Off Shoulder

Ahooooooj!

Tak já jsem úplně zapomněla dávat outfit posty tím, jak jsem pořád někde v tahu a teď koukám, že se mi tu ty drafty nějak hromadí!:D

Právě jsem se vrátila z víkendového roadtripu z Itálie, ale bude mi to asi ještě chvilku trvat, než dám dohromady fotky, protože jich je klasicky asi milion! :D Takže dneska asi budu stručná a budu se věnovat právě fotkám z Itálie:)

Teď jsem asi na 4 dny zpátky v Praze, ale mám je tak zasekaný, že se mi to asi nelíbí a pravděpodobně uteču do hor dřív, než si myslím:) Moje další destinace jsou Dolomity, ale přesný termín odjezdu zatím nevím. Vtipný je to, že jsem se z Dolomit vlastně teďka vrátila a za 4 dny jedu tu samou trasu, těch 800 kilometrů, znova. Když jsem si kupovala v únoru auto, mělo najeto asi 5 000 km. Teď má 34 000 km. To budou asi ty moje víkendový Tatry alá 1300 km jako prd, hahaha:)

Anyways, zítra jdu po roce (!) ke kadeřníkovi, tak si nechám vlasy na léto trochu zkrátit:)

Tak užívejte léta stejně jako já!:))))

Paaaa,
E.

Hey everyoneeee! 

So I totally forgot to publish some of my outfit posts as I’m still on the road and today I just noticed that I have a lot of drafts here!:) I just came back from the weekend roadtrip to Italy, but it’ll take me a while to go through all the pictures because they are tons of them, as always! So today I’m going to be brief and I’m going to take care of those pictures from Italy :)

Now I’m back in Prague for 4 days, but I’m so busy and I don’t really like that, so I’m probably gonna run away to the mountains earlier than I thought :) My next destination is the Dolomites, but I don’t know the exact date of my departure. The funny thing is that I actually just came back from the Dolomites, and in four days I’m gonna be driving the exact same route, those 800 kilometers, again. When I bought my car in February, it had about 5,000 kilometers. Now it has 34,000 km. This is probably the result of my weekend getaways to the Tatras aka 1300 km just like that. 
Anyways, tomorrow I’m going to a hairdresser after a year (!), so I’m gonna get my hair a bit shorter finally :)

So guys, gotta go! Enjoy your Tuesday!

Loveeee,
E.WEARING: 

Dress – Boohoo
Bag – Reserved
Shoes – Reserved
Watch – Komono
Sunnies – RayBan

     

Spread The Love!Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on StumbleUponShare on Reddit

  1 comment for “Off Shoulder

  1. Jared waisner
    August 10, 2017 at 15:33

    Wow.! so pretty outfit.!
    Regards
    Somethingoff.com

Leave a Reply

Or

Your email address will not be published.