Oslo to Bergen

IMG_4327

Ahoj cestovatelé!

Mám pro vás krátký report z druhého dne v zimním Norsku!

Hned ráno jsme se vydali vyhlídkovým vlakem na cestu z Osla do Bergenu, která bývá označovaná jako jedna z nejkrásnějších v Norsku. Cesta trvala přes 6 hodin, ale ani jednou jsme se nenudili. Jakmile se vlak dostal z okolí Osla, bylo najednou všude mnohem víc sněhu a nastala taková polární bílá krajina s tyrkysovými řekami. Vlak vystoupal až do výšky 1220 metrů nad mořem, kde nebylo vidět vůbec nic, jen bílo, občas jen vykoukl typický norský dřevěný červený domek.  Ze zvědavosti jsme koukli občas na teplotu, která se vyšplhala až na -15°C. Kromě toho, že mi nějaký chlap vlezl na záchod, protože jsem se zapomněla zamknout, byla cesta neuvěřitelná a už teď se těším, až ji za dva dny pojedeme zpátky.
Všechny fotky jsou focené z okýnka, takže nejsou úplně ostré, přece jenom jsme jeli asi 120 km/h:)
_____________________________________________________

Hey travellers! 

I have a short report from our second day in wintry Norway! 

We packed our staff and took the train from Oslo to Bergen early in the morning. This train ride is said to be one of the most amazing and scenic rides in the world. And it truly is! The ride took about 6 hours, but we didn’t get bored not once. As soon as the train left Oslo, there was so much more snow everywhere. We could see this polar-like landscape with turquoise rivers and frozen lakes. The train ascended to the altitude of 1 220 metres above sea level, which seemed like we were surrounded by a white never-ending wall because of all the snow and wind. Only thing you could spot was a typical red wooden cottage once in a while. The temperature got to frosty -15°C! The ride was astonishing, except for the fact that I did not know how to lock the toilet door and some guy opened it while sitting there. I can’t wait for the way back though! 
All the photos are taken from the inside of the train so they are a little bit blurry…no wonder – we were driving faster than 120 kmh:)

IMG_4301

IMG_4410

IMG_4408

IMG_4403

IMG_4376

IMG_4368

 Ani jsme se nenadáli a do Bergenu jsme se dostali asi ve tři odpoledne, takže jsme měli ještě chvíli na to, zůstat v centru a prohlíhnout si kousek města. Tady bylo sněhu o poznání méně, a dokonce teplota nebyla tak šílená, jako v Oslu, na Norské poměry by se dalo říct “příjemných” 0°C. Prošli jsme se po jednom z fjordů, ale ty nejzajímavější věci jsme si nechali až na zítra. Stmívalo se asi ve půl páté, takže jsme toho ani moc nestihli. Ubytování máme zase přes airbnb, bydlíme asi pět kilometrů od centra u nějakého profesora místní Bergenské Univerzity.
Tady v Bergenu zůstáváme dva dny, tak se těště na další díl!

E.
_____________________________________________

We got to Bergen at about 3pm, so we had a little bit of time to explore the city before the sun took off. There was much less snow and even the temperature was not as crazy as in Oslo. We wondered around and discovered the parts of the city alongside the fjords, but we left out the most interesting things for tomorrow. The sunset was at about half past four, so we only got to see tiny part of the town. We are again using airbnb for accommodation, and are staying out of the city centre with a professor at a local university. 

We are staying here for two days so get ready for another part!
Love,

E.

IMG_4434

IMG_4443

IMG_4484

IMG_4478

IMG_4477

IMG_4472

IMG_4456

 

 

Spread The Love!Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on StumbleUponShare on Reddit

  4 comments for “Oslo to Bergen

 1. February 8, 2015 at 15:00

  Tak to je bomba! :) já teda zimu nesnáším, ale takhle za okýnkem bych se mohla kochat stále, protože je to nádhera :))

  • February 9, 2015 at 15:19

   Já taky nesnáším zimu! Absolutně nechápu, co mě to zase napadlo, ale stálo to za to:))) Za tím okýnkem to vážně nebylo tak špatný:D:)

 2. February 6, 2015 at 22:44

  To je nádhera! <3 Těším se na další články :)

Leave a Reply

Or

Your email address will not be published.