Maxi Dress

BM3A0117

Ahoooj!

Tyhle šaty už určitě moc dobře znáte z mojí lednové/únorové cesty po Austrálii, takže už vám bohužel neřeknu, kde jsem je pořídila:( Na léto jsou snad ty nejlehčí, co mám a víte z jakého jsou materiálu? Obyčejná bavlna! A stály asi 5 dolarů! :D

Šaty mám sice staré, ale novou mám ale kabelku a klobouk!:)

Jak jste si užili upršený víkend vy? Já už se pomalu, ale jistě chystám na výpravu do Slovinska, zbývá mi si ještě pořídit ferratový set na výstup a můžu vyrazit. Ani nevíte, jak moc se těším!

V posledních dnech jsem hodně zahlcená vytvářením zimní kolekce, ale zatím je to všechno ještě tajné, tak se nechte překvapit!:) Tak já letím zase kreslit!:)

Paa,
E.

Helooo!

You are probably already familiar with this dress from my January / February roadtrip around Australia, so unfortunately I can’t tell you where I bought it :( But it’s the best dress for the hot summer, because it’s so light! And guess what it’s made of? Cotton! And it was like 5 bucks! hahaha:)

I have a new purse and a hat though! :)

And how did you guys enjoy the weekend? I started packing for the Slovenia trip, I still need to buy a Ferrata set for the Triglav hike and once I have that, I’m ready to go! You guys have no idea how much I’m looking forward to it!

Recently, I was very busy creating a winter collection, but so far it’s all still a secret, so stay tuned! :) 

Love,
E.

BM3A0122

Photos by Martin Klesnil

WEARING: 

Dress – Can’t remember:(
Shoes – Adidas
Handbag – Reserved
Hat – Reserved

1279396 14750111396816-21197418Adidas Store 2 leather all white Adidas Superstar adidas running shoes19752_4_LRG

 

Spread The Love!Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on StumbleUponShare on Reddit

  1 comment for “Maxi Dress

  1. June 28, 2016 at 11:36

    Krásný outfit. Užij si Slovinsko :-)

    http://www.42stupnu.blogspot.cz

Leave a Reply

Or

Your email address will not be published.