#MotivationMonday – The Perfect Fitness Breakfast

IMG_9799

Ahoj!

Je pondělí a s ním přichází další #MotivationMonday! Tentokrát na téma snídaně.

Ta ideální snídaně je vlastně jedna z největších záhad světa a názory na ní se dost liší. Někdo říká, že nejlepší jsou čisté bílkoviny v podobě vajíček, někdo zase, že je potřeba ráno načerpat energii ze sacharidů a cukrů, třeba v podobě ovesných vloček a ovoce.

Já osobně si myslím, že tělo nejlépe ráno stráví jídlo v tekuté stravě. Nejde o pocit (já jsem schopná v 5 ráno sníst třeba 4 míchaná vajíčka se slaninou), ale o tom, co vaše tělo co nejrychleji spálí a neuloží tak do tuků. Co se ale nutričního složení týče, tak se spíš klaním k té bílkovinové variantě.

Co tedy vlastně oba snídáme? Koktejl! Jednak protože tělo po ránu zbytečně nezatěžuje, jednak protože je to super rychlé a když nestíháte, můžete si ho vzít na cestu nebo připravit večer předem, a jednak protože si můžete namíchat příchuť, na kterou máte zrovna ten den chuť. Mně osobně tenhle koktejl neuvěřitelně chutná a snídám ho už několik měsíců. A jaké jsou jeho ingredience?

Můj koktejl se skládá z:

Hey everyone! 

It’s Monday, so another #MotivationMonday article is here! This time it’s about breakfast. 

This perfect breakfast is actually one of the greatest mysteries in the world, and opinions vary. Some people say that the best breakfast is protein i.e. from eggs, someone says that your body needs to draw energy from carbohydrates and sugars i.e. from oatmeal and fruit.

We think that the body best digests food in the morning in a liquid form. It’s not about the feeling (I’m able to eat four eggs with bacon at 5am), but it’s about what your body burns fastest and doesn’t store it as fat. Concerning the nutritional composition, I’m more of a protein person. 

So, what do we eat for breakfast? The answer is a COCKTAIL! Mainly because it doesn’t burden the metabolism, and also because it’s super fast and if you’re in a hurry, you can take it to go or prepare it the night before, and of course because you can create all kinds of flavors. It’s incredibly delicious and I’ve been eating it for several months now with great results. And the ingredients?

My cocktail consists of:


Odtučněného řeckého jogurtu Milko
Odměrky proteinu (lepší je používat nějakou neutrální příchuť, aby se potom chutě nemísily, např. vanilka)
Odtučněného kefírového mléka (množství záleží na tom, jak moc chcete mít shake tekutý, já ho mám ráda hustší, takže stačí opravdu jen troška)
Hrsti ořechů (mně nejvíc chutnají makademové ořechy)
Půlky banánu (ale můžete přidat vlastně jakékoliv ovoce, na které máte chuť. Výborné jsou třeba i mražené maliny)
Lžičky skořice
Dvou kostek ledu (nemusí být, ale mně chutná shake studený:))

Low-fat greek yoghurt 
One scoop of protein powder (it’s better to use some bland flavor, for example vanilla, otherwise, there would be too much flavors)
One cupped palm of nuts (I use macadamia nuts)
One half of banana (but you can add whatever fruit you like. Frozen raspberries are great as well!)
One teaspoon of cinnamon
Low-fat kefir (the amount depends on how dense you want the shake, I like it really dense, so I add just a little bit of it)
Two ice cubes (It’s not necessary, but I like the shake cold)

Poslední 4 ingredience jsou dost variailní a můžete je měnit. Já osobně jsem si zamilovala právě tuhle banánovo-skořicovou variantu, ale banán a skořici můžete nahradit jiným ovocem, které máte po ruce.
Šup se všemi ingrediencemi do mixéru a voilá! Celkem v koktejlu najdete kolem 35 g bílkovin, 20 g sacharidů, z čehož asi 15 cukru a 20 g tuků.

Zkoušela jsem všelijaké snídaně, ale tahle mi zatím sedla nejvíc. Je opravdu výborná a skvěle zasytí, takže doporučuji všema deseti!

Samozřejmě nemusí váš koktejl vypadat přesně takto! Základními složkami je kvalitní rychle stravitená bílkovina (ideálně nativní protein, případně může být i/nebo řecký/selský jogurt nebo třeba tvaroh), hrst ořechů nebo semínek (makadémy, lískové, kešu, para, namletá lněná semínka, případně i mandle nebo pistácie) a nutričně bohaté ovoce (borůvky, maliny, ostružiny, rybíz, jahody nebo banán). Libovolně pak můžete přidat koření (skořice, kako, chai latté, vanilka…), kokosové nebo mandlové mléko, antioxidanty (v podobě spirulíny, ječmene nebo třeba práškových greens), zeleninu (celer, špenát…) a případně i kokosový olej nebo kešu/mandlové máslo pro získání lepší struktury.

Co je ale důležité říci je to, co určitě na snídani vhodné není. Zapomeňte na všelijaké müsli z obchodů. Dokonce i ty s nápisem “fitness”, “zdravé”, “se sníženým obsahem cukru” jsou plné cukru a rozhodně po nich nezhubnete.

A co snídáte vy? Máte nějakou oblíbenou pochoutku? Chcete více konkrétních receptů na takovýto snídaňový/svačinový koktejl?

The last 4 ingredients are quite variable and can be changed. Personally, I just fell in love with this banana-cinnamon option, but you can substitute banana and cinnamon with some other fruit you have.
Put all ingredients into a blender and voila! There is about 35 g protein, 20 g carbohydrates, of which about 15 sugar, and 20 g fat in the shake.

I tried all kinds of breakfast, but this one is definitely the best so far. It is really delicious and perfectly fills up, so I’m not hungry until almost noon.

Of course your cocktail doesn bot have to be the same as mine! The base is high quality protein  (ideally native protein, but you can add/subsitute it with greek yoghurt or quark cheese), handful of nuts or seeds (macademia, hazel, cashew, brazilian nuts or grounded flaxseed, or even almonds or pistachios) and nutrionally rich fruits (blueberries, raspberries, blackberries, currant, strawberries or bananas).Then it is up to you to add spices (cinnamon, cocoa powder, chai latté, vanilla…), coconut or almond milk, antioxidants (like spirulina, barley or powder greens), vegetables (celery, spinach…) and also coconut oil or cashew/almond butter for a more favorable structure.

But what is important to say is what certainly is not suitable for breakfast. Forget all sorts of muesli that you see in the stores. Even those with the labels “fitness” “healthy,” “low sugar” are full of sugar and you will certainly not lose weight by eating them.

And what about you guys, what do you eat for breakfast? Do you want more specific cocktail recipes from us?

 

IMG_9806IMG_9820

IMG_9817

Spread The Love!Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on StumbleUponShare on Reddit

  7 comments for “#MotivationMonday – The Perfect Fitness Breakfast

 1. Anetta
  April 14, 2016 at 20:41

  Ahojte! Mam dotaz ohledne toho proteinu. Jakou znacku pouzivate??? Chci si taky nejaky koupit a nejak nevim, ktery vybrat. Jsem v US, tak kdybyste nahodou vedeli i o nejake znacce, co prodavaji i tady, byla bych moc rada!
  Dekuju a mejte se krasne!

  • Vojtěch Roušar
   April 14, 2016 at 22:33

   Ahoj, proteinů je spousta, my doma máme nejradši asi Native proteiny od Myproteinu, které jsou stopro k sehnání i v USA. Jinak v Americe je hodně populární taky třeba 100% Whey Gold od Optimum Nutrition. Jsou samozřejmě levnější i dražší varianty, záleží pak, pokud člověk radši upřednostní kvalitu nebo nižší cenu…

 2. Anna
  April 13, 2016 at 08:13

  Já bych koktejl nemohla ráno potřebuju něco kousat jinak mi příjde že jsem prostě nic nejedla :D Každopadáne v týdnu v práci jím rýžovo pohankovou kaši s kostičkou hořké čokolády a banánem a o vikendu si dělám lívance nebo moje top posledních 5 let je ovesná kaše :) vařím ve vodě s namačkaným banánem abych nemusela dávat cukr ani sladidla a nahoru hodím mražené ovoce.

 3. Pavli
  April 7, 2016 at 14:55

  Dnes som si to dala po behu,len s normmalnym mliekom,lebo som nemala kefirovee a bolo to strasne dobre!:)) asi mam nove oblubene raanajky^^

 4. April 7, 2016 at 06:32

  Když já tak miluju tu moji ovesnou kaši :D Nebo teda teď poslední dobou i acai/smoothie bowl nebo proteinové palačinky, abych nejedla pořád jedno a to samé :)

 5. Anonymous
  April 6, 2016 at 16:12

  Ja milujem (najjednoduchsie) lievance z 2 vajicok a 1 bananu. Plus si ich “dozdobim” nejakym ovocim :)

 6. April 5, 2016 at 09:01

  Já jsem si v poselední době oblíbila domácí müsli se smoothie bowl anebo ovesnou kaši s ovocem! Ten Shake vypadá vážně dobře.

Leave a Reply

Or

Your email address will not be published.