MBPFW ’18

Ahooooooooj!

Tak hor bylo myslím si už dost, takže teď zase zpátky do Prahy a reálného života!

Minulý týden proběhl v Praze fashion week, který mě letos neuvěřitelně zklamal. Díky Philipsu jsem se ale dostala na alespoň jednu přehlídku a řekla bych, že to byla zrovna ta nejlepší. Na mého oblíbeného Polanku, jehož součástí byla i přehlídka Nehery.

Vzhledem k tomu, že jsme s Martinem ale letos na MBPFW pracovali a natáčeli odsud speciální díl Minuty Módy, musela jsem se zahalit do co nejvíce vrstev, abych nezmrzla. Tak proto ty dva kabáty. Nezmrznout se mi podařilo, takže na závěr tohodle článku najdete i fotky přímo z přehlídky! A na úplném závěru najdete odkud mám svůj outfit! :)))

No a já běžím zase psát diplomku! Paaa
E. <3

Heyyyy guyssss! 

So I think there has been enough of mountains, so now let’s get back to real life in Prague!

Last week the Prague Fashion Week took place, and to be honest, it really disappointed me this year. But thanks to Philips, I got on at least one show and I think it was the best one. I got to see my favorite Czech designer Polanka. 

Since me & Martin was working on MBPFW this year (we were shooting a special episode of my fashion show there), I had to cover up with as many layers as possible so I wouldn’t freeze. That’s why I was wearing two coats. Well, I did not freeze, so at the end of this article you’ll also find photos from the show! And at the very end you’ll find out where I got my outfit from! :)))

Well, I’m gonna get back to writing my thesis again! Have a wonderful weekend! 
E. <3

WEARING: 

Brown coat – Zara
Yellow coat – H&M
Shoes – Puma by Rihanna
Pants – Zoot.cz
Top – Zoot.cz
Cap – Reserved
Handbag – H&M

    

Spread The Love!Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on StumbleUponShare on Reddit

  2 comments for “MBPFW ’18

  1. Viki
    March 27, 2018 at 12:23

Leave a Reply

Or

Your email address will not be published.