Mustard

BM4A8519

Ahooj!

Tak tenhle svetr je další z mých secondhandových úlovků. Pořídila jsem ho za dvacku v sekáči u Prahy a nemůžu si ho vynachválit! :D Další důkaz toho, že móda není jen o penězích, jak si každý myslí!

Poslední dobou se dost setkávám s nározem, že móda je povrchní a je to vlastně přetvářka lidí. Já si to nemyslím. Myslím si, že móda dokáže naopak zvýraznit a hezky charakterizovat osobnost člověka. Já nevím, jak vy, ale já se vždycky cítím líp, když vím, že mi to sluší. O módu nezajímám proto, abych oslnila ostatní lidi v metru svým do detailu promyšleným outfitem, ale abych se sama cítila dobře. Baví mě to. Baví mě hrát si s barvami a vzory. A pak mám i o kousek vyšší sebevědomí, které je i tak dost nízké.

Vždycky svůj názor vysvětluju na příkladu dvou naprosto totožných holek – jedna má na sobě tepláky a staré stričko, druhá má na sobě skvěle padnoucí šaty, sladěné do posledního detailu. Která slečna vám bude připadat zajímavější a všimnete si jí jako první? :) A viděli jste někdy úspěšného manažera v nepadnoucím obleku a zažloutlé košili?

Uznávám, že móda je hodně kontroverzní téma a ne každý se mnou bude v tomhle souhlasit a bude mi oponovat tím, že by každý měl nosit věci, co jsou jemu pohodlné. To je pravda, nicméně mně je pohodlné to, co vypadá dobře. A neříkejte mi, že tepláky jsou pohodlnější než padnoucí džíny? Taky nesnáším krátké upnuté šaty, které lezou nahoru a vysokánské jehlové podpatky. Ty nepohodlné opravdu jsou a proto je nenosím.

Takže podle mě je móda jen o tom zájmu, ani ne o penězích, ani ne o pohodlnosti.

Souhlasíte se mnou? A jaký je váš názor na módu?:)))

Krásnou středu!:)
E.

Hey guys! 

So this sweater is one of my secondhand catches. I bought it for 20 Kč (about $1) in a secondhand near Prague, and I’m all over it! Hahaha:) This is another proof that fashion is not just about the money, as everyone thinks!

Lately, I’ve met with opinions, that fashion is superficial and it’s a kind of a pretense. But I don’t think so. I think that fashion can highlight and describe a human personality. I don’t know how about you guys, but I always feel better when I know I look good. I don’t think about my outfits just to dazzle other people in the subway, but to feel good. And it’s fun. I love playing with colors and patterns. And it also lifts up my self-confidence, which has always been pretty low.

I always describe my opinion on an example of two absolutely identical girls – one is wearing sweatpants and old t-shirt, the other is wearing a perfectly fitting dress, matched to the last detail. Which girl would you find more interesting and will notice first? :) And have you ever seen a successful manager in wrong-sized suit and yellowed shirt?

Indeed, fashion is a very controversial thing, and not everyone would agree with me, and would oppose that everyone should wear clothes, that is comfortable. That’s true, I feel comfy in clothes that look good. And don’t tell me that sweatpants are more comfortable than fitting jeans? I also hate tight short dress, which is tucking up with every step and high stiletto heels. They are really uncomfortable and therefore do not wear them. 

So I think fashion is just about interest, not about the money and not about the comfortability. 

Do you guys agree with me? And what is your opinion on fashion? :)))

Have a great Wednesday! :)
E.

BM4A8558 BM4A8560 BM4A8549 BM4A8535 BM4A8531 BM4A8529 BM4A8528
BM4A8514 BM4A8512 BM4A8502 BM4A8493

WEARING: 

Sweater – Secondhand
Shirt – Topshop
Pants – H&M / homemade
Shoes – Nike
Handbag – Zara

full_img_599181 full_img_6939371592757-2 1061188156540427-06-2016_nike_wairhuaracherun_sunsetgolddart_mb_1sryb-g000030-m000144-bi-1-3

Spread The Love!Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on StumbleUponShare on Reddit

Post navigation

  7 comments for “Mustard

 1. Marie Jarošová
  September 11, 2016 at 09:55

  Moc podařený článek který je 100% výstižný. Jsem moc ráda že se někdo snaží ukázat co nosit a že to nemusí byt drahé! Držím palce a hlavně hodně sil!! Jinak super pořad minuta mody!!

 2. Ian
  September 8, 2016 at 19:58

  It is great that being fashionable makes you feel great. Though with fashion their is an element of following others. I see some people wearing things because they are fashionable. Even when it does not match their personality or body shape! For some feeling good in a classic outfit can work for them. For example Kathryn Jenkins sings and performs in long floating evening dresses. They may not be fashionable but it suits her build and personality and as a result she looks and acts fabulously! So my message is wear what is good for you and if it is the latest fashion that is a bonus.
  The Mustard outfit and big rimmed hats look awesome on you.

 3. September 7, 2016 at 18:59

  Hi Eliska,

  This is a gorgeous outfit – I love everything about this look!

  Your style is really amazing!

  Great work!

  Cheers!

 4. September 7, 2016 at 16:57

  Super outfit! A úplně souhlasím, je hrozně příjemné cítit se hezky oblečená :)
  http://marketafrank.com/

 5. September 7, 2016 at 14:12

  Tak ja jsem primo odpornik nebo jestli to slovo vubec existuje horcicove barvy, ale ten svetrik ti tak strasne slusi a moc se k tobe hodi, jo a ty boty, chybi mi slova, jsou naprosto fantasticky bozi, asi mam v planu si koupit ty samy, jen v jine barve, protoze to ze slusi tobe, neznamena ze ji na sebe obliknu taky! moc povedeny outfit, jako vzdy ovsem! ;D
  S laskou
  Sandra ze http://www.shineoffashion.com
  https://www.instagram.com/sandraslusna/

 6. Nikola
  September 7, 2016 at 09:38

  Eliško, myslím, že nejen mě ale spousty lidí inspirujete. Už se mi doma přítel směje když chci nějaké tenisky a říká: “to máš od Elišky, co?” Móda je možná kontroverzní téma, ale je to pouze o úhlu pohledu. Pro někoho je móda nakupovat v Pařížské, pro někoho klidně levnější ale šmrncovní kousek 👍 Někdo v ni nespatřuje kouzlo vůbec! Každopádně mě baví Vaše pojetí a styl, který představujete! Hezký den

 7. September 7, 2016 at 09:36

  Hezky jsi to vyjádřila, mám to podobně. Často mě někdo nechápe a někdy i pochybuju sama, jestli nejsem až moc konzumní a tak. Ale pak si řeknu, že když se o sebe nestarám a neoblíknu se hezky, tak se cítím špatně. A to přece nepotřebuju. Nenakupuju v předražených obchodech, ale na druhou stranu nenosím tepláky a mastný vlasy. Takže ono je to jako se vším – všeho s mírou :-)

Leave a Reply

Or

Your email address will not be published.