Naples

IMG_8607

Ahoj cestovatelé!

Tak jak jsem slíbila, je tu první část našich cest, a to NEAPOL.

Přiletěly jsme brzy ráno a plán byl takový, že jsme si hodily věci do hotelu, ještě ráno vyrazily do Pompejí, strávily tam pár hodin a pak se vrátily zpět do Neapole. Takže přímo v Neapoli jsme byly vlastně jen jedno odpoledne a večer. No, jelikož jsme měly tak málo času, doslova jsme běhaly od památky k památce. A dojmy?

1) Na fotkách to tak nevypadá, ale bylo to to nejšpinavější město, které jsem snad viděla. Je obecně známo, že Italové o svoje památky moc nepečují, ale tohle byla fakt síla.
2) Snad ve všech menších uličkách bylo přes celou šířku pověšené prádlo, vypadalo to tam jako v nějakém ghettu:D
3) Neviděla jsem snad jediné auto bez prohnutých dveří, několika desítek škrábanců nebo uražených zrcátek.

Tak a dost toho pomlouvání, teď nějaké hezké zážitky. Prolezly jsme historické centrum křížem krážem, viděly jsme všechny kostely a chrámy, ale nejkrásnější zážitek mám asi ze shora, z Castel Sant’Elmo, odkud bylo vidět snad celé město. Sice nám chvíli trvalo, než jsme se nahoru vyškrábaly po několika stech schodů, ale výhled určitě stál za to. Další krásný zážitek je gurmánský – ochutnaly jsme jejich typický dezert a samozřejmě pizzu, která vznikla prvně právě v Neapoli. Večer jsme se vydaly na krátkou procházku po promenádě, kde jsme si daly i místní víno, takže zpátky se nám šlo o trošku veseleji:))

Mrkněte na fotky, ty vám tu atmosféru přiblíží líp:) A co vy, byl někdo z vás v Neapoli? Máte stejné dojmy? :)
E.
_______________________________________________________________________________

Hey travellers! 

As I promised – here comes the first part of our travels from last week – NAPLES.

We flew in really early in the morning and the plan was to leave our bags at the hotel and head out straight to Pompeii, spend couple hours there and then come back to Naples. So we actually had only the afternoon and night in Naples, which meant that we had to literally run to see all the sights. And impressions? 

1) It may not seem like it in the photos but it is the dirtiest city I have ever seen! It is well known that Italians don’t really take much care of their landmarks, but this was really something…
2) In almost every street you could see laundries hanging from side to side, it felt like in some kind of ghetto:D
3) I don’t think I saw a single car without bend door, couple scratch marks or mirrors that had not fallen off.

Enough with the badmouthing, now to some nice memories. We saw the historical center, all the churches and temples, but the most amazing memory comes from visiting Castel Sant’Elmo, from where you could see the whole city. Although it took us a little while to get up there, having to climb several hundreds of stairs, but the view was worth it. Another nice experience came from food – of course we had pizza (which btw comes from Naples!), but we also tried the typical dessert Sfogliatella. We walked the esplanade where we tasted local wine so it was easier to walk back:))

Check out the photos so you can see for yourself what it looks like:) And what about YOU? Have you been to Naples?? What did you think about it? :)
E.

IMG_8953

IMG_8970

IMG_8979

IMG_8627

IMG_8994

IMG_9004

IMG_8880

IMG_8865

IMG_8846

IMG_8843

IMG_8799

IMG_8996

IMG_8995

IMG_8997

Spread The Love!Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on StumbleUponShare on Reddit

  2 comments for “Naples

  1. Barča
    April 6, 2015 at 19:28

    Nádherný fotky :)) Já mám v plánu Řím, tak snad v září po státnicích :)

Leave a Reply

Or

Your email address will not be published.