Oeschninensee

Ahooooj!

Omlouvám se, že mi druhá část o Švýcarsku tak trvala, rozhodla jsem se ještě vyrazit na víkend do mých milovaných Tater, abych pokořila Rysy, ale teď jsem tři dny konečně v Praze, tak mám čas všechno sepsat!:)

Anyways, druhou naplánovanou destinací bylo – jak už název článku napovídá – jezero Oeschinensee. Autem jsme tedy přejeli z Grindelwaldu do Kanderstegu, kde jsme auto zaparkovali a nahoru k jezeru vyrazili po svých. Samozřejmě by to nebylo Švýcarsko, aby nahoru nejezdila lanovka, ale za prvé se nám nechtělo utrácet a za druhé mě stejně baví víc si to vyšlápnout pěšky, než se vozit lanovkama. Mám pocit, že si ty výhledy potom mnohem víc užiju, když vím, že jsem se musela dvě hodiny lopotit do krpálu pod tíhou krosny.

Z města Kanderstegu výšlap trval asi hodinu a půl, takže oproti našemu prvnímu treku k Bachalpsee tohle byla odpolední procházka, hahaha:)

K jezeru jsme došli asi v 5 odpoledne a začli přemýšlet, kam píchneme stan. Nahoře u jezera je hotel a restaurace, takže jsme museli ještě kus ujít, aby na nás z hotelu nebylo vidět (ano, jak už jsem psala v prvním článku, stanování je ve Švýcarsku zakázané pod mastnou pokutou, takže je fakt důležité promyslet místo, aby se vám výlet neprodražil na cenu čtrnáctidenního zájezdu na Maledivy).

Nakonec jsme našli pěkné místo, které sice bylo lehce z kopce, ale zato s nádherným výhledem na celé jezero a hory za ním. Normálně bych počkala s postavením stanu až do soumraku, ale vzhledem k tomu, že široko daleko nebyla ani noha, rozbalili jsme ho hned a na mém rendlíčku uvařili těstoviny s kečupem a parmezánem (aka fitness jídlo jako hrom!:D).

Hey travellers! 

Apologies for taking me so long to to put together the second part of our Switzerland roadtrip! I decided to go to my beloved Tatras this weekend to climb Rysy, but now I’ll in Prague for the next three days, so I finally have time to write some more articles! :)

Anyways, the second planned destination was – as the name of this article suggests – Lake Oeschinensee. We drove from Grindelwald to Kandersteg, where we parked the car and started hiking up to the lake. Of course, it wouldn’t be Switzerland if there wasn’t a cable car, but first we didn’t want to spend money on such a thing, and secondly, I think it’s more fun to walk, than to sit in a cable car for ten minutes. I feel like I enjoy the views a lot more when I know, that they’re well-deserved. 

So, from the town of Kandersteg, the hike took about an hour and a half, so this was more of an afternoon walk if I compare it to our 5-hour hike to Bachalpsee. 

We reached the lake at about 5pm and we began to think, where we were going to pitch the tent. There is a hotel and a restaurant right at the lake, so we had to hide a little bit (yes, as I wrote in the first article, camping in Switzerland is forbidden under a huge fine, so if you wanna sleep in a tent, it’s important to think of the right spot pretty carefully, so the trip price wouldn’t triple).

Finally, we found a nice place that was slightly downhill, but with a magnificent view of the lake and the mountains behind it. Normally, I would wait until the twilight to pitch the tent, but given that there were absolutely no people, we pitched it right away. I cooked some pasta with ketchup and parmesan (aka fitness food level 9999, hahaha).

Po večeři jsme se ještě v jezeře vykoupali a musím říct, že oproti Bachalpsee, ve kterém plavaly kry, bylo tohle úplné kafíčko. No… Co si budem… Je to ledovcové jezero, takže pár temp tady úplně stačilo:D

Kolem celého jezera vede stezka, kterou se dá zvládnout za dvě hodinky, ale my toho měli plný kecky, takže jsme už jen chillovali:) Obloha byla trochu zatažená, takže jsem ani moc nefotila a doufala, že ráno bude svítit sluníčko. A taky že jo! Nejvíc na světě miluju ten pocit, když rozepnu stan a zjistím, že se mi to všechno nezdálo!:)

Kousek vedle nás hučel vodopád, pod náma se na vodě houpala loďka a sluníčko svítilo do jezera, které díky němu vypadalo ještě tyrkysovější, než předešlý den.

After dinner, we hit the water and had a “bath”, haha. I gotta say, that compared to Bachalpsee, this one was much warmer, but it’s still a glacier lake, so about 2 minutes were just enough. 

There is a 2-hour long trail around the whole lake, but we were kinda exhausted from the first day, so we just chilled at the lake. The sky was cloudy, so I didn’t take that many pictures, hoping for the morning to be more sunny. Luckily it was more sunny! When I woke up, I opened the tent and smiled because of what I saw. 

There was a waterfall right next to us, a cute boat in front of us and the sun was shining into the lake, so it looked even more turquoise than yesterday. 

Často se mě ptáte na to, co mám za krosnu a spacák, ale na všechny dotazy nestíhám odpovídat, tak to napíšu aspoň sem!:) Krosnu mám od Quechui, 70l a tuším, že je dokonce pánská (dámské dělali jen v barvách jako je růžová nebo fialová:D). Jsem s ní nadmíru spokojená, protože i přes to, že byla docela levná, je skvěle vyztužená a je jediná, že které mě nebolí záda. Kupovala jsem jí asi před rokem, takže netuším, jestli jí budou pořád mít.

Spacák mám od Salewy, takže hodně kvalitní, ale tuším, že je asi do 0 stupňů, takže do velké zimy se moc nehodí. I tady mi v něm byla v noci trochu zima, takže si na Mt Blanc budu kupovat určitě ještě jeden, teplejší.

Noooo, co bych vám ještě napsala? Joooo! Boty! S sebou jsem měla dvoje trekové – jedny pohorky od Garmontu (Dakota Lite GTX) na náročnější výšlapy a jedny lehké trekové od Adidasu Terrex na lehčí výstupy. Tenhle trek se dal v pohodě zvládnout s těmi lehčími.

A asi vás i bude zajímat, kolik fotovýbavy jsem s sebou měla a čím jsou fotky focené. Měla jsem s sebou svůj Canon 80D, širokoúhlý objektiv Canon 10-22 mm, zoom od Sigmy 18-250 mm a pevnou 50mm od Canonu f 1.4. Táhla jsem s sebou i stativ, ale nepotřebovala jsem ho. Skoro všechny fotky jsou focené širokoúlým objektivem, takže zbytek objektivů jsem použila výjimečně.

Anyways, po snídani jsme sbalili stan a krosny a vyrazili zase po svých zpátky dolů k autu. Nijak jsme nespěchali, protože do Zermattu, který byl v plánu dál, to bylo odsud jen dvě a půl hoďky autem.

Jenže to jsme netušili, že reálně do Zermattu pojedeme hodin pět. Proč? To se dozvíte v dalším článku už zítra!:)))) Tak stay tuned!
E.

You often ask me what I kind of a frame backpack and sleeping bag I have, but I’m not able to answer you all, so I’ll write about it at least here! :) My backpack is by Quechua, it’s 70l and I think it’s men’s (women’s backpacks were in colors like pink or purple, of which I’m not a big fan, haha). I’m really happy with this one, because despite being quite cheap, it’s greatly reinforced and is the only one that doesn’t hurt my back. I bought it about a year ago, so I don’t know if they still have it.

I have a sleeping bag from Salewa, so it’s pretty good one, but I think it’s suitable only to about 0°C, so it’s not a best choice for mountains. Even here I was a bit cold at night, so I’m going to buy a warmer one for my Mt Blanc expedition.

Well, what else do you guys wanna know about? Ohhhh right! Boots! For this trip, I took two kinds of shoes – one pair of hiking boots (Garmont Dakota Lite GTX) for more challenging hikes and one pair of light trekking shoes from Adidas (Terrex) for lighter walks. I was able to do this trek in the lighter ones.

And I guess I’ll be interested in what kind of camera & lenses I had with me and what the photos are photographed with. I had my Canon 80D, a 10-22 mm wide-angle Canon lense, a Sigma zoom 18-250 mm and a  50mm Canon f1.4 lense. I also had a tripod with me, but I didn’t need it. Almost all photos are shot with the wide-angle lens, and the rest of the lenses I used just exceptionally.

Anyways, after breakfast, we packed the tent and our backpacks and set off back down to the car. We weren’t in a hurry, because it was supposed to be only two and a half hours by car to Zermatt, which was planned next.

But after all it took us 5 hours to Zermatt. Why? I’ll tell you in the next article tomorrow! :)))) So stay tuned!
E.

Spread The Love!Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on StumbleUponShare on Reddit

  4 comments for “Oeschninensee

  1. Jana
    August 9, 2017 at 13:22

    Ahoj, nahoře se dalo i přespat? :) :O

    • August 9, 2017 at 14:39

      Jj, je tam jednak horská chata, ale my spali ve stanu na druhý straně jezera:)

Leave a Reply

Or

Your email address will not be published.