Norwegian Road Trip PART III

Ahoj,

Doufám, že si užíváte zase trochu toho sluníčka a já přicházím s posledním dílem z našich norských dobrodružství. Je zase hrozná spousta fotek, jelikož toho bylo tolik (a všechno bylo tak nádherné!!!), tak se můžete radovat, že tohle je už konečná:))

Loučili jsme se v Kristiansundu, ze kterého jsme se tedy vydali na jih a naším dalším cílem byl Innerdalen, který Vojta našel tak trochu náhodou při brouzdání po internetu a plánování naší cesty. Je to až s podivem, protože se o tomto údolí povídá, že je tím nejkrásnějším v celém Norsku! Posuďte sami… Sice jsme údolí neprošli celé, jelikož počasí nebylo zrovna příznivé a tak jsme se vydali jenom  začátek údolí, za které jsou považovány turistické chatky Renndølsetra, od kterých je nádherný výhled na majestátně čnící špičatou horou Innerdaltårnet. Tahle typicky norská turistická chatka s travnatou střechou byla obklopená i malou farmou, takže jsme i pokecali s norskýma krávama. Po chvilce strávené u chatek vysvitlo sluníčko a naskytl se nám ještě hezčí pohled na celou scenérii. Tak jsme vytáhli vlajku a trochu si zapózovali :D

___________________________________________________________

Hey everyone,

This is the last part of our Norwegian adventures (I know, finally… :)). We have got so many amazing pictures that I had to share loads of them again, hope you don’t mind and I promise this is the last time:))

In the last posted, we ended by visiting Kristiansund. After that we headed back south and the next stop was supposed to be Innerdalen, which Vojta found by coincidence while surfing on the internet, trying to plan the itenerary for us. It may come as a surprise since it is considered to be the mopst beautiful valley in the entire Norway! Take a look, isn’t it amazing?! We did not hike the whole valley mainly because of the weather (again…), but we reached the first stop – Renndølsetra – the turistic cabins where you can see the majestic Innerdalsårnet, or the Innerdal Tower, looming over the valley. After a while the sun came up and lit the sky and all the surroundings, which gave us even more staggering views of the scenery. We took out the flag and pose for a bit :D 

IMG_0850

IMG_0865

IMG_0869

IMG_0877

IMG_0913

IMG_0957

IMG_0969

IMG_1010

IMG_1019

IMG_1020

IMG_1041

IMG_1057

IMG_1062

IMG_1085

IMG_1093

 

IMG_1111

IMG_1117

IMG_1128

Pak jsme se vydali opět směr Jotunheimen, jelikož nás čekalo ještě pěkných pár stovek kilometrů v autě. Projeli jsme opět další skvostná údolí jako například Drivdalen, nejstarší národní park Norska Rondane  a také Dovrefjell – Sunndalsfjella, ve kterém se nachází jedny z nejvyšších norských hor a také stáda prastarých pižmoňů severních. Jednoho se nám dokonce podařilo zahlédnout, ale bohužel byl poměrně daleko. K večeru se nám podařilo dojet do Jotunheimenu, ve kterém bohužel zrovna pršelo (což už tak bylo klasickým příběhem posledních pár dní naší cesty).

Rozhodli jsme si odpočinout v chatě norského turistického spolku, ze které jsme další den vyrazili na Besseggen. Chata byla obrovská a útulná, rozdělená na několik objektů, určených pro nocleh a i my jsme tu přespali. Poprvé po 10 dnech v suchu a teple. Později se udělalo venku nádherně, a tak jsme strávili v prosklených místnostech přímo u krbu a s knížkou příjemné odpočinkové odpoledne.

________________________________________________________

We hit the road again towards Jotunheimen because we still had several hundreds of kilometers in the car before arriving. We passed through some more stunning places, like Drivdalen valley, Norway’s oldest national park Rondane and also Dovrefjell – Sunndalsfjella, where you can find some of the highest mountains in the entire Norway and also herds of ancient muskoxen. We happened to spot one but sadly was pretty far away from us. Later in the afternoon we arrived in Jotunheimen at Gjendesheim, but – SURPRISE – it was raining heavily again. 

We decided to rest that day and spend the evening and night in the hut before we take on Besseggen Ridge in the morning. The hut was huge and comfy, consisting of several objects for sleeping. After an hour the sun smiled at us again, so we spent the evening by a fireplace with a book and an amazing view on the Gjende lake.

IMG_1163

Další ráno jsme se brzo sebrali a vyrazili na další celodenní výšlap, měřící 30 kilometrů.

Výšlap na Besseggen nebyl úplně nejlehčí, ale především byl náročný časově. Jelikož jsme vyrazili brzy ráno a byla zatím poměrně zima, rozhodli jsme se (také s vědomím toho, že předpověď hlásila nádherné počasí až na poledne a později), že první část cesty půjdeme spodem, kolem jezera, k další turistické chatě Memurubu. Cesta neměla být náročná, ale i tak nám nějaké čtyři hodiny zabrala. Horší bylo, že nás i tak fyzicky vyřídila a nebyla moc pozoruhodná. A to nás teprve čekal výšlap nahoru! Naštěstí nás celý den provázelo krásně počasí a neúnavné sluníčko, které udělalo celou cestu mnohem přijemnější. Překvapilo nás opět, kolik turistů se tímto směrem vydalo společně s námi. Opravdu kvanta lidí, pochodujících v obou směrech, povětšinou ještě s úsměvem na rtech a elánem, jelikož téměř všichni první (nebo druhou) část cesty putovali lodí. My mohli jenom nadávat, že jsme se nerohodli stejně:) Túra po Besseggen Ridge ale byla nejspíš tou nejkrásnější, kterou jsme za celý výlet podnikli. Sice jsme pořád stoupali a stoupali a když už si člověk myslel, že už to výš ani nejde, vzápětí se před ním tyčil další vrchol! Každopádně bylo bonusem, že jsme měli neuvěřitelné štěstí a na vlastní oči pozorovali stádo sobů, čímž se nám splnilo další malé přání a mohli jsme si odškrtnout pozorování dalšího úžasného zvířete.
___________________________________________________________

The Besseggen hike was not the easiest one, but it was very time consuming in the first place. Since we started very early and it was still quite chilly (we knew from the forecast that it was supposed to be very nice later that day) we decided to start hiking next to the lake which was not very difficult, but ut still took us about 4 hours before we reached the Memurubu hut. Since it was right next to the lake, it didn’t offer any spectacular views and was a little bit boring, but when we arrived at the hut, we were already tired…and we still had to go up! We were fortunate to finally get some quality sun and it made the whole day much nicer. We were surprised (again!) by all the tourists walking in both directions – quite often still with a smile on their faces because they took the boat and didn’t walk like we did – we could only lament and keep on going:) The hike was probably the most beautiful and exciting one we did though. Even though we still had to go up and up and up…one moment you thought that it can go any higher, the next one you knew you were mistaken. The great compensation was that we got to see a herd of reindeers which was really quite amazing and we can cross off them from our list of to-see-animals.

IMG_1197

IMG_1203

IMG_1232

IMG_1240

IMG_1251

IMG_1260

IMG_1262

IMG_1279

IMG_1304

IMG_1307

IMG_1314

IMG_1311

IMG_1327

IMG_1320

IMG_1334

IMG_1341

IMG_1343

IMG_1347

IMG_1351

IMG_1356

IMG_1431

IMG_1425

IMG_1377

IMG_1394

IMG_1432

IMG_1436

IMG_1442

IMG_1443

IMG_1461

Po návratu zpátky k chatě jsme se sbalili a dali si na jednorázovém grilu prvního pořádného norského lososa.

___________________________________________________________

 

It took us about 11 hours  to come back to the hut and the resting place. We packed our stuff and grilled first real Norwegian salmon.

IMG_1459

Teď už před námi bylo jen Oslo a cesta zpět. V Oslu jsme navštívili za dva dny strávené tam několik známých míst, ale i několik míst, kterých jsme se při minulé návšěvě bez auta vzdali. Mezi ty opravdu zajímavá patřil například Vigeland Park Ekeberg, který poskytuje výhled na Oslo, při kterém Muncha napadlo nakreslit Výkřik. Oslo, v čele s krásnou operou jsme si opět užili a vyrazili přes Švédsko, které nám bohužel celé příšerně propršelo a tak jsme si z Malma nikterak impozatntní zážitek nepřivezli. Za to v Kodani, kterou jsme už navštívili loni v létě, jsme si užili nenadálé změny počasí a prošli se k Malé mořské víle a nejhezčí části – Nyhavnu.

______________________________________________
There was only Oslo ahead of us now. We visited many familiar places like the opera house, but we also got to see some places we didn’t really have time for before. One of the most interesting ones were for example Vigeland Park Ekeberg, where you can find a viewpoint of Oslo which inspired Munch to paint his famous Scream. We spent a day and a half in Oslo before going more south and visiting Sweden which was not really a pleasant experience since it rained brutally the whole time we were there. We did not really get a good look at Malmo, so we were really happy that when we crossed the bridge to Copenhagen, sunny weather was awaiting us. We went there last year but still had to visit the Little Mermaid and the most beautiful street – Nyhavn.

IMG_1488

IMG_1485

IMG_1481

IMG_1498

IMG_1493

IMG_1500

IMG_1530

IMG_1532

IMG_1551

IMG_1548

IMG_1618

IMG_1602

IMG_1595

IMG_1593

IMG_1583

IMG_1646

 

To by bylo z našeho letního putování zatím všechno, doufám, že se vám články a fotky líbily a třeba jsme vás něčím i inspirovali… Rozhodně Norsko doporučujeme každému, kdo má rád krásnou přírodu a chce se podívat do jedné z nejkrásnějších a nejčistších zemí (minimálně) Evropy. My si Norsko zamilovali a určitě se tam alespoň jednou ještě podíváme! :))

__________________________________________________________

So this is the end (so far) of our summer travel adventures, I hope you enjoyed the posts and photos we took, maybe we even inspired some of you… We definitely recommend Norway to everyone who loves beautiful nature and wants to visit one of the most amazing and cleanest countries in Europe (and the World!). We fell in love with Norway and will certainly come back at least once! :))

Thanks for reading and sharing!

E.

 

 

 

 

 

 

 

Spread The Love!Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on StumbleUponShare on Reddit

  22 comments for “Norwegian Road Trip PART III

 1. September 12, 2016 at 16:45

  Za prvé bych ti chtěla nesmírně poděkovat za to, že tenhle blog píšeš. Je to pro mě nekonečná studnice inspirace hlavně při cestování. Právě plánuju Norsko a jen díky tvým článkům jsem narazila na několik míst, která jsem ani v průvodci ani nikde jinde nenašla. :-)
  Jinak jsem se tě chtěla prosím zeptat… u prvního článku jsi někomu odepisovala na to, na kolik vás vyšel výlet celkově že “Nejdražší byl samozřejmě benzín a poplatky za silnice, ty myslím vycházely okolo 8.000,-/osobu.” Prosím řekni mi, že těch osm tisíc není jen za ty silniční poplatky, ale je to i s benzínem. :-D Chystáme se tam totiž autem. Dokonce až na Lofoty a těch osm tisíc za poplatky na osobu by nás asi zruinovalo. :-D

  • September 12, 2016 at 19:40

   Ahoj Radko, to jsem moc moc moc ráda, že blog plní svůj účel – inspirovat a strašně moc mě těší, že se ti líbí:)
   Ano, těch 8.000,- je samozřejmě i s benzínem :))))) V Norsku se vám bude určitě líbit, užijte si to, je to jedna z nejkrásnějších zemí, kde jsem byla :)))

   • September 12, 2016 at 22:24

    Uff. Už jsem se lekla. :-)
    Jinak o tom, že se mi bude v Norsku líbit vůbec nepochybuju. Spolu s Islandem je to moje vysněná cesta. Nějak mě ten chlad a hory lákají úplně nejvíc. Jen nemám ponětí jak to stihneme. Naklikala jsem do google map místa, která chci vidět a asi se tam budu muset rovnou přestěhovat. :-) Za jak dlouho jste zvládli tohle? A opravdu jsou tam ty přejezdy tak dlouhé jak všichni říkají? Ono na mapě to vypadá “jen” jako 80 km, ale ten předpokládaný čas je občas šílený.

 2. Anonymous
  April 8, 2016 at 17:17

  Ahoj, mas tu na fotkach super turisticku bundu (zlto zelenu? :D).. odkial ju maaaas? :)

 3. Lucka
  November 3, 2015 at 12:41

  AHoj Eliška :) fotky su neuveritelneee ! Idem si kupovat Canon..a chcem sa teda opytat tieto fotky su teda fotene Canonom 70D a iba objektivom 10-22 mm ? naozaj krasne, aj krasny blog..vela stastia prajem do buducna a dakujem vopred za odpoved :)

  • November 4, 2015 at 20:58

   Ahoj Lucko, děkuju za pochvalu!:)) Ano, skoro všechny fotky jsou focené Canonem 10-22, určitě tenhle objektiv doporučuju:)))

 4. Nikola
  October 8, 2015 at 17:30

  Ahoj Eliška,

  už dlhšiu dobu sledujem tvoj dychberúci blog :) vďaka tebe mám veľa inšpirácie pri plnení svojich snov v budúcnosti. Doteraz som o veľa veciach len snívala, keďže som niektoré destinácie vnímala ako finančne náročné a tým pádom momentálne nesplniteľné, vďaka tebe však viem že sny sa dajú plniť rôznymi cestami a vždy sa nájde aj lacnejšie riešenie. Musím sa priznať že úplne najviac ma uchvátili práve tvoje články o Nórsku, ktoré je mojim TOP snom…nedočkavo som čakala na každé pokračovanie a na moment som sa prichytila pri myšlienke aká je škoda, že ťa nepoznám osobne a nemohla som byť vašim spolucestovateľom :D (ak by ste náhodou niekedy hľadali parťákov už teraz sa s priateľom hlásime :P )

  Teším sa na tvoje ďalšie články a prajem veľa šťastia pri plnení snov :) (ja si tie svoje budem plniť aspoň prostredníctvom čítania tvojich zážitkov, a snáď niekedy v budúcnosti aj reálne)

  S pozdravom Nikča zo SR

  • October 8, 2015 at 20:23

   Ahoj Nikčo,
   moc děkuju za vyčerpávající komentář, hrozně moc mě těší, že jsem pro tebe takovou inspirací. Každá cesta se dá finančně přizpůsobit a i když třeba plánování takovéhle cesty je o něco náročnější, stojí to za to. V dnešní době se dá cestovat už skoro zadarmo, jen se člověk musí vzdát trocha pohodlí:) Dokonce si i myslím, že se daná země dá poznat lépe bez peněz, než z pětihvězdičkového hotelu:)
   Norsko určitě doporučuju, je to vážně podle mě nejkrásnější země Evropy, vlastně to tam ani jako v Evropě nevypadá, ale možná proto je tak fascinující:) Hahaaa, tak já se ozvu, až budeme někoho shánět!:)))))
   Doufám, že ti tvoje cesta do Norska taky vyjde! Cestování zdar!:))))
   E.

   • Nikča
    February 18, 2017 at 22:04

    Ahoj Eliška,
    Tak vyzerá to tak že tento rok sa konečne aj mne splní Norsko 😊 prosim ťa ako si viem spraviť mapku na ktorej si vyznačím všetky body a celú trasu?

    • February 18, 2017 at 22:53

     No tak to jsem ráda! Docela ti to závidím!:)
     Já to vždycky dělám před maps.google, ale je tam jen omezený počet bodů. Určitě ale existuje nějaká appka na to ;)

     • Nikča
      February 19, 2017 at 16:01

      Dakujem 😊znovu som sa vratila k tvojim clankom kedze hladam inspiraciu na naplanovanie tejto cesty 😊

 5. Matus
  September 13, 2015 at 14:49

  Ahojte mozem sa opytat aku dopravu preferujete do norska? Zijem v UK a neviem ci je lepsie tam ist autom alebo lietadlom a tam si auto prenajat . Inak fotky su nadherne!!!

  • Vojtěch Roušar
   September 13, 2015 at 18:15

   Ahoj, asi trochu záleží odkud přesně z UK. Nevím, na kolik vyjdou letenky, ale myslím, že to bude asi levnější způsob s tím, že bych si pak půjčil auto. Nám se auto vyplatilo hlavně protože jsme měli svoje, ale hlavně jsme jeli ve čtyřech…Původně jsme přemýšleli ve dvou i o stopu, ale myslím, že to pro Norsko není úplně dobrá volba, pokud tam jede člověk poprvé a chce vidět víc míst:) Jsme rádi, že se fotky líbí a Norsko určitě doporučujeme všema deseti!!

 6. Katarína
  August 15, 2015 at 18:14

  Úžasné fotky!!! Inšpirácia skvelá. Chcem sa spýtať, aký máte foťák, pretože fotky sú úplná bomba. Btw, venujem sa tomu, takže chcem vedieť detaily. :)) ďakujeem veľmi pekne zatiaaal <3

  • August 16, 2015 at 21:49

   Ahoj Kataríno, foťák mám Canon D70, objektiv nejčastěji širokoúhlý Canon 10-22 mm:) Jsme rádi, že se fotky líbí!

 7. carol
  August 7, 2015 at 12:43

  eli ty fotky jsou naprosto dokonalé !!! strašně moc chci jet někde do severské země a přítel taky jen to cestování no :D my auto nemáme takže by se to pěkně prodražilo :-/ severské země nepatří zrovna k nejlevnějším destinacím :D ale mě to neodradí, minimálně na výlet ♥

  • August 7, 2015 at 15:27

   Norsko je fakt nejkrásnější země Evropy podle mě, za návštěvu určitě stojí. Máš pravdu, že všechno je tam fakt bohužel ukrutně drahý:( Zkuste si auto půjčit tady v ČR, to byla taky jedna z našich původních možností a určitě to byla levnější varianta než letět letadlem a půjčit si auto až tam:)

 8. August 7, 2015 at 09:07

  Eli, fakt bomba! Krásné fotky!!

 9. August 6, 2015 at 16:28

  Normálně tlačím slzu zpátky do oka, že už je konec..fakt krása.. A inspirace!!
  PS: ten sob měl i zvoneček koukám =))

  Moc díky za ty trip reporty..dneska jsem si prošel i 15000km Amerikou a naplnil další stránky zápisníku..

  PS: Všechny fotky jsou focené na GoPro nebo některé i zrcadlovkou, mobilem…? A jak moc se pak upravovalo v editoru, jestli teda vůbec =)
  Michael
  http://www.ontheleaf.net

  • August 6, 2015 at 19:40

   To mám radost, že jsou ty články aspoň trošku inspirativní:))))
   Všechny fotky jsou focené zdrcadlovkou se širokoúhlým objektivem, nicméně ještě netlač slzy, bude ještě video právě z GoPra:)))
   A upravované jsou jen v základním editoru, tzn. kontrast, expozice, saturace apod.

Leave a Reply

Or

Your email address will not be published.