Mekong Delta, Vietnam

Ahoooj!

Jsem tu s pokračováním Vietnamu! Hned po návštěvě ostrova Phu Quoc a lehkém zklamání jsme se vydaly k deltě Mekongu. Neletěly jsme ale do Saigonu, odkud většina plaveb po Mekongu začíná, protože jsme se klasicky chtěly vyhnout mainstreamu, takže jsme zvolily horší, ale zato delší cestu.

Z Phu Quocu jsme nasedly na ferry, dojely do Rach Gia, odkud jezdí autobus přímo do Can Tho. Tahle celá šaškárna nám trvala přes půl den. V Can Tho nám zařídil hostel plavbu na ranní plovoucí trhy, ze kterých jsem byla nejvíc zklamaná z celého Vietnamu. Myslela jsem si, že uvidíme opravdový trh, kde místní prodávají vše možné, smlouvají, nakupují a pokřikují. Prakticky celý floating market je turistická atrakce, která nemá s místními vůbec nic společného, protože na něm nikdo místní nenakupuje. Druhá zastávka byl trh na souši, který byl o dost rušnější.

Na floating market se vyjíždí ještě za tmy a plavba trvala asi dvě hodiny.

Chtěly jsme to ještě přes den napravit a zkusit najít někoho, kdo by nás svezl do užších ramen řeky, kde bychom viděly trochu přírody. To se nám nakonec povedlo a za 15 dolarů jsme vyrazily na soukromou projížďku loďkou. Když jsem paní vysvětlovala, že nechceme vidět žádný market, strašně se divila a vůbec nechápala, že chceme vidět mangrovníky. Nakonec jsme se rukama nohama domluvily a vyrazily na pětihodinovou projížďku, která konečně splnila naše očekávání.

Jak už jsem psala v minulém článku, kdybych cestu po Vietnamu plánovala znovu, tak deltu Mekongu klidně vynechám a místo toho strávím více času na severu. Ta špína a odpadky mě úplně neokouzlily:( Tak či tak to byl ale zážitek a jsem ráda, že jsem tohle místo viděla:)

E.

Hey travellers! 

I’m here with another article from Vietnam! After visiting the island of Phu Quoc, we headed to the Mekong Delta. But we didn’t fly to Saigon, where most of Mekong tours start because we wanted to avoid the “mainstream”, so we chose a longer and more exhausting way. 

From Phu Quoc we boarded a ferry, got off at Rach Gia port after about 3 hours and then we transferred to a bus which runs directly to Can Tho. This whole thing took us half a day. In Can Tho, our hostel had arranged a cruise to the morning floating market for us, which was really disappointing. I thought we were going to see a real market where local people sell everything they can, bargain, shop and shout at each other. In the end the entire floating market was a tourist attraction that has nothing to do with the locals because there were no locals. The second stop was at the land market, which was much busier.

We got on the boat before sunrise and the cruise took about two hours.

We didn’t want to leave disappointed, so we tried to find someone who would give us a ride to the narrow shoulders of the river where we could see a little bit of nature. We managed and for $15 we set off for a private boat trip. When I was trying to explain that we didn’t want to see any kind of a market, the lady was super-surprised and didn’t really understand why we wanted to see the mangroves. Finally, we set off for a five-hour cruise that finally met our expectations.

As I wrote in the previous article, if I planned the trip to Vietnam today, I would skip the Mekong delta and spend more time in the north instead. The dirt and the trash didn’t really get me. However it was still an amazing experience and I’m glad I’ve seen this place:) 

E.


All pictures were taken with Nikon Z6 + Nikkor 35 mm f1.4 or 24-75 f4.0

Spread The Love!Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on StumbleUponShare on Reddit

  5 comments for “Mekong Delta, Vietnam

 1. Renča
  February 9, 2019 at 15:58

  super clanky a nadherne fotky 💜 moc se nam to hodit protoze planujeme take cestu do Vietnamu:) a Mekong byl jedno velke dilema tak dik za pomoc s rozhodnutim :) tesim se na dalsi clanky!

  • February 9, 2019 at 19:39

   To jsem strašně moc ráda, že ty články někomu pomůžou!:))) Fakt, pokud jedete i na sever, tak tam se dá v pohodě být 14 dní. Střed kolem Da Nangu je taky super, ale ten jih za ty přesuny fakt nestojí:)

 2. Patrik Dillinger
  February 9, 2019 at 10:07

  Parada. Ty mi tie blogy pises presne ako ich potrebujem 😄 cestujem totiz dost podobnu trasu ako ty a zrovna zajtra idem do Ho Chi Minh. Zvazujem tu deltu Mekongu tak dakujem za dobre info 😉

  • February 9, 2019 at 11:25

   No bezva, to jsem ráda:))) Na Mekong se fakt vyprdněte, nestojí to za ty peníze a čas a energii:)))

   • Lucie
    April 16, 2019 at 02:12

    Ahoj, právě jsme v oblasti Ben Tre, která není údajně není zatím zas tak turisticka a já musím jen souhlasit protože jsme zatím nepotkali žádného turistu. Půjčili jsme si motorku a projížděli deltou a příroda okolo a úzké části Mekongu a hlavně ty cestičky skrz jsou opravdu nádherné, takže za mě mekong delta ano a nelituji.. Je to krásné zakončení naší cesty Vietnamem :-)

Leave a Reply

Or

Your email address will not be published.