Milford Sound

DCIM100GOPROG0010711.

Ahoj!

Tenhle článek bude trošku delší a i fotek bude spousta, protože jsme se dostaly na Milford Sound, pravděpodobně nejkrásnější místo na Zélandu. Když si do Googlu zadáte Nový Zéland, vyskočí vám hlavně fotky právě odsud, je to takový malý symbol Zélandu. Bohužel to ví i spousta dalších lidí, takže je tu přecpáno turisty, ale to je snad jediná nevýhoda tohodle místa.

Milford Sound se nachází v národním parku Fiordlands a kromě samotných fjordů je tu spousta hor, zálivů, jezer a vodopádů. Můžete tady najít i většinu z tzv. Great Walks, což jsou nejkrásnější vícedenní treky dlouhé od 30 do 70 km. Patří mezi ně třeba Kepler Track, Heaphy Track, Roteburn Track a asi nejznámější se jmenuje Milford Track. Když jsme v listopadu kupovaly letenky, tenhle trek jsme si naplánovaly taky. Nicméně jsme netušily, že známý až tak moc, že všechny chaty po cestě jsou zarezervované do srpna 2017, takže jsme od něj nakonec musely upustit a zvolit několik treků jednodenních. I tak to nebyla brnkačka, každý z nich byl kolem 20 km dlouhý.

Dohromady jsme na Milfordu strávily 3 dny, nicméně přímo na Milfordu žádné ubytování nenajdete, takže jsme každý den přes 80 km dojížděly z Te Anau Downs.

První den jsme se vydaly na tříhodinovou jízdu lodí okolo celého fjordu. Je to takové must-do, které by si nikdo neměl nechat ujít, protože jedině tak uvidíte fjord ze všech stran, spoustu vodopádů a dokonce sem a tam i nějakého lachtana. Druhou možností je si půjčit kajak s průvodcem vyrazit na pár hodin na vodu. Nám počasí moc nepřálo, takže jsme zvolily tu pohodlnější variantu. Obecně na Milfordu většinu času prší, takže naše zamračeno a vítr o síle orkánu byla ještě pohádka. Hodně jsem vzpomínala na Norsko, kde jsme trajektem absolvovali hodně podobnou projížďku Geirangerfjordem.

Odpoledne jsme se vydaly ještě na tříhodinový výšlap na Key Summit, ale nahoře byla taková mlha, že nebylo vidět na krok.

Druhý den jsme se byly podívat na Mirror Lakes, ve kterých, jak už název vypovídá, se zrcadlí místní hory. Na Mirror Lakes je potřeba si trošku přivstat, protože pouze brzy ráno ještě nefouká a hladina je klidná. Odpoledne jsme si vyšláply část Kepler Tracku až na pláž Brod Bay a zpátky.

Pořád jsme se další nemohly srovnat s tím, že jsme Milford Sound neviděly tak, jak je na pohledech, takže jsme to nevzdaly a vrátily se tam třetí den znovu s nadějí, že vysvitne sluníčko. Měly jsme štěstí, protože sluníčko opravdu na chvilku vylezlo, tak jsme jen ze břehu cvakly pár fotek a vydaly se na dva další treky. První vedl údolím Getrude Valley a druhý strmě stoupal k vysokohorskému jezeru Marian Lake. Všechny hory tady mají od 2000 do 3000 metrů, takže cesta jak údolím, tak na vrchol rozhodně stála za to!

Odpoledne nás čekal šestihodinový přesun autem k Lake Tekapo, kde máme naplánované další tři dny, ale o tom až příště!:)
Mějte se,
E.

Hey guys!

This article will be a little bit longer than usual, because we just got to Milford Sound, probably the most beautiful part of New Zealand. If you type New Zealand into Google images, there will be many photos right from here, it’s kind of a symbol of Zealand. Unfortunately a lot of people knows this, so it’s a bit touristy, but that’s probably the only disadvantage of this place.

Milford Sound is located in Fiordlands National Park and apart from fiords, there are dozens of waterfalls, lakes and mountain peaks. Here you can also find most of the Great Walks here, which are the most beautiful multi-day tracks from 30 to 70 km long. They include Kepler Track, Heaphy Track, Roteburn Track and of course the famous Milford Track. When we were buying the plane tickets in November, we thought we would do this track as well, until we found out, that the huts are fully booked until August 2017, so unfortunately we had to skip that and choose just some one-day tracks. Well even those 20 km in one day were pretty tough!

We spent 3 days on Milford Sound, however you wouldn’t find any accommodation right on Milford, so we had to drive more than 80 km every day from Te Anau Downs.

The first day we took a three-hour cruise around the whole fiord. That’s definitely a must-do here, because this is the only way to see the whole fiord, many waterfalls and even a few seals along the coast! The second choice is to go on a guided kayak tour, but since the weather wasn’t really nice, we chose the comfy boat trip. Generally it rains almost all the time on Milford, so the cloudy sky and strong wind was still quite a win. It all reminded me of Norway a lot, when we took a ferry at the Geirangerfjord last summer. 

The second day we went to see Mirror lakes, where the water reflects the mountains. It’s necessary to get up early too see the perfect reflection because the water is still and clear only early in the morning. We hiked a part of Kepler Track in the afternoon all the way to Brod Bay’s beach and back.

The next day we were still not happy with the pictures of Milford Sound we had, so hoping in better weather, we got on the road again. The sun came up for just a few seconds, so we just took some new, better, pictures and headed back. We wanted to do two more tracks here. The first one went in Gertrude Valley and the other one all the way up to the beautiful Marian Lake. Almost every peak around Milford is between 2000 and 3000 meters high, so both the valley and the mountain track were absolutely gorgeous!

In the afternoon we had to drive more that 6 hours to our next destination, which is Lake Tekapo, but more about it next time!
Love,
E.


IMG_7279
IMG_7257 IMG_7245 IMG_7108 IMG_7075 IMG_7063DCIM100GOPROGOPR0902.

IMG_7053 IMG_6939 IMG_6974 IMG_6932

IMG_7468IMG_7452IMG_7438IMG_7368IMG_7380IMG_7357IMG_7340

DCIM100GOPROGOPR0977.

DCIM100GOPROGOPR0943.

IMG_7491

DCIM100GOPROGOPR0699.

IMG_7497

IMG_7515

IMG_7553

IMG_7565

Spread The Love!Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on StumbleUponShare on Reddit

  1 comment for “Milford Sound

  1. Veru
    February 10, 2016 at 22:54

    Tyjo ty máš taaak luxusní fotky!! Taky bych chtěla jednou takhle fotit… A celý výlet strašně moc závidím!! Hned po Norsku dávám na seznam :D

Leave a Reply

Or

Your email address will not be published.