No. 1

IMG_3686

Ahoj všichni!

Tak jsem se taky nechal přemluvit a trochu ukecat a nakonec jsem svolil k tomu, abych tu byl taky. Není to možná nějak extra módní záležitost, ale tak aby bylo vidět, jak se normálně oblékám já. Už aby ale byl zimě konec – bundy moc nemusím, takže jich nemám na dvě skříně jako Eliška a klepat kosu v ulicích Prahy radši taky přenechám na ní :) možná zase něco přibude, až bude trochu tepleji. Tak snad aspoň mikina někoho zaujme, přeci jenom trocha vtipu neuškodí :)

Hezký začátek týdne a vrhněte se do něj s úsměvem!

V.

____________________________________________________

Hey everyone! 

So I finally let myself talk into posting one of my outfits here as well. I personally don’t find it as interesting, stylish, and worth posting it, but maybe that is just my opinion. So this is pretty much how I dress up in the winter – it could be over though! I don’t fancy jackets/coats much, so I don’t have as many of them as Eliška, Also, I am not into freezing to death in the streets of Prague for a photoshoot, so maybe I will post more of my outfits when it gets warmer :) I hope some of you will find it amusing, at least, because everything is better with a little humor :)

Have a great start to the week and keep smiling!

V.

IMG_3700

IMG_3714

IMG_3677

Spread The Love!Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on StumbleUponShare on Reddit

Leave a Reply

Or

Your email address will not be published.