My Make-Up Routine

Ahoooooj!

Před nějakou dobou jsem slíbila článek o produktech, které používám při líčení a teprve teď jsem si našla čas na to, abych všechno vyskládala na stůl, vyfotila a napsala o mých nejoblíbenějších produktech.

Ne všechny produkty používám každý den, takže se neděste. Taky nepoužívám jen jednu značku, protože mi u každého produktu vyhovuje něco jiného. Míchám dohromady Dior, Douglas, Vichy, Clinique a dokonce i Essence.

Tak pojďme na to!

Jako první ráno po umytí obličeje použiju booster Mineral 89 od Vichy, o kterém jsem psala teprve nedávno, ale oblíbila jsem si ho opravdu rychle. Pleť pěkně sjednotí, je po něm hladká, rozzářená a připravená na nánosy každodenního make-upu. Navíc po ránu jeho gelová textura krásně zchladí!:)

Potom přichází na řadu make-up. Střídám dva, podle toho, jak jsem opálená – jeden je tmavší a druhý světlejší. Teď jsem nějakou barvu chytla, takže používám make-up Dior Undercover (odstín 032). Je zároveň i trochu těžší a lépe kryje, než Clinique Even Better (odstín CN52), o kterém jsem taky už psala. Občas jsou ale dny, kdy nepotřebuju perfektní make-up, který zakryje všechny nedostatky, takže sahám právě po Even Better, který je lehčí a kryje o něco méně.

Hey guyssss!

Some time ago, I promised an article about the products I use for doing my make up and I finally found the time to take some pictures and write about my favorite products.

Not every product I use every day. I also don’t use just one brand because from each brand I like something different. I mix Dior, Douglas, Vichy, Clinique and even Essence together.

Let’s get on it then!

As the first thing in the morning after washing my face, I use the Mineral 89 booster from Vichy, about which I wrote just recently, but I fell in love with it very quickly. It gets the skin ready for foundation, smoothes it and the gel texture cools the skin, which feels great in the morning.

Then comes the foundation. I alternate two products, depending on how tan I am – one is darker and the other one is lighter. I got some tan recently, so I use foundation from Dior called Undercover (shade 032). It’s also a little heavier than Clinique Even Better (Shade CN52), which I’ve already written about. But sometimes there are days when I don’t need a perfect make-up that covers all the flaws, so I reach for Even Better, which is lighter and doesn’t cover that much.

Protože mám ráda matný vzhled, make-up lehce zafixuju pudrem od Dioru, který na obrázku není. je totiž v dezolátním stavu, a tak jsem ho na fotku nedala O:-)

Místo tvářenky používám bronzer taky od Dioru, jehož název je DiorSkin Mineral Nude Bronze (odstín 02). Mimochodem štětce na cokoliv mají nejlepší zase v Douglasu.

Because I like the matte look, I fix the foundation with a powder from Dior, which is not in the picture because it’s really really old and looks horrible, haha:)

Instead of a blusher, I use a bronzer from Dior called DiorSkin Mineral Nude Bronze (shade 02). By the way all of my brushes are from Douglas, they have the best ones!

Na zvýraznění obočí používám Pretty Easy Brow Palette od Clinique, o kterém jsem už taky psala. Texturou připomínají spíše stíny, které podle mě tolik obočí neničí (narozdíl od tužky).

Co se očí týče, tak nejdřív nanáším světlé a nevýrazné stíny. Střídám paletku od Diora s názvem Colour Gradation (odstín 002) a Douglasu (Basic Palette z kolekce Metal Eyes). Obě mají béžovo-hnědý odstín, takže opravdu nic výrazného.

To highlight my eyebrows I use Pretty Easy Brow Palette from Clinique, which I have already written about as well. The texture is powder-ish, which doesn’t damage the brows as much as a brow pencil.

As far as the eyes are concerned, I use nude shadows. I alternate the palette from Dior called Colour Gradation (Shade 002) and Douglas (Basic Palette from the Metal Eyes collection). Both have beige/brown/bronze shades, so nothing really extravagant.

Potom přichází na řadu moje ikonické linky. Abych byla upřímná, poslední dobou jsem trochu zlenivěla, protože jsem objevila prodlužování řas. Takže jsem poslední dobou linky úplně vynechávala a nosila jen výrazné řasy. Ale nedávno jsem je zase sundala a nechávám je pár měsíců odpočinout. Takže jsem se vrátila ke svým kočičím linkám, na které používám (podržte se) voděodolné tekuté linky od Essence Liquid Ink. Vyzkoušela jsem snad tisíc linek, ale opravdu mi nejvíc vyhovujou ty nejlevněší.

Na horní řasy nepoužívám řasenku žádnou, protože to pro mě prostě nemá smysl. Žádné řasy prostě nemám. Ale řasenkou od Dioru s názvem DiorShow Iconic (090) přetáhnu aspoň spodní řasy, které díkybohu nějaké mám, hihi:))

Then comes my eyeliner. To be honest, I’ve been a little bit lazy lately because I’ve discovered the lash extensions. So I haven’t used the eyeliner for a really long time because the lashes were enough. But recently I took them off and let my lashes rest for a few months. So I went back to my cat-eye lines. For that I use the waterproof liquid lines from Essence called Liquid Ink. I’ve tried a thousand eye liners, but surprisingly the cheapest ones are the best ones.

I don’t use any mascara for my upper lashes because it just doesn’t make any sense. I literally don’t have any lashes. But I do have some lower lashes, so for highlighting them I use a black mascara from Dior called DiorShow Iconic (shade 090).

Na rty dost často zapomínám a ty šidím nejvíc. Pokud ale po nějaké rtěnce sáhnu, tak před nanesením rtěnky použiju Lip Maximizer od Dioru (vypadá jako modrý lesk, ale vůbec modrý není), který rty díky kolagenu trochu zvětší. Když mám náladu na rudé rty, tak po cca 10 minutách jen obtisknu lesk do kapesníku a nanesu rudou rtěnku od Dioru (nejradši mám odstín 999). Druhou oblíbeným produktem jsou tekuté rtěnky od Clinique (odstín 02 Flame Pop nebo odstín 07 boom pop).

Pokud na rudou rtěnku náladu nemám, tak rty přetáhnu jen narůžovělým rtěnko-balzámem Dior Lip Glow (odstín 101), po kterém rty vypadají tak nějak zdravěji.

I often forget about my lips. Maybe because I do them at the end and I usually run out of time haha:) But when I don’t forget, before I apply some lipstick, I use Lip Maximizer from Dior (which looks like a blue lipgloss, but is not blue at all). It makes the lips a little bigger thanks to collagen. When I’m in the mood for red lips, I use my favorite red lipstick from Dior (shade 999). Another favorite product of mine is Clinique Liquid Lipstick (02 Flame Pop Shade or 07 Boom Pop shade).

If I’m not in the mood for red lips, I just put on the pink-ish lipstick/balm from Dior called Lip Glow (shade 101), after which my lips look a little healthier.

A tím celá moje ranní rutina končí. Všechno zvládám cca za 15 minut, takže rozhodně v koupelně netrávím hodiny.

Kdybyste měli jakýkoliv dotaz, sem s ním! :)

E.

And I’m ready to go! I can handle everything in about 15 minutes, so I definitely don’t spend hours in the bathroom in the morning.

If you have any questions, feel free! :)

E.

Spread The Love!Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on StumbleUponShare on Reddit

  3 comments for “My Make-Up Routine

 1. Eli
  May 19, 2018 at 22:10

  Eliško, můžu se zeptat, proč jsi se rozhodla řasy sundat? Vedly ty prodloužené k tomu, že říkáš, že žádné nemáš? :D Trochu mě to vyděsilo, já je mám akorát pár dní nově, volila jsem řasu na řasu, takže to má přirozenější dojem. Přijde mi to najednou úplná svoboda po tolika letech neúspěšného hledání ideální řasenky :D. Díky za super článek :)!

 2. May 18, 2018 at 13:19

  Jéé ty linky používám taky už několik let! Taky jsem jich vyzkoušela nesčetně a tyhle mi vyhovují nejvíc, možná i díky tomu úzkému aplikátoru :) No, někdy prostě na ceně nezáleží :D

  • May 18, 2018 at 18:58

   Přesně! :D Někdy je prostě ten nejlevěnší produkt ten nejlepší:))))

Leave a Reply

Or

Your email address will not be published.