On the Way to Split!

Ahooooooj!

Tak vzhledem k tomu, že všichni určitě sledujete moje Instastories (:D), všimli jste si, že jsem pobyla pár dní v chorvatském Splitu. Co jsem tu vlastně dělala a jak jsem se sem dostala? To vám povím až v jednom z dalších článků. Tohle bude jen taková návnada!:) Co vám ale povím je to, že jsme se s Natálkou měly krásně a byl to jeden z nejlepších tripů (já vím, to říkám o každém, ale tenhle fakt byl!!!).

Ze čtyřdenního výletu mám asi 4689543 fotek, takže povídání rozdělím do tří článků, abyste to všechno stačili pobrat, protože takových aktivit, co jsme my stihly za 4 dny by normální člověk zvládal za týden. Dokonce jsem se konečně odhodlala a natočila svůj první vlog! Vůbec se mi do toho ze začátku nechtělo, ale nakonec to tak hrozné nebylo. Jen jsem si musela zvyknout na to, jak na mě 100% času všichni zírali, jakože co to sakra dělám, hahah:D

Takže do týdne by mohl být hotové i video, tak doufám, že se vám bude líbit a budete chtít, abych je točila častěji!:)

Anyways, protože jsme tuhle cestu řešily až dost na poslední chvíli, nebyly už žádné přímé letenky Praha –> Split. Letěly jsme nakonec třemi lety, a to Praha –> Vídeň, Vídeň –> Zágreb, Zágreb –> Split.

Nakonec toho ale vůbec nelituju, protože jsme se s Natálkou tak nasmály, jako už dlouho ne!:)))

Tak stay tuned na naše zážitky ze Splitu! <3

E.

Hey everyoneeeee! 

So, I’m sure all of you guys are all following my Instastories (hahahaa:)), so you have surely noticed that I spent a few days in Split, Croatia. You’re probably asking what I did there and how I got there? I’ll tell you this in one of the next articles. This is just a kind of a sneak peek! :) But what I’m going to tell you is that we had a wonderful time with Natalie and it was one of the best trips ever! (I know, I say that about every trip, but this really was!!!).

From a four-day trip I have about 4689543 photos, so I’ll divide the story into three articles so you can process it all hahaha, because the kind of activities we managed to do in 4 days would a normal person do in two weeks. I even finally decided to make my first vlog! I didn’t want to start at all at the beginning, but shooting the vlog wasn’t actually so bad. I just had to get used to how people stared at me 100% of the times and were thinking what the hell I was doing, hahaha!:)

So within a week the video should be done, so I hope you’ll like it and you’ll want me to do it more often :)

Anyways, because we organized everything kinda at the last minute, there were no direct flights from Prague to Split. We had to take three flights: Prague -> Vienna, Vienna -> Zagreb, Zagreb -> Split.

At the end, I don’t regret it because we had so much fun on the way there! :) 

So stay tuned for our experiences from Split! <3

E.


Spread The Love!Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on StumbleUponShare on Reddit

  2 comments for “On the Way to Split!

  1. sam collin
    July 20, 2017 at 14:02

    Your smiling is so cute:)
    Regards.
    Yourwisedeal.com

Leave a Reply

Or

Your email address will not be published.