Landwasser Viaduct I Switzerland

landwasser_viaduct

Ahooooj!

Landwasser Viaduct jsem měla v bucket listu už hodně dlouho, ale teprve až teď se poštěstilo. Narozdíl od Berschnerfallu je tohle místo dost turistická atrakce, čemuž se vůbec nedivím. Vyhlídka na 65 metrů vysoký viadukt, na kterém se jednou za dvacet minut projede ikonický červený vlak, je opravdu famózní. Nám trošku sprchlo, což asi odpudilo všechny lidi, protože jsme byli na vyhlídce úplně sami. Slunečný víkend bych ale na dřevěné platformě 2×2 metry riskovat nechtěla. 

Viadukt je zapsaný na seznamu UNESCO a byl postaven mezi lety 1901 a 1902, přičemž v roce 2009 prošel rekonstrukcí. Železnice vede do známého lyžařského střediska St. Moritz, takže pokud máte víc času, můžete se i projet.

Kuba už na Landwasser Viaduct byl v zimě, tak můžete mrknout na jeho článek.

Jak se k Landwasser Viaduktu dostat? 

Parkoviště je hned u hlavní silnice vedoucí do Filisur, odtamtud musíte nahoru po svých. K vyhlídce je to asi 15 minut pěšky. I přesto, že jsou některé úseky dost strmé, zvládli jsme to v obyčejných teniskách.

E.

Hello everyone! 

The Landwasser Viaduct has been in my bucket list for a long time, and I finally got lucky this time. Unlike Berschnerfall, this place is quite a tourist attraction, which is not surprising at all. The view of the 65-meter-high viaduct, which an iconic red train crosses every twenty minutes, is truly spectacular. It was raining a bit that day, so  there were absolutely no people. But I wouldn’t want to risk a sunny weekend on a 2×2 meter wooden platform.

The viaduct is listed in UNESCO and was built between 1901 and 1902, renovated in 2009. The railway leads to the famous ski town of St. Moritz, so if you have more time, you can go for a ride.

Kuba had already been to the Landwasser Viaduct in the winter, so you can check out his article.

How to reach Landwasser Viaduct?

The parking lot is just off the main road leading to Filisur. From there you have to walk. It takes about 15 minutes to get to the platform. Even though some sections are quite steep, we managed it in sneakers, so I don’t think you need hiking boots. 

E.

landwasser_viaduct landwasser_viaduct landwasser_viaduct

Spread The Love!Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on StumbleUponShare on Reddit

  1 comment for “Landwasser Viaduct I Switzerland

Leave a Reply

Or

Your email address will not be published.