeping till 11am, so we skipped breakfast and ate our super-healthy instant lunch (yes, I do work as a personal trainer and I give people advice how to eat right and I myself eat crappy food lol) and went exploring again. We wanted to see the other side of the city, where the cathedral, the city hall and the parlament were. We even got to the port, where we agreed on the most beautiful and luxurious apartments you could ever imagine. Every single one of them had its own balcony with the view of the sea and the port, own pier and parking spot for a boat. Architectonically – even thought they were just apartments – I found them really stunning. When we were going back to the center, there was an amazing sunset. How romantic, right? Too bad it was freezing, I could imagine walking around the port in 20°C and with a little handbag instead of our hiking backpacks. 
It was dark when we were getting to the bus station, where we got on a bus, that took us to the airport Torp. This short trip passed by so fast, we didn’t want to go back to Prague at all. 
We agreed on going back to Norway this summer again, but this time with an RV and at least for 3 weeks. We were thinking about combining it with Sweden as well. How classic is that?! We are still sitting in the plane, haven’t even got home yet, and we are planning another travel.
And what about you? Have you been somewhere North in winter? I think it has its beauty as well, even though I don’t even know anyone, who would go to someplace colder than the home country. 
Love, 
E.
IMG_4991
IMG_5030
IMG_5065
IMG_5066
IMG_5084
IMG_5127
IMG_5136
IMG_5189
IMG_5193
IMG_5238
IMG_5248
IMG_5268
IMG_5277
IMG_5290
IMG_5305
IMG_5312
IMG_5331
IMG_5373
IMG_5426
IMG_5467
IMG_5471
IMG_5481
IMG_5495
IMG_5507
Spread The Love!Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on StumbleUponShare on Reddit

Post navigation

  18 comments for “Oslo

 1. June 19, 2015 at 11:40

  nadherne fotky!

 2. March 4, 2015 at 18:39

  Byt na Aker Brygge – 50 m3 cca 15 milionů korun českých, 190 m3 cca 35 milionů… Hodně štěstí ;)

  • March 4, 2015 at 20:30

   ooooooo nene! :DDDD Zajímala mě cena, ale nikde jsem jí nenašla. Tak to mám co dělat :D

   • March 4, 2015 at 20:34

    Jooo, my to viděli v Oslu za výlohou nějaké luxusní realitky :D :D No a prej si to nemůžou dovolit ani skoro žádní Norové… Jen ti, co dělají do ropy nebo zdědí fakt boží prachy… :D

    • March 4, 2015 at 20:41

     Já myslím, že Norové jsou na tom finančně docela dobře, všechny ty byty vypadaly docela zabydlený :D Zase když si vezmeš, že je tam všechno cca 4x dražší, než u nás, tak 190m2 byt stojí pro nás “jakoby” 8 milionů, což už neni tolik :D

     • March 4, 2015 at 20:56

      Jojo, určitě jsou, ale tuhle informaci mám od člověka žijící tam… A já osobně bych třeba 8 milionů nedala ani za barák, natož za byt :D

     • March 4, 2015 at 21:58

      Hahaha, to už je věc druhá, že nemám ani těch 8 milionů:D

     • March 5, 2015 at 20:28

      Chce to jednou hodně vydělávat :D

     • March 5, 2015 at 20:32

      To bezpochyby. Zase kdybych vydělávala takový peníze, tak bych asi nežila v Norsku, ale někde v Kalifornii:D

 3. Kia
  February 14, 2015 at 19:24

  Krása :O Normálne tam túžim ísť :D páčia sa mi tvoje fotky, sú pekné ostré a jasné :) Mne sa také nedaria :D ..Najviac tá ulička so západom slnka ;)

 4. Michaela
  February 13, 2015 at 14:34

  Vážně moc krásné. Vypadá to, že jste si to, kromě těch vysokých cen, perfektně užili ;)
  Mohla bych se zeptat, čím fotíš?
  Díky, Míša

  • February 13, 2015 at 15:44

   Ahoj Míšo, v prví řadě děkuji za poklonu, užili jsme si to maximálně:))) A fotím Canonem 70D a většina fotek je širokoúhlý Canon 10-22 mm. :)

   • Michaela
    February 14, 2015 at 16:22

    Jéé, Eli, tak to fotíme stejným foťákem ;))

    • February 14, 2015 at 19:51

     Haha ten je nejlepší!:))

     • February 16, 2015 at 12:25

      Taky jsem s ním maximálně spokojena!!

 5. February 12, 2015 at 18:46

  Tyjo tam je krásně, super fotky! :)

Leave a Reply

Or

Your email address will not be published.