Lisboa

DCIM100GOPROGOPR4251.

Ahoj!

Dneska jsme strávili celý den v Lisabonu a ačkoliv jsme neměli předem naplánováno, co tu chceme vidět, stihli jsme toho spoustu!

Nějakým záhadným způsobem jsme do Lisabonu dorazili asi v 7 ráno a mysleli jsme si, jak si tu dáme nějakou místní snídani. Nedošlo nám ale, že Portugalsko není Česko a že první podnik otevírá v 10 hodin, takže jsme nedobrovolně vyrazili na první záchytný bod, kterým byl jejich slavný most na začátku města. Nápadně se podobá SanFranciskému Golden Gate Bridge, takže jsme si hezky zavzpomínali na Ameriku. Hned vedle mostu se tyčí obrovská socha Krista, která je zase podobná té v Rio de Janeiru.

Zabili jsme nějaký čas a hned na desátou se vydali lovit snídani. Zakotvili jsme v kavárně u vody, kde jsme si dali první ranní kávu, jejich typický Pastéis de Nata a pár dalších dobrot.

Vzhledem k tomu, že je centrum Lisabonu opravdu maličké, vydali jsme se po snídani na průzkum po svých. Na internetu jsme se za chůze dočetli, že kdo neviděl jejich žlutou tramvaj, jakoby tu nebyl. Na tu jsme narazili při výšlapu na hrad, který za to určitě taky stojí. Vlastně Lisabon kromě hradu nemá žádné památky, ale je spíš ideálním městem na courání kouzelnými uličkami a posedávání v kavárnách.

Odpoledne jsme vyrazili zase dál na cestu, a protože jsme nenašli žádné zajímavé ubytování přímo v Lisabonu, rozhodli jsme se přespat asi hodinku od Lisabonu směrem na jih, na poloostrově Tróis. Našli jsme tak strašně fantastický hotel, že jsem se rozhodla mu věnovat samostatný článek, na který se můžete těšit příště :)))
E.

Hey! 

We spent the whole day in Lisbon today and even though we didn’t have any specific plans here, we saw a lot of stuff! 

Somehow, we managed to be here at 7 in the morning, looking for some local delicious breakfast. But we didn’t think of that Portugal is not like the Czech Republic and the first place to eat opens at 10, so we involuntarily headed to the first place of interest, which was the huge red bridge at the entrance to the city. It remarkably looks like the San Francsico’s Golden Gate Bridge, so we thought back about our trip to the States last year. Right next to the bridge, there is the Christ the King statue, that looks exactly like the one in Rio de Janeiro. 

So we killed some time there and exactly at 10 we were sitting in one of the cafés starving to death. We ordered some coffee, their typical Pastéis de Nata and some other goodies. 

Considering that the center of Lisbon is very small, we started to explore it by foot. During walking, we found on the internet, that everyone has to see their famous yellow cable car, which we finally saw on our was to the castle. Actually Lisbon doesn’t have many sightseeings and it’s beauty consists of hanging our in small magical streets and sitting around in cafés and restaurants. 

In the afternoon, we got on the road again and since we didn’t find any interesting place to stay in Lisbon, we decided to sleep about an hour away southwards from Lisbon, on the Tróia peninsula. We found the most perfect hotel, so I decided to write another post about it. Stay tuned!
Love, 
E.

DCIM100GOPROGOPR4178.

IMG_1773 IMG_1766 IMG_1755 IMG_1741 IMG_1730
IMG_1719 IMG_1716

IMG_1822

DCIM100GOPROGOPR4213.

DCIM100GOPROGOPR4229.

DCIM100GOPROGOPR4240.

IMG_1793

 

IMG_1862

IMG_1840

DCIM100GOPROGOPR4233.

IMG_1856

IMG_2149

IMG_2154

Spread The Love!Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on StumbleUponShare on Reddit

  9 comments for “Lisboa

 1. January 14, 2018 at 11:14

  Hello everyone, it’s my first pay a quick visit at this web
  page, and article is actually fruitful for me, keep up posting such articles.

 2. tvoje máma
  December 2, 2015 at 00:27

  Lisabon = barrio alto! kočičky, co jsem vám říkal :(

 3. November 30, 2015 at 14:49

  Lisabon chci navštívit už dlouho a nějak jsem ho ale neposouval v seznamu nahoru. No shodou okolností v pátek jsem dělal interview s jedním člověkem, co žije na půl v Lisabonu, na půl v Bratislavě..teď do toho ještě tento článek a šup, rázem je Portugalsko skoro na samém vrcholu =D

  PS: souhlasím s názorem výše..fakt jste skvělý pár =)

  Michael
  http://www.ontheleaf.net

  • November 30, 2015 at 23:50

   Lisabon nikdy uprřímně nepatřil mezi města, který bych chtěla vidět. Ale když je člověk kousek od něj, neodolá. Jednou za život to určitě stojí:))
   Hahaaa, děkujeeem <3 :))))))

 4. Simča*
  November 29, 2015 at 21:20

  Vy jste tak hezcí, Eliško! Moc ráda vás vidím :-D Jedna fotka hezčí, než druhá, netřeba psát a dávat like každé… jsou skvělé úplně všechny!♥
  Pa, Simča*

 5. November 28, 2015 at 13:35

  akurat som v lisabone tiež a je to úplne zaujímavý pocit si čítať článok a pozerať fotky miest, na ktoré denne chodím :D

 6. November 27, 2015 at 17:13

  Lisabon jsem navštívila jednou a už je to pěkně dlouho…možná bych měla zase vyrazit :)) Krásné fotky!

Leave a Reply

Or

Your email address will not be published.