Kempování na Divoko u Oeschinensee I Switzerland

oeschinensee

Ahooooj!

Jak to tak vidím, vůbec nejsem schopná dokončit články ze Švýcarska.

Na to jak je Švýcarsko malá země, mají neuvěřitelné množství míst, které stojí za to vidět. Ani měsíc by nestačil na to, aby člověk zavítal na všechny švýcarské krásy.

No a pak jsou místa, která jednou za život vidět nestačí. A o jednom takovém chci dneska napsat. Jmenuje se Oeschinensee. O mojí první návštěvě si můžete přečíst v tomhle článku.

Poprvé jsem se do kopce škrábala pěšky, protože proč bych jezdila lanovkou žejo. Teď jsme s Kubou nahoru vyjeli lanovkou, protože proč bychom chodili pěšky žejo. Obě dvě moje návštěvy měly ale něco společného – stanovala jsem přímo u jezera. Asi vás zajímá, jestli je to povolené. Samozřejmě že není. A kdyby to někdo přesto nevěděl, je tam několik obrovských cedulí. Netuším, jestli cedule platí jen na travnatá místa hned za turistickou chatou nebo na celý areál jezera, každopádně my jsme to riskli na štěrku na druhé straně jezera, kde cedule už nebyly. Asi proto, že na druhou stranu moc lidí už nedojde. A nebo taky proto, že to tam je povolené.

Po cestě jsme našli ve křoví ještě jeden stan, takže sami rebelové jsme nebyli. Podle toho, jak byl zamaskovaný bych soudila, že stanování povolené není ani na druhé straně jezera. Jenže samozřejmě my jsme mazáci a museli jsem si postavit stan přímo u vody, protože tam byl lepší výhled. No měli jsme kliku a nikdo nás neodchytil.

Večer došlo ještě na koupačku, protože to byla naše jediná možnost sprchy.

Praktické informace

Auto se dá zaparkovat v Kanderstegu, kde je pod lanovkou placené parkování (drahé jako blázen, ale to už vás ve Švýcarsku po nějaké době přestaně překvapovat). Lanovka je taky pekelně drahá, ale vyplatí se. Pamatuju si, jak jsem se s dvacetikilovou krosnou předloni škrábala nahoru. Nebyl to ani pěkný hike protože cesta vedla celou dobu lesem, takže pokud se sem vydáte, tak investujte do lanovky – ušetří vám cca 2 hodiny nahoru a hodinu dolů.

Od stanice lanovky musíte k Oeschinensee ještě cca 15 minut pěšky, ale je to nádherná procházka mezi krávama. Nahoře je docela fajn restaurace (kde mají zmrzku!) a v chatě se dá i přespat.

Na druhou stranu Oeschninensee to trvá po levém břehu asi hodinku. Po levé straně uvidíte obrovský vodopád, pod kterým se dá skvěle osprchovat. Pak se dá pokračovat ještě výš – mnohem výš. Vyškrábat se dá prakticky na všechny vrcholky, které se od jezera zvedají. Po cestě jsou dokonce v kamenitých svazích i turistické chaty, kde se dá přespat.

Hey everyone!

Damn, I seem not to be able to finish all the articles from Switzerland. I’m so short on time these days.

Despite of Switzerland’s size, it has an incredible number of places worth seeing. A month wouldn’t be enough to see all its beauty.

And then, there are places that you have to see more than once. And I want to write about one of these today. It’s called Oeschinensee. You can read about my first visit in this article.

I didn’s use the cable car 2 years ago – I guess I was still young & energetic back then, while now I’m old and lazy, so we chose the more comfortable way up. Both of my visits had something in common – I was camping right by the lake. You probably wonder if it’s allowed. It’s not. And if you’re not sure, there are a few huge signs. I don’t know if the signs apply only to the grassy spots just behind the hut or to the entire lake area. In any case we risked it on the gravel far far back on the other side of the lake, where we didn’t see any “no camping” signs.

On the way we found another tent hidden in the bush, so we were not the only ones who wanted to experience morning sunrays by the lake. Judging from the way they were camouflaged, I would think that camping wasn’t allowed on the other side of the lake either. But of course we had to pitch our tent right by the water without even trying to be invisible. The view was better there. Well, this whole story has a happy ending – we didn’t get in trouble.

In the evening, we went for a quick swim, because that was our only shower option.

Handy stuff

You can park your car in Kandersteg, where there is paid parking right next to the cable car station (expensive as crazy, but that doesn’t surprise you in Switzerland after some time). The cable car is also damn expensive, but it really pays off. I remember scrambling up with a 20-kg backpack two years ago. It wasn’t even a nice hike because the path leads through the forest, so you can’t even see anything. The cable car saves you about 2 hours up and an hour down.

From the cable car station you have to walk for about 15 minutes to reach Oeschinensee, but that walk actually is beautiful. There are tons of cows on the way. There’s an okay restaurant (where they have ice cream!) at the lake. You can even stay the night in the hut. 

If you want to hike a bit, it takes about an hour to the other side of Oeschninensee, using the left bank. After about a half an hour you will see a huge waterfall (great shower there!). Then you can hike even higher – much higher. Along the way to one of the summits, there are even mountain huts on the steep slopes where you can overnight.

oeschinenseeoeschinenseeoeschinenseeoeschinensee

Oeschinensee

Oeschinensee OeschinenseeOeschinensee OeschinenseeOeschinensee Oeschinensee OeschinenseeOeschinenseeOeschinensee

OeschinenseeOeschinensee

My jsme nakonec strávili ráno chillem, protože jsme byli z toho neustálého šplhání, vaření, plánování, kempování a přejíždění vyčerpaní. Rozhodli jsme se si dát prostě pár hodin pauzu.

Musím se pochlubit, že jsme si to ráno udělali fakt pěkný. Dole ve městě jsme koupili vajíčka, avokádo, v mekáči vyžebrali sůl a ráno k snídani jsem tady u Oeschninensee uvařila luxusní avotoast.

Pokračování příště! :)
E.

In the end, we just chilled in the morning instead of rushing it back. We were exhausted from the constant climbing, cooking, planning, camping and driving. We decided to just enjoy it here as much as we could. 

I have to brag about our morning setup. The previous day, we bought eggs, avocado, stole salt from McDonald’s, and I made an avocado toast for breakfast right at Oeschinensee. 

See you next time! :) 
E.

Oeschinensee Oeschinensee Oeschinensee Oeschinensee OeschinenseeOeschinensee Oeschinensee Oeschinensee OeschinenseeOeschinensee

 

 

Spread The Love!Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on StumbleUponShare on Reddit

  1 comment for “Kempování na Divoko u Oeschinensee I Switzerland

Leave a Reply

Or

Your email address will not be published.